48 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

10 Ekim 2016

İhtiyaç kredilerinde 48 ay vade hayata geçirildi. 48 ay kredi veren bankaları araştırdık. İşte 48 kredi veren bankaların listesi burada. Kredi kullanımında ihtiyaç kredisi en çok tercih edilen krediler arasında yer almaktadır. Özellikle acil ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kişiler kredilere başvurarak bu ihtiyaçlarını bir an önce karşılamak istemektedirler. Özellikle bankalar genellikle kredi kartı ve kredi işlemleri için sık sık meşgul edilmektedir. Kredi alma kolaylığı kadar kredilere başvurmak da kolaylamıştır günümüzde. İnternetin hızla yayılması ve artık işlemlerin internet ve cep telefonu üzerinden hızlı bir şekilde halledilmesi ile bankalara yoğun bir talep söz konusu olmuştur.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi özellikle pek çok bankanın uyguladığı krediler arasında yer almaktadır. İhtiyaç kredisinin genellikle ödeme şekli 36 ay vadeli olarak belirlenmiştir. Fakat vade ne kadar az olur ise kişilerin ödeyecekleri miktar da o kadar yüksek olmasından dolayı bazı sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir. Kredi çekip geri ödemesinde zorluk yaşayan kişiler kredilerini zamanında ödeyemeyerek bankaların kırmızı çizgisine de girebilmektedir. Bu gibi durumlarda kişilerin bir daha kredi çekebilme hakları da engellenmiş olmaktadır.

İhtiyaç kredisinin 36 ay vadeli olması bazı sorunları da beraberinde getirdiğinden bankalar yeni düzenleme kararı almışlardır. Bu yeni düzenlemeler ile artık ihtiyaç kredisi vadesi 36 ay değil 48 ay üzerinden değerlendirecektir. 48 ay vadeli krediyi elbette tüm bankalar vermemektedir. Bu nedenle öncelikle 48 ay vadeli kredi veren bankalar hakkında bir ön araştırma yapmanız gerekmektedir.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Pek çok banka kendi müşterilerine farklı faiz ve vade uygulamaları yaparak müşterilerinin memnuniyetini kazanma amacındadır. 48 ay vade veren bankalar elbette kişiler tarafından daha çok tercih edilecektir. 48 ay vadeli kredi veren bankalar arasında Garanti, Yapı Kredi, Ziraat, Odeabank, Vakıfbank gibi bankalar yer almaktadır. Bankaların 48 ay vadeli kredi imkanlarından yararlanmak için banka çalışanları ile yüz yüze iletişime geçebilir ya da bankaların müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 48 ay vadeli kredi veren bankalar yine sizlerin kredi notunuzu incelemeye alarak bu inceleme sonucunda kredi alıp alamayacağınızı size bildirecektir. Daha önce yazmış olduğumuz 48 Ay Vadeli Kredi Başvurusu başlıklı yazımız ilginizi çekebilir. Göz atmanızı tavsiye ederiz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık