Bayanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

26 Ekim 2017

kredispara.com bu yazısında bayanlara kredi veren bankaları sizlere aktarıyor. Bayanlar hangi bankalardan kredi alabiliyor, bayanlara kredi veren bankalar ve şartları nelerdir? Bu yazımızı okuyarak sizler de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bayanlara Kredi

Bankalar, kredi vererek ana gelirlerini elde etmektedir. Bankaların temel hizmetleri arasında kredi vermek vardır. Banka verdiği krediden faiz getirisi ile gelir elde ederler. Günümüzde banka sayısı artmıştır. Dolayısıyla kredi veren bankaların artması ile kredi kullanan kişi sayısı da artmıştır. Bankalar günümüzde neredeyse her kesimden insana kredi vermektedir. Kredi verme politikalarını esnekleştiren bankalar günümüzde rahatlıkla kredi vermeye devam etmektedir. Bankalar temel olarak bireysel ihtiyaç kredileri, ticari krediler, konut kredileri ve taşıt kredileri vermektedir.

Bayanların Banka Kredilerini Kullanımları

Geçmişe doğru bir göz attığımızda ülkemizde kredi kullananların yüksek bir kısmı erkeklerden oluşuyordu. Bunun en büyük nedeni önceden çalışan bayan sayısı azdı. Aynı zamanda ticarethane sahiplerinin de büyük bir çoğunluğu erkeklerden oluşuyordu. Yine önceden banka kredisine erkeklerin başvurusu daha fazla idi. Ancak zaman değişti ve bayanlar iş hayatında eskiye oranla çok daha fazla yer almaya başladılar. Bu banka kredilerine olan başvuruları da arttırmış oldu. Bayanlar da günümüzde yoğun olarak banka kredisi kullanmaya başladılar. Bayanlar da banka kredi ürünü kullanan yoğun müşteriler oldular. Yani günümüzde çoğu alanda olduğu gibi banka kredi kullanımlarında bayan erkek dengesi oluştu.

Bayanlara Kredi Veren Bankalar

Bayanların kullandığı krediler ve bayanlara kredi veren bankaları araştırdık. Yaptığımız analiz sonuçlarını sizlere şu şekilde aktaralım.

Çalışan Bayanların Kullandığı Krediler: Özel sektörde ya da devlet memuru olarak çalışan bayanların çoğunluğu bireysel ihtiyaç kredisi kullanmaktadır. Gerek geçim sıkıntısı gerek bir takım ihtiyaçlar onları kredi kullanmaya davet etmektedir. Bu grupta olan bayanlar istedikleri bankadan kredi alabilmektedirler. Kredi notu düşük olmamak ve kredi sicili temiz olmak kaydı ile çalışan bayanlar tüm bankalardan bireysel ihtiyaç kredisi alabilirler.

Buna ilaveten araç kredisi ve konut kredisi de çalışan bayanların başvurduğu diğer krediler arasında yer almaktadır. İster evli ister bekar olsun çalışan bayanlar konut kredisini yoğun olarak kullanmaktadır. Özellikler genç yaşta ev sahibi olmak isteyen bayanlar konut kredilerine rağbet göstermektedir.

Çalışmayan Bayanların Kullandığı Krediler: Çalışmayan ya da diğer bir ifade ile ev hanımı olan bayanlar da artık kredi alabilmektedir. Bankalardan bazıları ev hanımlarına kredi verebilmektedir. Düşük limitli de olsa çalışmayan bayanlar bankaların bir kısmından ihtiyaç kredisi çekebilirler. Denizbank, TEB, ING Bankası, Finansbank gibi orta ölçekli bankalar bayanlara düşük limitli ihtiyaç kredisi vermektedir. Yine çalışmayan bayanlar ipotek göstererek, teminat vererek, kefil göstererek ya da kira geliri göstererek bankalardan kredi alabilirler.

TAVSİYE YAZI: Çalışmayan Bayanlar Evraksız Kredi Alabilir Mi?

Bayanlara Ticari ve Kobi Kredileri: Ülkemizde bayanların iş hayatında daha çok yer alması adına devlet öncülüğünde bazı teşvikler verilmektedir. Buna bankaların da desteği vardır. Kobi işletme kredileri bankalar tarafından bayanlara özel olarak verilmektedir. İş Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, Garanti Bankası, TEB, Finansbank, Yapı Kredi Bankası gibi önde gelen bankalar bayanlara ticari ve Kobi kredi imkanları sunmaktadır.

İlginizi çekebilecek diğer konumuz: Kadın Girişimcilere Destek Kredisi Veren 10 Banka

Daha önce araştırmış olduğumuz Deutsche Bank (DB) Varant Nedir? başlıklı yazımız Deutsche Bank, Deutsche Bank Varant ve Deutsche Bank Varant İşlemi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık