Bankaların Emekliye Promosyon Paketleri 2017

27 Temmuz 2017

Bankaların emekli promosyon paketleri nasıldır? 2017 yılında bankalar emekliye hangi promosyon paketlerini sunmaktadır? Bu konularda bilgi sahibi olmak istiyorum diyorsanız, bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

Emekli Promosyonu ve Özellikleri

Emekli promosyonları geçtiğimiz yıl gündeme gelen yeni bir uygulamadır. Bilindiği üzere hükümet geçtiğimiz yıllarda emekliler için yeni bir adım atmış ve emekli maaşlarının ödenme sistemini değiştirmişti. Önceden 3 aydan 3 aya alınan emekli maaşları artık aylık olarak alınabilmektedir. Şimdi de emekli maaşlarının farklı bankalardan alınabilmesi imkânı getirilmiştir. Böylece sadece kamu bankasından değil özel bankalardan da emekli maaşı alınabilmektedir. Bu yeni sistem ile hem emekli vatandaşın banka seçme hakkı doğmuş olmakta hem de kamu bankaları üzerindeki iş yükü azaltılmaktadır. Ancak devlet bunu yaparken geçişi hızlandırmak ve insanların özel bankalara yönelmelerini sağlamak adına promosyon uygulamasına karar vermiştir.

Emekliklere yönelik yapılan bu promosyon uygulaması emekli maaşlarına ilaveten verilecek paradan ibarettir. Hükümet ile Sosyal Güvenlik Kurumunun bir araya gelmesi ile karara bağlanan emekli promosyonları ise şu şekildedir:

  • Emekli maaşı 1000 TL’ye kadar olan emeklilere tek seferliğine 300 TL.
  • Emekli maaşı 1000 TL ile 2000 TL arası olan emeklilere tek seferliğine 375 TL.
  • Emekli maaşı 2000 TL’den yüksek olan emeklilere tek seferliğine 450 TL.

Olmak üzere nakit ödemesi yapılması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca karalaştırılmıştır. Emekli promosyonları 2017 yılı içinde verilecek olup ödemeler bir defaya mahsustur. Emekliler promosyon ödemelerini maaş aldıkları / alacakları bankalardan hesaplarına yatırılması ile alacaklar. Emekli promosyon alabilme şartı ise emeklinin maaş alacağı banka ile anlaşma yapması ve 3 yıl boyunca maaşını bu bankadan alacağını taahüt etmesi gerekmektedir.

Bankaların Emekli Promosyon Kampanyaları Nasıldır?

Hükümetin emekli maaş promosyon uygulaması ile birlikte banklar da harekete geçmiştir. Öyle ki bankalar bu alanda da birbirleri ile rekabet ortamına girmiştir. Bankalar yeni müşteri kazanmak adına emekli promosyon kampanya paketleri ile kendilerini cazip kılmak adına çalışmalar yapmaktadır. Bankaların yaptıkları bu kampanyalar devletin belirlemiş olduğu emekli promosyonlarına ilaveten yapılmaktadır. Peki, bunlar nedir, nasıldır? Şimdi sizlere bankaların uygulamada olan emekli promosyon paket ve kampanyalarını aktaralım.

Ziraat Bankası Emekli Promosyon Kampanyası: Kamu bankalarından olan Ziraat Bankası’na emekli maaşını taşıyanlara bir adet çeyrek altın verilmektedir.

ING Bank Emekli Promosyon Kampanyası: ING Bank emekli maaşını taşıyanlara 2 adet çeyrek altın veriyor. Banka buna ilaveten 10.000 TL ve üzeri kredi çeken emekli müşterilerine 3. Altını da vermektedir.

Garanti Bankası Emekli Promosyon Kampanyası: Garanti Bankası da emekli maaşını taşıyanlara 1 adet çeyrek altın veren bakalar arasında yer almaktadır.

İş Bankası Emekli Promosyon Kampanyası: Özel sektörün önemli bankalarından olan İş Bankası, emekli maaşını taşıyanlara 50 TL maxipuan hediye etmektedir.

Şekerbank Emekli Promosyon Kampanyası: Şekerbank emekli maaşını taşıyanlara özel olarak 300 TL artı promosyon vermektedir. Veya bunun yerine masrafsız 2400 TL kredi alabilmek mümkündür. Bazı bankacılık işlemleri de ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Akbank Emekli Promosyon Kampanyası: Akbank emekli maaşını taşıyanlara 300 TL chip para hediyesi vermektedir.

Finansbank Emekli Promosyon Kampanyası: Emekli maaşını Finansbank’a taşıyanlar kredi kartlarından yapacakları harcamalarda özel indirimler kazanmaktadır.

Vakıfbank Emekli Promosyon Kampanyası: Vakıfbank’a emekli maaşını taşıyanlara özel olarak köprü ve otoyol geçişleri için ücretsiz olarak HGS yüklemesi yapılmaktadır.

TEB Emekli Promosyon Kampanyası: TEB emekli maaşını taşıyanlara 50 TL bonus vermekte ve kredi kartı ile hesap kartlarından hesap işletim ücreti almamaktadır.

Bu konumuza göz atalar altta bulunan diğer içeriğimize göz attılar. Sizinde ilginizi çekebilir.

Ziraat Bankası Emeklilere Promosyon

Ziraat Bankası Emeklilere Promosyonu bu konumuzda. Resmin üzerini tıklayıp ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Daha önce araştırmış olduğumuz TEB Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu ve Şartları başlıklı yazımız Gelir Belgesiz Kredi, TEB Bankası ve TEB Gelir Belgesiz Kobi Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık