Acil Paraya İhtiyacım Var Ne Yapmalıyım?

2 Aralık 2016

Acil para üzerine bir çok yazımızı sitemizde bulabilirsiniz. Acil para ihtiyacım var diyorsan sitemize kesinlikle göz atmalısınız. Acil nakit para nasıl bulunur bu konu üzerine ne yapmalıyım diyenler için tekrardan araştırdık ve bunu sizlerle paylaşmak istedik. Öncelikle acil para ihtiyacınızın neden kaynaklığını tespit etmenizde yarar bulunmakta. İçinizde bunu neden sorduğunuzu öğrenmek veya merak etmek isteyenler olabilir. Bu durumu şu şekilde açıklamak iyi olacaktır.

Öncelikle acil para ihtiyacınız yatırım kaynaklı mı? yoksa borçlarınızdan dolayı mı bunu talep ediyorsunuz burası önemli. Eğer ki yatırım yapmak istiyor ve bu sebepten dolayı para bulmak istiyorsanız bu durumun çözümleri de ona göre olacaktır. Yok eğer ki borçlarınızdan dolayı acil para arıyorsanız bu durumun da çözümleri farklı olmaktadır. Bu iki konudan dolayı öncelikle biz borçlarınızdan dolayı para ihtiyacınız olduğunu düşünelim ve bu yönde neler yapılabilir veya neler yapmamanız gerekli olduğunu sizlere aktaralım.

Acil Para İstiyorum Çünkü Borçlarım Var

Herkes bazı zamanlarda ayağını yorganına göre uzatamaz diyelim. Görünmeyen veya istem dışı, zorunlu olarak giderleriniz olabilir. Bu eğitim harcaması, kişisel harcamalar, sağlık harcamaları diye adlandırabilir ve bu örnekleri çoğaltabiliriz. Böyle durumlarla karşılaşmamak için öncelikle bir bütçe yönetimi yapmanızda yarar bulunmakta. Bütçe yönetimi yaptığınızda işte bu durumlar için her zaman köşeye atabildiğiniz bir kalem oluşturun. İlerde oluşabilecek bu tarz harcamalarınızda gerekli olacaktır. Şimdiye kadar böyle bir bütçe oluşturmadınız ve şu anda acil para ihtiyacınız bulunuyor ise bunun çözümlerine bakalım.

Düşük Faizli Banka Kredisi

Bankalar zaman zaman güzel kampanyalar yapmaktadır. Bu kampanyalar herkesin harcamasının artması ile orantılıdır. Örneğin eğitim başlamadan önce banka kredi talepleri artmaktadır. Acil para ihtiyacınızı en iyi banka kredileri aracılığı ile çözümleyebilirsiniz. Kampanyaları ve faiz oranlarının düşük olması sizin için her zaman avantaj olacaktır çünkü kredi çektikten ve sıkıntınızı giderdikten sonra daha düşük faiz ile daha az taksit tutarı ödeyeceksiniz.

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans

Kredi kartı kullanıyorsanız bu sizin için bu dönemlerde büyük bir avantaj sağlayacaktır. Kredi kartlarının bir özelliği olan nakit avans özelliğini kullanarak para ihtiyacınızı giderebilir ayrıca adından da anlaşıldığı üzere taksitli nakit avans olduğundan dolayı geri ödemesini aynı kredi çekmiş gibisine taksitlendirilmiş bir durumda geri ödeyebilirsiniz.

Borç Para İsteyebilirsiniz

Evet. Başlıkta da belirtiğimiz gibi yakın çevrenizden acil para ihtiyacınızı gidermek için borç para talep edebilirsiniz. Geri ödemek şartıyla talep ettiğinizde acil para ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Hatta borçlarınızı yabancı para birimleri üzerinden veya altın gibi geçerliliği ve yatırım aracı olanlar ile alabilirsiniz. Bu durumda borç para bulmanız daha kolaylaşacaktır.

Acil paraya ihtiyacım var diyenler için bu yöntemler işinize yarar. Acil paraya ihtiyacım var diyenlerin kesinlikle buna dikkat etmeleri ve uzak durmaları gereken şu durumdan da bahsetmeden geçmeyelim. Tefeci olarak bilinen piyasada borç para veren kişilerden kesinlikle borç para talep etmeyiniz ve almayınız. Çünkü tefecilerden almış olduğunuz parayı kat be kat geri ödemek zorunda kalabilirsiniz. Evet o anlık belki ihtiyacınızı gidermiş olacaktır ama ilerleyen zamanlarda nereden aldım bu parayı dememek için bu kişilerden uzak durunuz ve para almayınız. Ayrıca resmi gibi resmi olmayan finans şirketi olarak kendilerini gösteren bazı kurumlar / firmalar da komisyon karşılığı nakit para verdiklerini beyan edebilirler. Resmiyetinden ve güvenilirliğinden emin olduktan sonra finans ihtiyacınızı karşılayın. Bu konu da dolandırılan pek çok kişi olduğunu unutmayınız. Biz üzerimize düşen uyarımızı yapalım gerisi sizin kararınızdır. Resmi kurumlar olan bankalarla çalışmanızı, bankalardan kredi çekmenizi öneririz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Acil Nakit Para İsteyenlere Öneriler başlıklı yazımız Acil para, Acil para bulmak için ve Acil para lazım hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. zafer dedi ki:

  Sitenize kredi hesaplama robotları da eklerseniz daha güzel olur.

  1. Kredispara dedi ki:

   Kredi hesaplama araçları olarak bir yazılım geliştiriyoruz. Onun eksikliğinin farkındayız. En kısa süre de eklenecektir. İlginizden ve yorumunuzdan dolayı teşekkür eder iyi günler dileriz.

 2. Mrs Martina Omar dedi ki:

  Borcunuzu ödemek veya kendi işyerinizi kurmak için bir krediye ihtiyacınız mı yoksa evet e-posta martinaloanservices@hotmail.com daha fazla bilgi için

Yorum Yaz


Yukarı Çık