1000 TL Taksit İle Ev Alınılır Mı?

11 Eylül 2016

Kirada oturan birisi ev almak istiyor ve o ev almak isteyen kişi fabrika gibi bir yerde asgari ücretle çalışıyor ise ve hiçbir yan geliri de yoksa aileden anne veya babasından da destek yoksa 1000 TL Taksit ile ev alınır mı? Düşüncesinden vazgeçsin çünkü 1000 TL taksitle bu saydıklarımız destekler yoksa ev alamaz. Tabi hemen alamaz demeyelim bu olay yaşadığı ortama ve medeni haline bağlıdır. O kişi tutumluysa, bekârsa, aylık pek fazla masrafı yoksa belki bir ihtimal alabilir. Ama harcamalarına dikkat etmiyorsa çok aşırı fazla para harcıyorsa tutumlu değilse alamaz.

1000 TL Taksit ile Ev Almanın Yöntemleri

1000 TL taksit ile ev alabilmesi için aylık olarak güzel bir rakam da maaş alıyor olması lazım. Emekli ise ve bir işte hala çalışıyorsa emekli maaşının rakamları da yüksek bir rakam ise 1000 TL taksitle ev alabilir. Bu durum kişinin almış olduğu aylık, yan gelirleri ve ailesinden desteği ile yaşam koşullarına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Zaten asgari ücret 1300 olan bir ülkede 1000 TL ev taksiti ödese aylık eline 300 lira civarı para kalır bir de o kişi evli ve de çocuk okutuyorsa bu defa masraflar da daha çok yükseliyor.

Bu durumda 1000 TL taksitle ev alabilmesi imkânsız gibi görünüyor ama evli olduğu eşi ve evi alacak olan kişi normal bir asgari ücret ödeyen bir yerde çalışıyorlarsa ikisinin aylık maaşı 1.300 TL’den 2.600 TL eder 1000 TL ile aylık evin taksitini ödeme yapsalar bile geriye 1.600 TL kalır ve bu 1.600 TL ile 1 ay boyunca geçinebilirler bu durumda olan birisi ise 1000 TL taksitle ev alabilir.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz En Uygun Konut Kredisi Başvurusu yazımıza göz atmanızı da tavsiye ederiz.

Bu konumuzu okuyan ziyaretçilerimiz aşağıda olan diğer yazımıza da göz attı. Sizinde ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

72 ay vadeli konut kredisi

72 ay vadeli en uygun konut kredisi için ilgili konumuza buradan ulaşabilirsiniz.

72 Ay Vadeli En Uygun Konut Kredisi

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık