Akbank Evlilik Kredisi Şartları ve Başvurusu

25 Kasım 2016

Evlenmek mi istiyorsunuz? Evlilik ve düğün masraflarını gözünüzde büyütüp hayallerinizi erteliyor musunuz? Hayallerinizi daha fazla ertelemeyin! Akbank sizlere evlilik kredisi kullanma fırsatı sunmaktadır. Akbank evlilik kredisi nasıl alınır? Herkes Akbank evlilik kredisi alabilir mi? Şartları nelerdir? Başvuru için ne gerekiyor? Akbank evlilik kredisi başvurusu nasıl yapılır? Gibi aklınıza takılan tüm soruların cevabını bu yazımızda veriyoruz.

Akbank Evlilik Kredisi Nedir?

Bankacılık sektörünün önde gelen isimlerinden olan Akbank, evlenmek isteyen çiftlere kredi fırsatlarını sunmaya devam ediyor. Düğün organizasyonu, balayı, ev eşyası gibi birçok masraflarınıza yardımcı olmak adına Akbank’tan evlilik kredisi alabilirsiniz. İhtiyaç kredisi statüsünde verilen evlilik kredisine Akbank fırsatları ile sahip olabilirsiniz. Dönemsel olarak Akbank evlilik kredisi kullanmak mümkündür. Akbank kampanyaları arasında evlilik kredisine rastlamak çoğu zaman mümkündür. Daha çok bahar aylarında başlayan kampanyalar yaz sonuna kadar devam eder. Son düzenlemeler ile 48 ay vade ile aylık taksitler olarak geri ödeme imkanı vardır. 50.000 TL’ye kadar evlilik kredisi çekebilirsiniz. Faiz oranları % 1.30 ile % 1.50 arası değişmektedir. Ortalama faiz oranı ise % 1.38’dir.

Akbank Evlilik Kredisi Şartları

Akbank evlilik kredisini aşağıdaki şartları yerine getiren herkes kullanabilir. İlk şart tabii ki de evlenecek olmaktır. Evlilik kredisi şartları nelerdir maddeler halinde göz atalım.

 • Kredi kullanacak kişinin gelirini belgelemesi gerekir.
 • Varsa diğer bankalara olan borçlarınızın risk durumu önemlidir.
 • 18 yaşından büyük olmak gerekir.

Kampanyalara bağlı olmak kaydı ile yaş üst sınırı yoktur. Ancak teşvik kapsamında belirli yaş altında olanlara faiz indirimi uygulanabilir. Kredi alabilme notunuzu önemlidir. Alt limit genellikle 1300 puandır. Ayrıca kredi geçmişiniz yani daha önce kullanmış olduğunuz krediler son derece önemlidir.

Akbank Kredi Başvurusu

Akbank evlilik kredisi başvurusu için gereken belgeler hangileridir sorularına cevap verelim. Akbank evlilik kredisi için şu belgelerin olması gerekmektedir.

 • Nüfus cüzdanı veya ehliyet – pasaport aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Ücretli çalışanlar için son maaş bordrosunun fotokopisi
 • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
 • Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi
 • Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi
 • İkametgah belgesi. (Son 3 ay içinde alınmış olması gerekmektedir.)
 • Nikah tarihinin alındığını gösterir belge veya evli ise evlilik cüzdanı aslı ve fotokopisi.

Akbank evlilik kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Akbank evlilik kredisi kullanmak istiyorsanız, size en yakın Akbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bunun dışında bankanın Akbank’ın resmi web sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca bankanın 444 25 25 nolu telefonundan da bilgi alabilirsiniz. Daha önce yazmış olduğumuz Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu başlıklı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz. Evlilik kredisi hakkında sitemizde bir çok yazı ve bilgiye ulaşabilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu başlıklı yazımız Kredi kartı başvurusu, Ziraat Bankası ve Ziraat Bankası Kredi Kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık