Acil Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

2 Mayıs 2016

Acil krediye ihtiyacınız için sizlere bir kaç yöntem göstereceğiz. Acil kredi nasıl alınır? Kredi başvurusu nasıl yapılır? Acil kredi nasıl çıkartılır gibi sorularınızı araştırıp sizlere anlatmaya çalıştık. Hep beraber acil kredi için gerekli olanları, başvuru yöntemlerine bir göz atalım.

Acil Kredi Nasıl Çıkarılır?

Acil kredi başvurusu için bir kaç yöntem ve yollar mevcuttur. Kredi çekmek bazen eziyet halini almaktadır. Acil kredi başvurusunda bulunmak isteyenlerin kesinlikle dikkat etmesi gereken bir kaç önemli husus ve kriter bulunmaktadır. Öncelikle kredi notunuzun yüksek olması gereklidir. Kredi notunuzu etkileyen en önemli özellik ise sizin banka borçlarınızın zamanında ödenmesi yönündedir. Zamanında ödenmesi gereken krediler, kredi kartı borçları bulunmakta ise kredi notunuz düşük olmaktadır. Bu durumda da acil kredi başvuru ve talebiniz sıkıntıya girmektedir.

İkinci önemli olan bir husus ise geliriniz. Geliriniz talep ettiğiniz kredi miktarını karşılamalı ve size sıkıntı çıkarmamalıdır. Bankalar verdikleri krediyi garanti altına almak için gelirinizin miktarı onlar için önemlidir. Daha önce çekmiş olduğunuz krediniz var ise ve bunun ödemelerini zamanında yapmış iseniz bu sizin avantajınıza olacaktır. Bankanın gözünde güvenilir bir müşteri olarak görünürsünüz.

Acil kredi çekme yöntemleri

Acil kredi almanızı sağlayan faktörleri yukarıda anlattığımıza göre şimdi acil kredi başvurusu yapmanızı sağlayacak yollara değinelim.

İnternet acil kredi başvurusu yapmak

Bankaların internet şubesini kullanarak veya bankaların internet kredi başvuru yapmanız için hazırlamış oldukları sayfalardan adınız, soyadınız, telefon numaranız ve TC numaranızı girerek başvuru yapabilirsiniz. Ön araştırma yapılarak size sms veya telefon ile ulaşıp banka şubesine gerekli evraklarınızı teslim etmeniz için size geri dönüş sağlarlar. Evraklarınızı şubeye teslim ettikten sonra acil krediniz kullanıma hazır olarak size teslim edilir.

Kısa mesaj yoluyla acil kredi başvurusu

Bankaların kredi başvurusu için sundukları bir diğer hizmet ise sms yani kısa mesaj yoluyla başvuru yapmanıza olanak sağlamasıdır. Bankaların resmi internet sitesinde sms ile kredi başvuruyu nereye ve nasıl bir şekilde yapmanız için gerekli bilgiler mevcuttur. Sms yoluyla kredi başvurusu yaptıktan sonra onay verildiğine dair sizi banka bilgilendirecek ve internet üzerinden başvurunuz gibi gerekli belgeleri banka şubesine teslim etmenizi söyleyecektir.

Acil kredi başvurusu için banka şubesi

Bu şekilde kredi başvurusu yapmak onay sürecini beklemeden başvuru yapabileceğiniz bir yöntemdir. Bankaya giderek kredi başvurusunda bulunup gerekli belgeleri teslim ederek acil bir şekilde kredini alabilir kullanabilirsiniz. Ön onay süreci bu yöntemde bulunmaktadır.

Kolay kredi çekmek isteyenler için daha önce yazdığımız yazılar ilginizi çekebilir. Onlara da göz atabilirsiniz. Resmin üzerini tıklayıp ilgili konumuza ulaşabilirsiniz.

kolay kredi almak

Kolay kredi almak istiyorum diyorsanız bu yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Acil Krediye İhtiyacım Var başlıklı yazımız Acil kredi, Kolay kredi ve Kolay kredi nasıl alırım hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Sami D. dedi ki:

    Kredi başvurusunda bulunmak isteyenlerin kesinlikle okuması gerekli. Teşekkürler kredispara

Yorum Yaz


Yukarı Çık