Acil Para Lazım Nasıl Bulurum?

6 Mayıs 2016

Herkes bir dönem için acil paraya ihtiyacı olabilir. Sizde “acil para lazım” diyorsanız bu yazımız para bulmanıza yardımcı olsun diye araştırdık. Acil para ihtiyacım var nasıl bulurum? Acil para gerekli ne yapmam lazım? gibi sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız.

Acil para nasıl bulunur?

Acil para ihtiyacınız için öncelikle yakın çevrenizi kullanabilirsiniz. Bunlar arkadaşlarınız, akrabanız varsa iş arkadaşlarınız olabilir. Yakın çevrenizle görüşüp acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Borç para alarak para ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Fakat çoğu kimse borç para vermek istememektedir. Bu sorunu da şu şekilde çözebilirsiniz. Borç aldığınız parayı altın, döviz gibi seçeneklerle alıp aynı şekilde geri ödemesini yapabilirsiniz. Böylece borç aldığınız kişi de uzun vadede zarara uğramayacaktır.

Arkadaş ve akrabadan ziyade acil para bulmak istiyorsanız bankalardan kredi çekebilirsiniz. Kredi çekmek için sitemizde de bir çok kredi alma yöntemlerini anlattık. Kolay kredi nasıl alınır? diyorsanız ilgili yazılarımıza okuyabilirsiniz.

Kredi çekmek için yasal olarak bu işi yapan kredi danışmanlık firmalarına başvuruda bulunabilirsiniz. Acil para isteyenler için bu konuda dikkat edilmesi gerekenlere detaylı olarak değindik.

Acil para için kredi kartı veya ek hesap

Acil para lazım diyorsanız bu yöntemi de değerlendirmeniz gereklidir. Kullandığınız bir kredi kartı varsa bu kredi kartından nakit avans çekebilirsiniz. Kredi kartından nakit avans çekiminde komisyon ve faiz ödeyeceğinizi unutmayınız. Belli bir miktar komisyon (masraf) karşılığında kredi kartınızdan nakit avans alıp acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bundan hariç olarak bankanızın vadesiz mevduat hesabına tanımlı olan ek hesabınız var ise bu ek hesaptan da para çekebilirsiniz. Ek hesapta kredi kartı gibi komisyon kesintisi olmamaktadır. Yine kredi kartı gibi faiz çektiğiniz tutar üzerinden banka sizden tahsil eder.

Acil para bulmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler

Acil para lazım diyenlerin en çok dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Yasal olarak hiçbir dayanağı olmayan hatta suç teşkil eden tefeci olarak bilinen kişilerden uzak durmanızı istemekteyiz. Çünkü bu kişilerden borç para alındığında geri ödemesi çok büyük tutarlar olabilmekte ve geri ödeme zamanları çok çok kısadır. Kısaca temsili olarak örneklendirmek gerekirse daha detaylı bir anlatım olarak şu şekilde söyleyebiliriz. Örneğin 10 bin TL’ye ihtiyacınız bulunmakta. Eğer ki bu parayı bir tefeciden alırsanız geri ödemesi 20 bin TL ve 1 hafta içinde ödemesi gerekliliği olduğunu bilmeniz isteriz. Talep edilen tutarlar büyüdükçe ödeyeceğiniz paralarda 2 katından fazla olabilmekte. Bizim tavsiyemiz kesinlikle bu kişilerden uzak durup para alışverişinde bulunmayın. Resmi olmayan ve bilmediğiniz kişilerden para almayın.

Yukarıda yazdığımız çözümlerden hiçbir şekilde faydalanamıyorsanız acil para isteyenler için bir kaç çözüm önerisinde de bulunalım. Elinizde bulunan altın, gümüş gibi kıymetli eşyalarınız var ise bunları bozdurabilirsiniz. Bunlar dahi yok ise elinizde bulunan telefonunuzu, bilgisayarınızı satabilirsiniz veya 2.el olarak satabileceğiniz eşyalar bulunuyorsa bunları da elden çıkarıp acil bir şekilde paraya çevirebilirsiniz.

Bu konumuzu ziyaret edenler aşağıdaki konumuza da göz attılar. Sizinde ilginizi çekebilir.

acil para ihtiyacım var

Acil paraya ihtiyacım var diyenler için öneriler.

Acil Paraya İhtiyacım Var Ne Yapmalıyım?


acil nakit para lazım

Acil nakit para ihtiyacınız bulunuyor ise sizde bu konumuza kesinlikle göz atmalısınız.

Acil Nakit Para İsteyenlere Öneriler


Daha fazla güncel bilgi için web sayfamızı sosyal medya hesaplarından takip etmeyi ihmal etmeyiniz. Yazının altında bulunan yorum kısmından bizlere yazarak görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kesin Onaylı Kredi Başvurusu başlıklı yazımız Hangi banka ön onaysız kredi, Kesin kredi veren banka ve Kesin onaylı kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Nihat dedi ki:

    Acil para ihtiyacı olanların kesinlikle okuması gereken bir yazı olmuş. Çok güzel.

Yorum Yaz


Yukarı Çık