Acil Bugün Para Bulmam Lazım Diyenlere

12 Temmuz 2018

Acil para lazım! Acil bugün para bulmam lazım, ne yapmalıyım? Acil bugün nasıl para bulabilirim? Acil para bulma yolları nedir? Acil bugün para bulmam lazım diyenlere özel olarak kredispara.com ekibi bu yazıyı hazırladı. Bu yazıyı okuyarak acil para nasıl bulunu fikir sahibi olacaksınız!

Acil Para Lazım

Hayatımızın her evresinde artık para ihtiyacımızın bir hayli fazla olduğunu görmekteyiz. Çoğu zaman ise planlarımızın tutmaması ve hatta hiç yokken bir yerlerden bir şeylerin çıkması bizleri maddi zorluklarla baş başa bırakmaktadır. Kötü günlerde kullanırız diyerek para biriktirmek bir yana daha hali hazırda ay sonunu bile zar zor getirdiğimizde acı bir tablodur. Ve gün geliri o tehlike çanları yine çalar, acil para lazım olur!

Acil Para Nasıl Bulunur?

Acil para bulmak günümüzde zorlaşmıştır. Yani birçok para bulma yöntemi var ama kimse artık kimseye borç vermiyor. İşte bu durumda ne yapılır nasıl para bulunur diyenler için en klasik yöntemlerden başlayarak sizlere para bulma yollarını aktarıyoruz.

TAVSİYE: Acil Nakit Para İsteyenlere Öneriler

Yakınlardan Borç İstemek: Çok klasik bir yöntem olmakla birlikte günümüzde insanlar birine borç para vermekten korkmaktadır. Ama yine de çevrenizde böyle insanlar var ise şansınızı deneyin.

Döviz Bozdurmak, Altın Satmak: Yatırım amaçlı olarak varsa böyle değerli şeyleriniz, bunlarsan artık ayrılma vaktiniz geldi demektir. Bunları satarak paraya çevirebilirsiniz.

Bankadan Kredi Çekmek: Acil para lazım diyenlerin yapacağı en klasik yollardan biridir. Banka kredileri faiz demektir. Mümkün olduğunca uzak durun demek isteriz.

Kredi Kartından Nakit Çekmek: Kredi kartlarını artık nakit para çekmek için kullandığımız gerçeğine bakarsak kısa vadede acil para ihtiyacınızı bu şekilde karşılayabilirsiniz. Ancak bir sonraki ay bu parayı ödemek durumundasınız.

Kredi Kartından Taksitli Avans Çekmek: Kredi kartından nakit çekmek yerine taksitli avans çekmek biraz daha esnektir. En azından borcu uzun vadeye yayarsınız. Ancak bu şekilde de daha fazla faiz ödersiniz.

Esnek Hesap Kullanmak: Bu aslında çok acil ihtiyaçlar için tasarlanmış güzel bir seçenektir. Bankalar çoğunlukla maaş müşterilerine olmak üzere mevduat hesaplarında esnek hesap, artı hesap, kurtaran hesap gibi isimlerde ilave limit açarak borç para verirler. Bunlar da faizledir anacak kredi kartı kadar yüksek faizleri yoktur. Kısa vadede acil para lazım diyenlere düşük limitli de olsa mantıklı bir seçenektir.

Faturaya Yansıtarak Cep Telefonu Almak: GSM operatörleri üzerinden faturaya yansıtma karşılığında taksitle cep telefonu alarak bu telefonu satıp nakit paraya çevirebilirsiniz. Bu da son zamanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Hatta sosyal medyada çok görülmeye başladı, siz bayiye bile gitmiyorsunuz. Adamlar sizin adınıza hattınıza cep telefonu tanımlıyor, hem de iki adet, size 3.500 TL’ye kadar kredi vermiş oluyor. Onlar telefonları satıp kar elde ediyorlar. Siz de o anlık acil para ihtiyacınızı karşılıyorsunuz. Aylık taksitlerle GSM faturası üzerinden ödüyorsunuz.

Senetle Araba Alıp Satmak: Acil para lazım diyen ve yüksek meblağlarda nakit ihtiyacı olanlar da bu yöntemi kullanıyorlar. Bu da ikinci el arabaların senetle satılması ile başladı. Senet imzalayarak ikinci el araç satın alarak ve bu aracı satarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu araçları senetle taksit yaparak da alabilirsiniz. Ancak bu durumda geri ödeyeceğiniz rakam yükselir. Yani faiz ödemiş olursunuz.

Senet Karşılığı Borçlanmak: Ortada bir mal yok, alım satım yok ancak birisi size nakit para veriyor ve senet imzalayarak faizli bir şekilde borçlanıyorsunuz. Bu yasal olmadığı için size önermiyoruz ancak yapıldığını bilmeniz açısından sizlere buradan aktarıyoruz.

Kredi Kartı İle Altın Alıp Satmak: Kredi kartından nakit çekmek istemiyorsanız ya da kartınız nakit çekimlere kapalı ise kredi kartınız alışveriş limiti dâhilinde altın alarak ve bunu tekrar kuyumcuda bozdurarak acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Tabi alış satış kur farkından ufak da olsa bir zarar edersiniz ama en azından acil para ihtiyacınızı o an için mantıklı bir şekilde çözersiniz.

Daha önce konularımız arasında da bulunan Acil Paraya İhtiyacım Var Ne Yapmalıyım? ve Acil Nakit Veren Bankalar başlıklı konumuza göz atmanızı kesinlikle öneriyoruz.  Ayrıca konumuzu faydalı bulduysanız beğenmeyi ve paylaşmayı ihmal etmeyiniz. Konumuzun altında bulunan yorum kısmından bizlere görüş, öneri ve düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kredi Tahsisi Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı yazımız Kredi Tahsis Süreci, Kredi Tahsisi ve Kredi Tahsisi Aşamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. celal dedi ki:

    merhabalar benim ismim celal bana çok acil 20 bin tl para lazım senetlede olur bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim bana bu numaradan ulaşabilirsiniz.

    1. Kredispara dedi ki:

      Celal bey kimseye finansman sağlamamaktayız. Bilginize

Yorum Yaz


Yukarı Çık