10 Bin TL ile Ne İş Yapılır?

Yatırım yapmayı para kazanmayı istiyorsunuz peki nasıl. Şu an ki yazımızda elimizde 10 bin TL ile neler yapabiliriz? Ne işe yarar, ne işler kurabiliriz? Bu yazımızda bütçemizi 10 bin TL ile sınırlandırdık.

Az sermaye ile çok ne İşler yapılır?

Herkesin bulabileceği çok fazla bir sermaye olmayan 10.000 TL ile bir iş yapılabilir mi? Yapılırsa ne iş yapılır?

E-ticaret sitesi yaparak para kazanma

e-ticaret para kazanma

Günümüz artık teknoloji çağı. Gün geçtikçe bir çok iş internet üzerinden yapılmakta ve insanlar internetin rahatına alıştıkları için alış verişlerini e-ticaret sitelerinden yapıyorlar. Sizde e-ticaret sitesi kurarak satış yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Birazda olsa web iste kurulumundan anlıyorsanız maliyetlerinizi oldukça aşağı çekmeniz mümkündür. Aklınıza yatan ürünlerin tedarikçileri ile anlaşarak sitenize bu ürünleri koyabilirsiniz. Böylece stok yapmak ve mal almak için para harcamamış olursunuz. Burada en büyük gider kaleminiz reklam maliyetleri. Çok fazla rekabet olduğu için sitenizin tanıtımını veya ürünlerinizin tanıtımını yapmaya mecbursunuz. Bu gider kaleminin haricinde çok fazla bir gideriniz olmaz ve e-ticaret sitesi kurarak para kazanmak isteyenlerin yapabilecekleri 10 bin TL sermayelik olan işler arasında sayabiliriz.

Stand açarak satış yapabilirsiniz

stand-acarak-para-kazanmak

Bir çok yerde standtan yapılan ürünler satılmaktadır. Örneğin mısır, hot dog, patates kızartması, makarna, pilav bunun gibi bir çok ürün sokaklarda satılmaktadır. Aklınıza yatan ürünü şık bir stand tasarımı yaptırıp güzel bir konum bularak burada müşterilerinize hazırladığınız ürünü satabilirsiniz. Burada en büyük gider kalemimiz stand yapımı. Stand yapımı da maksimum 7-8 bin lira arasında gerçekleştirirsiniz. Geri kalan 10 bin TL’lik bütçemizle de malzeme alımı yapabilirsiniz. Stand açmak 10 bin liraya yapılabilecek işler listemizde yerini almaktadır.

Network Marketing ağına katılarak para kazanma

network ile para kazan

Network’tan para kazanmak biraz zorlu biraz da çevre işteyen bir iştir. Eğer çevreniz var ise bu iş tam size göre bir iştir. Network ağında kazan-kazan modeli uygulayabilirsiniz. Altınıza üye yaptığınız her üye size para kazanmaya başlayabilir. 10 bin liralık bir sermaye bu işe girmeye yeterlidir. Network’dan para kazananların sayısıda dünya çapında azımsanmayacak rakamlardadır.

Sosyal Medyaya Yatırım Yapabilirsiniz

sosyal-medya-para-kazanmak

Sosyal medyaya nasıl yatırım der dediğinizi duyar gibiyim. Sosyal medya da bir çok beğenili sayfalar veya takipçisi olan hesaplar bulunmakta. Bu hesapları satın alarak firmaların marka bilinirliğini artırmak için reklamını yapabilir veya ürünlerini pazarlamak için bu hesapları kullanarak para kazanabilirsiniz. 10 bin tl’lik bir bütçe bu iş için yeterli olacaktır.

Daha önce araştırmış olduğumuz 2017 Yılının Yeni İş Fikirleri başlıklı yazımız 2017 İş Fikirleri ve Yeni iş fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık