Banka Borçları 72 Ay Yapılandırma

13 Ekim 2016

Banka Borçları 72 Ay Yapılandırma hakkında, vatandaşları sevindiren haber bizzat ülkemizin başbakanı tarafından müjdelenmiştir. Kredi kartı ve kredi borçlarını kapsayan kanun tasarısının eylül ayı sonunda resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmesi hakkında çalışmaların sürdüğü bilinmektedir. Bu kanun ile birlikte kredi kartı ve kredi mağdurlarının içinde bulunduğu borçlardan 72 aya varan vadelerle ödeme şansını elde edeceklerdir.

Banka Borçlarını 72 Ay Yapılandırma

Banka Borçları 72 Ay Yapılandırma esaslarını incelememiz gerekirse daha önce içinde bulundukları kredi kartı ve kredi borçlarını yapılandırdıkları halde ödemelerini gerçekleştiremeyen kişileri de kapsayacak bir kanun hazırlanmaktadır. Bu durum ödemesini gerçekleştiremeyen kişilerin tekrar yapılandırma yapmasını ödemelerini kendi istekleri doğrultusunda yapabilecekleri bir düzen oluşturacaktır. Kredi kartı, kredi ve banka kartları ile birlikte elde edilen ek limitlerden oluşan tüm borçlar, tek bir kredi ile bir araya birleştirilerek yapılandırılacaktır. Bu işlem için, hangi bankalarda borçlar var ise o bankalara başvuru yapılması gerekecektir. Farklı bankalardaki borçların tek bir bankada açılacak kredi ile birleştirilebilmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Kredi kullanan müşteriler vade süresini 72 aya kadar çıkarabilecektir.

Kredi Kartına 72 Ay Yapılandırma

Ancak vadenin uzunluğu sonucunda ödeyeceğiniz miktar artmaktadır. Yani faizi bir nevi seçeceğiniz vade miktarı belirleyecektir. Ayrıca seçtiği vadelerin taksitlerini aksatanlar veya yapılandırmadan sonrada borçlarını ödemeyenler bir daha taksitlendirme şansını elde edemeyecek ve bu imkândan yararlanamayacaklardır. Bu vade imkânından faydalanabilmek için, müşterinin hangi bankaya borcunuz var ise, o bankanın şubesine giderek başvuru işlemini gerçekleştirecektir.

Bu vade işleminde banka faiz oranını kendi belirlemiş olduğu faiz oranlarını kullanarak gerçekleştirecektir. Eğer yapılandırma işlemi kredi kartı için yapılacak ise bahsi geçen kredi kartının kullanıma kapatılması veya iptal edilmesi işlemi banka tarafından gerçekleştirilerek, yapılandırma işlemi gerçekleştirilecektir. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz 72 ay yapılandırma ile ilgili yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık