2016 Yılının En İyi ve En Çok Kazandıran Meslekleri

11 Şubat 2017

2016 yılında en çok hangi meslekler iyi para kazandırdı? Hangi işi yapanlar 2016 yılında çok para kazandı diye merak ediyor ve gelecek yıllarda iş ve meslek fikri istiyorsanız doğru yerdesiniz! Bu yazımızı sonuna kadar okuyun ve kredispara.com farkıyla güzel iş fikirlerine sahip olun. Bakalım 2016 yılında en iyi ve en çok kazandıran meslekler ve işler nelermiş.

En Çok Kazandıran Meslekler

En çok kazandıran 2016 meslekler grubuna şu şekilde göz atalım:

Doktor ve Diş Hekimi: Neredeyse her yıl olduğu gibi sağlık alanında özel sektörde hizmet veren doktor ve diş hekimleri iyi kazananlar arasında ilk sıralarda bulunuyor. Gün geçtikçe insanların sağlıklarını ön planda tuttuğu ve bunu özel hastaneler ve poliklinikler üzerinden hizmet aldığı 2016 yılında da dikkat çekmiştir.

Eczacılık: Sağlık sektörüne bağlı olarak 2016 yılında eczacılık mesleği de her yıl olduğu gibi iyi kazandırmıştır.

Avukatlık: 2016 yılında avukatların da iyi ve çok para kazandığı bir gerçektir. Günümüzde insanlar bilinçli bir şekilde hakkını aramak için avukatlardan hizmet almaktadır.

Pilotluk: Hiç tartışmasız pilotlar çok iyi para kazanırlar. 2016 yılında da durum değişmedi. Gün geçtikçe artan havayolu sayısı ve yeni seferler ile pilot ihtiyacı artmaktadır.

Özel Şirket Müdürlüğü: 2016 yılında dikkat çeken ise özel şirketlerin yöneticisi, ceo’su veya genel müdürleridir. Kurumsal firmaların yöneticileri 2016 yılında çok para kazananlar arasında yer alıyorlar.

2016 Yılında En Çok Kazandıran İşler

2016 yılında en çok kazandıran işler ise şu şekilde:

  • Organik işlere yönelip üretim yapanların 2016 yılında iyi para kazandığı dikkat edilmiştir.
  • Teknoloji ve enerji sektörlerinde yer alan irili ufaklı pek çok şirket 2016 yılında güzel paralar kazandılar.
  • Özellikle cep telefonu ve bilgisayar satıcıları ile beyaz eşya satıcıları 2016 yılında iyi kazandılar.
  • Başta cafe ve restoran olmak üzere yiyecek / içecek sektöründe bayilik veren firmalardan bayilik alanlar 2016 yılından memnun çıktılar.
  • Web üzerinden e-ticaret yapanlar da 2016 yılını iyi geçirdiler.
  • Danışmanlık ve aracılık hizmetleri sunan firma ve kişiler 2016 yılında iyi kazananlar arasında yer aldı.

Yazımızın altında bulunan yorum kısmına yazarak bizlere görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz. Yazımızı beğenmeyi ve paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çocuk Parası Nereden Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı yazımız Çocuk Parası, Çocuk Parası Başvurusu ve Çocuk Parası Ne Kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık