Bitcoin Almak İstiyorum Nasıl Alınır?

4 Ağustos 2017

Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin hesabında işlem nasıl yapılır? Bitcoin ile ilgili detaylı bilgiler bu yazımızda yer almaktadır. Bitcoin hakkında bilmek istediklerinize bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bitcoin

2008 yılından beri dünya genelinde yaygınlık kazanan Bitcoin sanal paradır ve ödeme şeklidir. Dünya genelinde kabul görmüş Bitcoin ilk olarak Satoshi Nakamoto tarafından ortaya çıkarılmış ve geliştirilmiştir. Bitcoin ile internet aracılığı ile dünyanın istediğiniz yere anında ve çok düşük masraf ile para gönderebilirsiniz. Bitcoin ile aynı zamanda alışveriş yapabilir, ödeme gerçekleştirebilirsiniz.


Daha önceki yazılarımızda Bitcoin nedir ne işe yarar diye detaylı olarak bilgi aktardık. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler aşağıdaki resmin üzerini tıklayıp o konumuza gidebilirsiniz.

bitcoin

Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl kullanılır? Ne işe yarar diyorsanız tüm detaylar bu konumuzda.

Bitcoin Nedir? Nasıl Kullanılır?


Kaldığımız yerden devam edelim. Bitcoin’in sembolü ฿, kısaltma ise BTC‘dir. Dünyada bazı ülkeler Bitcoin’i resmi olarak kabul etmiştir. Bazı alışveriş siteleri Bitcoin ile ödemelere açıktır. Başta Euro ve Dolar olmak üzere pek çok para cinsine alternatif olarak da gösterilmektedir. Son derece güvenlidir. Belirli bir sahibi veya yöneticisi yoktur. Herkes Bitcoin hesabı açarak kendi hesabının sahibi ve sorumlusu olmaktadır. Bitcoin her hangi bir ülkeye veya bankaya da bağlı değildir. Web üzerinden sanal para olarak kullanılmaktadır. Uçtan uca şifreleme sayesinde sistemin şifrelemesi yapılmakta ve kullanıcı hataları dışında sistemin çökmesi ya da hesabın çalınması da mümkün değildir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin almak veya Bitcoin üretmek, bu kavramlar Bitcoin sisteminin temel parçalarıdır. Yani Bitcoin elde etmek için iki farklı yöntem vardır. Ya mevcut paranız ile Bitcoin alacaksınız ya da Bitcoin’leri kendiniz üreteceksiniz.

Bitcoin Üretmek

Bitcoin üretmek çok kolay değildir. Yani aslında süre almaktadır. Bitcoin nasıl üretilir diyenler için hemen kısa bir açıklama yapalım, Bitcoin; bilgisayarımıza kurduğumuz ve arka planda devamlı çalışan bir program yardımı ile üretilmektedir. Uzun vadede iyi üretimler gerçekleşebilir. Bitcoin üretmek için ise bilgisayarımızın çok iyi bir yazılım ve donanıma ihtiyacı bulunmaktadır.

Gerçek Para İle Bitcoin Almak

Gelelim Bitcoin elde etmenin diğer yoluna! Bitcoin elde etmenin diğer yolu Bitcoin’i satın almaktır. Normal para ile Bitcoin almak ve kullanmak mümkündür. Oldukça hızlıdır. Bitcoin’ler nakit para ile alınabilmektedir. Bunun için kredi kartı veya banka hesap kartımızın olması gerekmektedir. Bitcoin günlük kurlara sahiptir ve her gün farklı bir kur üzerinden alınıp satılabilir. Bitcoin piyasası son derece reel rakamlar üzerinden hareket eder. Bitcoin alınarak web üzerinden online alışveriş yapmak veya bir başkasında para göndermek mümkündür. Bitcoin ile para göndermek diğer kanallara göre çok çok daha ucuz maliyetlidir. Sırf bu yüzden bile dünya genelinde kullanıcısı oldukça fazladır. Bitcoin para göndermek son yıllarda sıkça kullanılan bir yöntemdir.

Bitcoin kullanıcıları Bitcoin alıp satarak da para kazanabilmektedir. Bitcoin son zamanlarda ayrıca bir yatırım aracı olarak da kabul görmektedir. Döviz gibi düşünmek yatırım yapmak mümkündür. Bitcoin alarak yatırım yapanlar arasında çok iyi gelir elde edenler bulunmaktadır. Bazı internet alış veriş siteleri de Bitcoin ile ödeme kabul etmektedir. Bu sitelerin sayısı da her geçen gün artmaktadır. İnsanlar paralarını Bitcoin’e dönüştürerek web üzerinde alışveriş yapmaktadır. Bitcoin kullanmak çok daha güvenli olduğu için kullanıcılar Bitcoin satın alarak ödemelerini bu yolla gerçekleştirmektedir.

Bu konumuzu ziyaret eden ziyaretçilerimiz aşağıdaki konumuza da göz attılar.

bitcoin hesabı

Bitcoin hesabı nasıl açılır veya sanal cüzdan nasıl alınır? Tüm detayları bu konumuzda.

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Bitcoin ile ilgili tüm detayları sizlere aktarmaya çalışacağız. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi ve beğenmeyi unutmayınız. Yazımızın altında bulunan yorum kısmından bizlere düşünce görüş ve önerilerinizi aktarabilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır? başlıklı yazımız Bitcoin, Bitcoin Almak ve Bitcoin Hesabı Açma hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık