Bankaların ATM Para Çekme Limiti 2018

25 Temmuz 2018

ATM’lerden günlük ne kadar para çekebilirim? Bankaların ATM para çekme limiti ne kadardır? kredispara.com olarak hazırladığımız bu yazıda sizlere Bankaların 2018 yılı ATM günlük para çekme limitleri hakkında bilgiler veriyoruz.

ATM Günlük Para Çekme Limiti

Bankaların nakit para akışını kolaylaştırdığı teknoloji hiç şüphesiz ki ATM’lerdir. Banka ATM’leri her geçen gün yeni bir hizmet ile güncellenmektedir. Sadece para çekme / yatırma değil günümüzde pek çok bankanın ATM’si üzerinden birçok işlem yapılabilmektedir. Fatura ödeme, havale yapma, para aktarma, kredi kartı borcu ödeme, şans oyunları ödemesi, bilgi güncelleme, kredi başvurusu yapmak, kredi taksiti ödeme, kredi kartı başvurusu yapma gibi pek çok işlem kolaylıkla ATM’lerden yapılabilmektedir.

Banka ATM’leri bir kasa görevi pozisyonunda online olarak işlem vermektedir. Çekilen veya yatırılan miktarlar anında hesaplara yansımaktadır. Ancak bu ATM’lerin belirli limitleri vardır. Bu limitler günlük olarak hesaptan çekilebilecek tutarlar içindir. Genellikle bu limitler gece saat 23.59’dan sonra güncellenir. Bir gün içersinde para yatırmak için günlük limit yoktur. Ancak para çekme konusunda günlük limitler söz konusudur. Günlük limitin üzerinde para çekmek için genellikle banka şubesi tercih edilir. Ancak şubenin hizmet vermediği saat ve günlerde de günlük limitin üzerinde ATM üzerinden para çekilebilir. Ancak bu durumlarda bankalar işlem ücreti tahsil ederler.

Neden ATM Günlük Para Çekme Limiti Vardır?

ATM’lerin günlük para çekme limitinin olması nedeni ilk olarak işlem yoğunluğundan dolayıdır. Yani banka personeli bunun için ayrıca bir efor harcar. Ayrıca ATM’lerin para ilavesi ve içindeki paranın alınması belirli saatlerde gerçekleşir. Bunun için belirli limitler konulmuştur. Yine başka bir neden ise ATM içindeki para dengesinin korunması amaçlanmıştır. Limitlerin üzerinde çıkılmasını fırsat bilen bankalar da bundan ücret tahsili yaparlar.

Bankaların ATM Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar

Bankaların her biri ATM günlük para çekme limiti konusundan farklı uygulama sunduğu gibi aynı bankanın farklı ürünleri arasında da limit farkları söz konusudur. Şimdi sizlere sektörün önde gelen bankalarının 2018 yılı ATM günlük para çekme limitlerini şu şekilde aktaralım.

Ziraat Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat bankası günlük limiti 1.500 TL’dir. Bu limit üzerinde çıkılması durumundan banka ücret tahsil etmektedir.

Vakıfbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Vakıfbank günlük limiti 1.500 TL’dir. Bu limit üzerinde çıkılması durumundan banka ücret tahsil etmektedir.

Halkbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Halkbank günlük limiti 1.000 TL’dir. Bu limit üzerinde çıkılması durumundan banka ücret tahsil etmektedir.

İş Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Sektörün önde gelen bankalarından olan İş Bankası günlük limiti 1.500 TL’dir. Bu limit üzerinde çıkılması durumundan banka ücret tahsil etmektedir.

TEB ATM Günlük Para Çekme Limiti

TEB günlük limiti 1.000 TL’dir. Maaş müşterileri için bu limit ücretsiz olarak artırılabilmektedir.

Şekerbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Şekerbank günlük limiti 1.000 TL’dir. Bu limit üzerinde çıkılması durumundan banka ücret tahsil etmektedir.

Akbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Akbank farklı kart türlerine göre limit belirlemiştir. Buna göre  Akbank Neo kart sahipleri için günlük para çekme limiti 1.500 TL, Neo Meo Kart sahipleri 250 TL, Neo Birebir kart sahipleri 2.000 TL, Neo Busines kart sahipleri ise 4.000 TL limitlerine sahiptirler.

Yapı Kredi Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Yapı Kredi Bankası günlük limiti 1.500 TL’dir. Kişisel bankacılık müşterileri için 3.500 TL limit vardır. Yine buna ilaveten özel bankacılık müşterileri için 5.000 TL para çekme limiti uygulaması vardır.

Garanti Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Garanti Bankası ATM günlük para çekme limiti 2.000 TL’dir. Kredi kartı nakit avans için günlük para çekme limiti 4.000 TL’dir.

Denizbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Denizbank günlük limiti 1.000 TL’dir. Bu limit üzerinde çıkılması durumundan banka ücret tahsil etmektedir.

Finansbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Finansbank günlük para çekme limiti 1.500 TL’dir. Bu limit üzerinde çıkılması durumundan banka ücret tahsil etmektedir.

ING Banksı ATM Günlük Para Çekme Limiti

ING Bankası günlük para çekme limiti 1.500 TL’dir.

Daha önce araştırmış olduğumuz Deutsche Bank (DB) Varant Nedir? başlıklı yazımız Deutsche Bank, Deutsche Bank Varant ve Deutsche Bank Varant İşlemi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık