72 Ay Vadeli Tüketici Kredisi Hesaplaması ve Borç Yapılandırması

21 Ekim 2016

Kredi alırken kişiler en çok tüketici kredilerine başvurmaktadır. Özellikle bir takım ihtiyaçların giderilmesi için kişilerin bankalara müracaat etmesi bazı durumlarda gerekli olabilmektedir. Kişileri en çok düşündüren ise bu kredilerin geri nasıl ödeneceği ile ilgilidir. İhtiyaç kredileri genellikle 36 ay vadeli olarak verildiğinden dolayı kişiler geri ödemede sıkıntı yaşadıklarını sık sık dile getirmektedirler. Yapılan finansal düzenlemeler sonucunda bankaların kararı ile birlikte vadeler 36 aydan 48 aya çıkarılmıştır. Fakat bazı düşük gelirli kişiler için 48 ay vade de yeterli olmamaktadır. Çoğu kişinin merak ettiği sorulardan biri de 48 aydan daha yüksek bir vade imkânının olup olmadığıdır. Peki, 72 ay vadeli tüketici kredisi var mı?

72 Ay Vadeli Tüketici Kredisi

Pek çok kişiyi sevindirecek uygulamalardan iri de ihtiyaç kredilerinin yapılandırılması konusunda yapılan uygulamalardır. Bu yapılandırma sayesinde kişiler artık borçlarını 72 ay vadeli olarak ödeyebilmektedirler. 72 ay vadeli olarak ödeme yapabilmek için borçlarınızın takibe girmemesi önem taşımaktadır. 72 ay kredi yapılanmasını birden fazla bankaya borcu olan kişiler de kullanabilmektedirler. Bu kişiler diğer bankalardaki borçlarını da 27 ay olarak yapılandırma kararı alabilirler.

72 Ay Vadeli Tüketici Kredisi Borç Yapılandırması ve Hesaplaması

72 ay vadeli kredilerde elbette bankaya geri ödenecek olan tutarda da artış söz konusu olacaktır. Örneği eğer sizler bankadan 4 bin TL tutarında bir ihtiyaç kredisi aldıysanız geri ödeyeceğiniz tutar 72 ay vadeli olarak 7 bin TL olacaktır. Kredi kartı borcu olup da ödeyemeyen kişiler içinde 72 ay yapılandırma söz konusudur. Buna göre kişiler ihtiyaç kredisi çekerek kredi kartı borçlarını da ödeyebilmektedirler. Kredi yapılandırılmasından elbette herkesin yararlanması söz konusu değildir. Eğer kişiler farklı yerlerden borçlu ise borçlarını tek bir bankada toplayarak kredi yapılandırılması imkanından yararlanabilmektedirler. Kredilerin yapılandırılması ile özellikle düşük gelirli ailelerin ceplerinde çok daha fazla kalacaktır. Eğer kişiler 8 bin TL tüketici kredisi kullanmış ise 36 ay vadeli olarak borçlarını aylık 270 TL ödemek zorundaydılar. 48 aya çıkarılan vadeler ile kişiler artık 270 yerine 200 TL ödeyeceklerdir. Daha önce yazmış olduğumuz 72 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık