72 Ay Yapılandırma Yapılan Krediler

11 Ekim 2016

Kredi ödemelerinde yapılan yeni değişikliklerden biri de kredi yapılandırmalarıdır. Bu yazıda 72 ay kredi yapılandırması başvurusu ve 72 ay yapılandırma yapan bankaları inceledik. Kredi yapılandırmaları imkanlarından yararlanabilmeniz için öncelikle bazı şartlara uyumlu olmanız gerekmektedir. Örneğin bu şartlardan biri de takibe alınmamış olmaktadır. Kredinizi 72 ay yapılandırma yapmanız için öncelikle hesabınızın ya da kartlarınızın bankaların takibine girmemiş olması gerekmektedir.

Kredi yapılandırılmasında kredi notunuz oldukça önemlidir. Bu nedenle kredilerini düzenli bir şekilde ödeyen ve takip alınmayan kişiler 72 ay vadeli kredi yapılandırmalarından yararlanabilmektedir. Bu nedenle kredi notunuzu yüksek tutmaya özen göstermeniz de bankalar için oldukça önemli olacaktır.

72 Ay Kredi Yapılanması Başvurusu

Kredi yapılandırmaları ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de 72 ay yapılandırma yapılan krediler ile ilgilidir. 72 ay yapılandırma yapabilmek için yalnızca tüketici kredisi almış olmanız gerekmektedir. Başak bir deyiş ile 72 ay yapılandırma yalnızca tüketici kredilerini kapsadığından dolayı ev kredisi ya da taşıt kredisi için kullanılması mümkün değildir.

72 Ay Yapılandırma Yapan Bankalar

72 ay yapılandırmalı kredi ile atılan adımlar tüm bankalara gönderilmiştir. Fakat yeni düzenlemeler ile birlikte henüz tüm bankalar 72 ay yapılandırma yapmamaktadır. 72 ay kredi yapılandırması yapan bankalardan biri ziraat bankasıdır. Bunun yanı sıra Vakıfbank gibi bankalarda 72 ay vadeli olarak kredi yapılandırma imkanı sunmaktadır.

72 ay yapılandırmalı kredi imkanlarından farklı banklara borcunuz olsa dahi yararlanabilmeniz mümkündür. Fakat tüm borçlarınıza 72 ay yapılandırma uygulamanız mümkün değildir. Tüm borçlarınızı bir arada toplayarak 72 ay yapılandırma imkanından yararlanabilmeniz mümkündür. Kredi yapılandırması için anlaşmalı olduğunuz bankalar ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık