48 Ay Vadeli Tüketici Kredisi Başvurusu – Şartları ve Veren Bankalar

28 Ekim 2016

Gelirlerin düşük olması ihtiyaçların ise bazen yüksek miktarlı olması kişileri kredi çekmeye zorlamaktadır. Bankalar genellikle kredi kartı ya da kredi alma talepleri ile yoğun bir ilgi görmektedir. Özellikle acil durumlarda nakit ihtiyacını karşılayabilmek için kredi çekme cazip olabilmektedir. Kişiler kredi çekerken daha çok bu krediyi nasıl ödeyeceklerini düşünmektedirler. Çünkü yüksek faiz oranları nedeniyle vadelerin de az olması kişileri borçlarını öder iken bazı sıkıntılara sokabilmektedir.

İhtiyaç kredisi önceki dönemlerde 46 ay vade üzerinden değerlendirilmekte olduğundan dolayı kişiler genellikle ihtiyaçlarının bir bölümünü karşılayabilme imkânına sahip olmaktaydı. Çünkü eğer yüksek miktarda kredi çekilir ise 36 ay vade ile ödeyecekleri miktar da bir o kadar artacağından dolayı kişiler genellikle yüksek miktarlar çekmekte tereddüt yaşamaktaydılar.

48 Ay Tüketici Kredisi

BDDK yeni düzenlemelerde bulunarak vadeleri 36 aydan 48 aya uzatma kararı almıştır. Bu durumda kişiler ihtiyaç kredisi çekerken artık aylık olarak daha düşük miktarlar ödeyeceklerdir. Genellikle birçok banka ihtiyaç kredisini 36 ay vadeli olarak vermektedir. Fakat yeni düzenlemeler ile pek çok banka vadelerini 48 aya çıkarma kararı da almış bulunuyor. 48 ay vadeli tüketici kredisi pek çok kişinin yüzünü güldürmektedir.

48 Ay Tüketici Kredisi Veren Bankalar

Vadelerini 36 aydan 48 aya çıkaran bankalar arasında aşağıdaki gibi sayabiliriz.

  • Ziraat Bankası
  • Finans bank
  • Garanti Bankası

gibi bankalar yer almaktadır. Bu konu hakkında daha fazla detaylı bilgi almak isteyenler 48 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar Hangileridir? başlıklı yazımıza göz atmalarını tavsiye ederiz.

48 Ay Tüketici Kredisi Şartları

Kredi vadesini 48 ay kredi çıkaran bankalar için öncelikli şart kişilerin kredi notları olacaktır. Yani kişilerin kredi notu ne kadar yüksek olursa o kadar fazla kredi çekebilme hakkına sahip olacaklardır. Bankalar genellikle kredi notu hesaplarken son 6 aydaki ödemeleri dikkate almaktadırlar. Buna göre eğer son 6 ay içerisinde kullandığınız kredilerde ya da kredi kartlarında ödemeleri geciktirmemiş iseniz kredi notunuz da yüksek olacaktır. 48 ay vadeli tüketici kredisi alan kişiler banka borçlarını 4 yıl süre içerisinde ödemek zorundadırlar. Kredi notu yüksek olan kişilere banka bu kredileri kolay bir şekilde vermektedir.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık