Alınacak En Uygun Kredi Başvurusu

12 Mayıs 2016

Bankalardan alınan krediler masraflarına faizlerine göre değişiklik gösterir. Kredi türleri olarak; ihtiyaç kredileri, taşıt kredileri, konut kredileri, ipotekli krediler gibi birçok kredi çeşitli vardır. İhtiyaca göre alınan krediler faiz ve masraf tutarları ile bankalar da farklılık gösterir.

En uygun kredi başvurusu nasıl olur?

İhtiyaca göre kredi alınırken o ihtiyacın olduğu tarihteki kredi kampanyaları takip edilmelidir. Örneğin bayram yakın tarihte ise o dönemin en uygun kredi bayram kredileridir. Bu gibi özel günler ile oluşturulan kredi kampanyaları hem düşük faizli hem de dosya masrafı az olan veya masrafı olmayan kredilerdir. Alınacak en uygun kredinin hesaplanması için bu tür kampanyaların takip edilmesinde fayda vardır. Bunların haricinde tüketici ihtiyaç kredileri de uygun avantajlı kredi türleridir. Bu tür ihtiyaç kredilerinin en uygun olanından kullanmak için banka faiz oranları ve masrafları araştırılarak en uygun krediyi veren banka hangisi ise o bankaya başvuru yapılmalıdır.

Kredi türlerine göre uygun kredi

Eğer alınacak kredi taşıt alımında veya konut alımında kullanılacak ise, genellikle bireysel kredilere oranla taşıt kredisi ve konut kredisi tüketici kredilerinden daha uygun olan kredilerdir. Tabi bu bazı bankaların yapmış olduğu kampanyalarının doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Öyle ki, birçok banka taşıt kredisini uygun faiz oranları ile sunarken birçoğu da bireysel kredi vermek isteyerek bireysel krediler de faizi oranlarını bir süreliğine daha düşük seviyelere çekebiliyor.

Hal böyle olunca kredi almakta oldukça hesap yapılması gereken bir duruma geliyor. Çünkü kredi faiz oranları ve masraflar sürekli değişiklikler gösteriyor. Birçok banka müşteri kazanmak adına faizsiz kredi adı altında, alınan kredinin yüzde yirmisine faiz uygulamayarak kredi kampanyası düzenliyor. Birçoğu da dosya masrafsız krediler düzenliyor. Kredi alırken bu durumların tamamının göz önünde bulundurulması gerekiyor. Krediyi almak isteyen kişi, kredi kullanırken vadesine de çok dikkat etmeli. Çünkü kredi vadeleri ile ödenecek tutar vade uzun tutuldukça bir hayli artıyor. Örneğin kişi kredi alıyor ve yirmi ay da ödeme gücüne sahip. Bu durum banka da otuz altı aya bölünmemelidir çünkü vade uzadıkça kredinin geri faiz ödemesi de artar.

İlginizi çekebilecek diğer konumuza da göz atmayı ihmal etmeyiniz.

en uygun kredi

Kredi alırken en uygun kredi olanını anlamak için ilk olarak bankaların faiz oranlarına bakılır ve uygun kredi için faiz hangisi ise o düşünülür. Tabi yalnızca faiz yeterli değildir. Kredi esnasında banka tarından alınacak masraflar da üzerine katılarak hesaplanır ve vadeye bölünerek kişinin ödeme gücüne göre vadesini de hesaplaması durumunda aldığı tutan geri ödemesi ne kadar olacağı ortaya çıkar. Kişi bu hesabı yaparak kredi kullanır ise kendisine en uygun ve o esnada ki en uygun kredi hangisi ise onu kullanır.

Daha önce araştırmış olduğumuz En Uygun Kredi Başvurusu başlıklı yazımız En uygun kredi, En uygun kredi nasıl olur ve Kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık