Bankaya Gitmeden Hesaba Kredi Alınır Mı?

31 Temmuz 2017

Bankaya gitmeden hesaba kredi alabilir miyim? Bankaya gitmeden anında kredi nasıl kullanılır? Şubesiz kredi almak isteyenler için tüm detaylar bu konumuzda. Merak ettiklerinizi bu yazımızda bir araya getirdik.

Bankaya Gitmeden Kredi Almak

Bankaların en önemli gelir kaynağı verdikleri kredilerden elden ettikleri faiz getirileridir. Günümüzde bankalar kredi verme yarışı içine girmiş ve geçmişe göre çok daha kolay şekilde kredi verme hizmeti sunmaya başlamışlardır. Bankalar eskiden olduğu gibi krediyi verirken çok fazla şart istememekte ve kredi başvurusu ve sonuçlanması dakikalar içinde sonlanmaktadır. Ayrıca artık banka sayısının oldukça fazla olması ve tüketici kredilerine olan taleplerin her geçen gün artması kredilerde yeni bir dönem getirmiştir. Bu yeni dönemin adı da anında kredi, hızlı kredi, hazır kredi gibi isimlerden oluşmaktadır.

Günümüzde artık banka şubesine gitmeden kredi kullanmak mümkün hale gelmiştir. Bunun bir önceki evresi kredilere başvurunun bankaya gitmeden olabilmesidir. O hizmette kredi başvurusu banka şubesine gitmeden olabilmekte ancak krediyi kullanmak için şubeye gidilmesi gerekmektedir. Son yıllarda yapılan çalışmalar ve bankaların yeni hizmet arayışları ile birlikte anında krediyi hesaba almak olarak sonuçlanmıştır. Bu şekilde artık banka şubesine gitmeden kredi başvurusu yapılabilmesinin yanı sıra krediyi anında hesaba almak ve kullanmak hizmetleri sunulmaktadır.

Bankaya Gitmeden Kredi Hesaba Nasıl Alınır?

Bankaya gitmeden krediyi hesaba alıp kullanabilmek için belli başlı kriterler vardır. Bunlar nedir öncelikle şöyle bir göz atalım.

  • Bankaya gitmeden krediyi hesaba alabilmek için kredi başvurunda bulunduğumuz bankanın aktif müşterisi olmalıyız.
  • Bankadaki kişisel bilgilerimizin ve iş / meslek bilgilerimizin güncel olması gerekmektedir.
  • Bankadaki verilerde maaş bordrosu / gelir belgesi gibi belgelerin daha önceden bulunması gerekmektedir.
  • Kredi notumuzun çok düşük olmaması gerekmektedir.
  • Daha önce kara listeye hiç girmemiş olmamız gerekmektedir.
  • Haliyle kredi başvurunda bulunduğumuz bankada daha önceden açılmış bir mevduat hesabımızın olması gerekmektedir.

Şubesiz Hesaba Kredi Almak

Eğer bu şartları sağlıyor ise cepten, internetten, banka atm’sinden anında kredi başvurusu yaparak onaylanması durumunda krediyi hemen hesabımıza alarak kullanmamız mümkündür. Bu krediler bireysel ihtiyaç kredileridir. Hazır krediler, hızlı krediler, cepte krediler bu kredilerin türleridir. Bankalar, aktif müşterilerine ve yukarıdaki şartları sağlayan müşterilerine günümüzde artık belirli limitlerde hazır kredi bulundurmaktadırlar. Müşteriden gelecek kredi başvurusunu anında sonuçlandıran bankalar, krediyi banka şubesine gitmeden anında hesaba aktarmaktadır. Bankaya gitmeden krediyi hesaba almak bankacılıkta çok iyi bir hizmet olarak değerlendirilmekte, müşteriler tarafından de beğenilmektedir. Bu şekilde hem bankalar artan iş yükünü azaltmakta hem de zamandan tasarruf etmektedirler. Müşteriler için de zamandan tasarruf sağlamakta ve gelişen dünyada artı bir hizmetten faydalanmayı sağlamaktadır.

Bankaya gitmeden krediyi hesaba veren bankaların sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Sektörün önde gelen bankaları bu yolla kredi vermeye ağırlık vermektedir. Diğer bankalar da artık bu şekilde kredi vermeye geçiş yapmaktadır. Bankalar hali hazırda müşterilerine bu hizmeti profesyonelce sunmaktadır. Bankalar için önemli olan müşterinin kredi alabilme durumudur. Yani kredi notu iyi olan müşterilere bankalar krediyi çok rahat vermektedir. Özellikle maaş müşterilerine bu şekilde hazır kredi bulunduran bankalar, anında krediyi hesaba aktarma işlemini yaparak müşteri memnuniyetini de yüksek tutmaya özen gösterirler.

Bankaya gitmeden krediyi hesaba almak isteyenlerin çalıştıkları bankadan talep etmeleri halinde şubeye gitmeden kredi başvurusu yapıp krediyi hesaba almaları için banka ile arasını daima iyi tutmalıdırlar. Ödemeler düzenli olmalı, kredi notu yüksek olmalıdır. Özellikle maaş aldıkları bankalardan bu şekilde krediyi anında hesaba alma hizmetinden çok daha rahat faydalanabilirler.

Bu konumuzu okuyan ziyaretçilerimiz aşağıdaki konumuza da göz attılar. Sizinde ilginizi çekebilir.


kolay-kredi-almak

Kolay kredi almak istiyorum diyorsanız bu yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kolay Kredi Almak İstiyorum


anında kredi

Anında kredi iş bankası. Acil kredi ihtiyacınız var ise 15.000 TL anında kredi almak isteyenler konumuza göz atabilirler.

İş Bankası Anında Kredi 15.000 TL – Acil Kredi

Yazımızı faydalı bulduysanız beğenmeyi ve paylaşmayı ihmal etmeyiniz. Daha bankacılık ve kredi bilgisi için sitemizi sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. Yenilenen ve araştırmalarını yaptığımız konularla sizlerin karşınızda olmaya devam edeceğiz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık