48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Başvurusu

17 Kasım 2016

İçinde bulunduğumuz yaşam koşullarında zaman zaman ortaya çıkan farklı ihtiyaçlarımız söz konusu olabilmektedir. İhtiyaç kavramı geniş bir anlam içerdiğinden dolayı aklımıza gelebilen hemen her şeyi ihtiyaç olarak adlandırmak mümkündür. İnsanlar için ihtiyacın ne olduğu kadar ihtiyacın nasıl giderileceği de büyük önem taşımaktadır. Günümüzde insan için ihtiyaç olan şeylerin tamamına yakını belli bir bütçe gerektirmektedir. Bu durum ihtiyacın niteliğine ve cinsine göre farklılık gösterebilmektedir. İnsanlar için konut sahibi olmak, evlenmek, tatile çıkmak, borç ödemek, araba almak gibi durumlarda söz konusu bütçeye daha çok ihtiyaç duymaktadır.

Ülkemizde yaşam ve çalışma koşulları göz önünde bulundurulduğunda geniş bir kitlenin bu gibi ihtiyaçlarını gideremediği ya da ertelediği görülmektedir. Çünkü insanların gelir ve giderleri arasındaki dengesizlik parasal açıdan insanların yeni finans desteği almasına neden olmaktadır. Finans desteği insanların söz konusu ihtiyaçlarını ertelemeden, yerinde ve zamanın da en iyi şekilde gidermesine imkân tanımaktadır.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Örnek olarak 30.000 TL ihtiyaç kredisi hesaplamasını ele alalım. İhtiyaç kredilerinde mali durumunuz göz önüne alınıp size kredi miktarları çıkmaktadır. Tabi ki kredi notunuz, sahip olduğunuz mal varlıkları bu noktada önemlidir. Genellikle üst limit ihtiyaç kredilerinde 50.000 TL olmaktadır. Bizde işinize yaracağını düşündüğümüz için 30.000 TL ihtiyaç kredisi 48 ay vade ile toplam geri ödeme miktarlarını vereceğiz. Bu oranlar bankadan bankaya göre değişeceği için faiz oranları üzerinden ele alalım.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 0,90 oluğunu ele alalım.

30.000 TL Kredi – 48 Ay vadenin aylık taksit oranı 804,23 TL. Toplam Ödenecek Para Tutarı 38.603,01 TL

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 1,05 oluğunu ele alalım.

30.000 TL Kredi – 48 Ay vadenin aylık taksit oranı 836,75 TL. Toplam Ödenecek Para Tutarı 40.163,93 TL

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 1,20 oluğunu ele alalım.

30.000 TL Kredi – 48 Ay vadenin aylık taksit oranı 870,00 TL Toplam Ödenecek Para Tutarı 41.760,16 TL

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 1,30 oluğunu ele alalım.

30.000 TL Kredi – 48 Ay vadenin aylık taksit oranı 892,58 TL Toplam Ödenecek Para Tutarı 42.843,70 TL

Genel olarak bankaların ihtiyaç kredisinde kullandığı faiz oranlarını örnek tablo şeklinde sizlerle paylaştık. Daha önce yazmış olduğumuz İhtiyaç Kredisi Nasıl Alırım? başlıklı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederim.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ülkemizde finansal açıdan destek alınacak kurum ve kuruluşların başında bankalar gelmektedir. Bankalar insanların para veya para ile ifade edilebilecek olan her türlü ihtiyaçları için finans desteğini, ihtiyaca en uygun şekilde sunan kurumlardır. Bu nedenle ev almak, araba almak, tatile çıkmak veya evlenmek için yeterli paranız yoksa üzülmeyin. Bankalar bu konuda en büyük destekçiniz olarak hizmet vermektedir.

Bankalar ihtiyacınız olan finans desteğini kredi ürün ve hizmetleri adı altında sizlere sunmaktadır. İhtiyacınızı tam olarak belirledikten sonra herhangi bir banka şubesine uğramanız ve bunu belirtmeniz yeterli. Bankalardan en çok talep edilen kredi ürünü şüphesiz ihtiyaç kredileridir. İhtiyacınız olan nakitti belirli ödeme periyodu ile geri ödemek sizi oldukça rahatlatacaktır.

Bankanın size sunmuş olduğu krediyi geri ödeme planını isterseniz kendi ödeme gücünüze göre ayarlayabilirsiniz. Örneğin 48 ay vadeli geri ödeme ile ihtiyaç kredisi alacaksınız bunun için kredi alacağınız ürünün geri ödemesinin ne kadar olacağı konusunda bankaların resmi web sayfalarından 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Hesaplama yaparak krediye ait ödeme detaylarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Banka kredi ürün ve hizmetleri sizin ihtiyaçlarınızı ertelemenize en olmaktadır. 48 ay vadeli kredi başlıklı diğer yazılarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık