Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

3 Ağustos 2017

Bitcoin nasıl kullanılıyor? Bitcoin hesabı nasıl açılıyor ve nasıl alınır? Bitcoin hesap açarak işlem yapmak istiyorum diyorsanız bu yazımız tam size göre! kredispara.com olarak bu yazımızda sizlere Bitcoin hesap açma ve Bitcoin kullanma üzerine bilgiler veriyoruz.

Bitcoin Sanal Para Kullanma

Gün geçtikçe yeni bir hizmetle karşımıza çıkan internet dünyası son yıllarda hızlı bir ivme kazanarak sanal paralar ile büyük bir ilgi toplamıştır. 2008 yılında geliştirilen Bitcoin ise dünya genelinde en yaygın olan ve büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan sanal paradır. Bitcoin, her hangi bir ülkeye aittir değildir ve her hangi bir merkeze de bağlı değildir. Bazı ülkelerce resmi olarak kabul edilmiştir ve dolar ve euro para birimlerine alternatif olarak gösterilmektedir.

Daha önceki konumuzda Bitcoin nedir diye tüm detayları aktardık. Merak edenler aşağıdaki konumuzu tıklayarak tüm detayları görebilirler.

bitcoin

Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl kullanılır? Ne işe yarar diyorsanız tüm detaylar bu konumuzda.

Bitcoin kullanımı hızla büyümekte, insanlar sanal paralar arasında Bitcoin’e büyük ilgi göstermektedir. Çeşitli internet alış veriş sitelerinin de kabul ettiği Bitcoin ile ödeme yapmak da mümkündür. Bitcoin hem para gönderme alma hem de ödeme yapabilme özelliklerine ek olarak bir de yatırım kanalı olarak da görülmektedir. Bitcoin yatırımı ile iyi bir kar elde etmek de mümkündür. Ve yatırımcılar Bitcoin yatırımına büyük oranda rağbet göstermektedirler.

Bitcoin Hesap Açmak

Bitcoin sisteminde olmazsa olmaz ise Bitcoin hesap açmaktır. Banka hesabı açmak gibi düşünebiliriz. Bitcoinlerimizi depolayacağımız bu hesap Bitcoin sanal hesap cüzdanı olarak adlandırılmaktadır. Bitcoin sanal hesap cüzdanı olmadan işlem yapmamız mümkün değildir. Bitcoin sanal hesap cüzdanı açmak için ücret talep edilmemektedir. Bu hesabı açarken çok özel bilgilerimizi girmemize de gerek yoktur.

Bitcoin sanal hesap cüzdanı yine internet ortamında açılabilmektedir. Dünya genelinde yaygın olan ve aktif olarak faaliyet gösteren çeşitli internet siteleri aracılığı ile sanal hesap cüzdanı oluşturmak mümkündür. Bu internet sitelerindeki sanal hesap cüzdanlarımız aracılığı ile işlem yapabiliriz. İşlemlerden cüzi oranlarda bu sitelere Bitcoin komisyonu öderiz. Bitcoin sanal hesap cüzdanı oluşturmanın her hangi bir üst limiti bulunmadığından istediğimiz kadar hesap oluşturma hakkına da sahibiz.

Bitcoin hesap oluşturmak için günümüzde geliştirmeler de yapılmaktadır. Örneğin google play hizmetleri arasında artık Bitcoin sanal hesap cüzdanı oluşturmak da vardır. Cep telefonlarına indirilecek Bitcoin Wallet uygulaması ile işlemleri buradan yapıp kontrol etmek de mümkündür. Bitcoin sanal hesap cüzdanlarının sorumluluğu tamamen kullanıcının kendisindedir.

Bitcoin Hesap Açarak İşlem Yapmak ve Para Kazanmak

Bitcoin günden güne büyümekte ve kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır. Bitcoin kullanıcıları hesap açarak işlem yapıyor, para gönderiyor, para alıyor, alış veriş yapıyor hatta yatırım yaparak bu işten para bile kazanıyorlar. Bitcoin hesap açarak işlem yapmanın ayrı bir bağımlılığı da oluşmuş durumdadır. İnsanlar artık tüm para işlemlerini Bitcoin üzerinden yapmayı arzulamaktadır.

Bitcoin hesap açmanın bir başka yolu ise yine çeşitli internet siteleridir. Bu sitelerde çevrim içi çeşitli oyunlar ve uygulamalar bulunmaktadır. Bu sistemlere dahil olarak da Bitcoin kazanmak mümkündür. Kazan kazan formülü ile katlamalı Bitcoin kazanmak da bu siteler aracılığı ile mümkündür. Yurt dışında faaliyet gösteren ve haftalık ortalama 3 – 4 dolar kazandırma ile başlayana bu sitelere kayıt olarak da Bitcoin kazanmak mümkündür.

Bitcoin hesap açmak ve işlemleri buradan yapmak artık yaygınlaşmaya başlamıştır. Bitcoin için bazı ülkelerde ATM makinaları da vardır. Bu makinelerden Bitcoin dönüştürme yaparak reel para çekmek de mümkündür. Yine bu cihazlardan olduğu gibi web üzerinde den kredi kartı ve / veya banka hesap kartı ile Bitcoin almak da mümkündür. Büyük bir ivme ile potansiyel yakalayan Bitcoin önümüzdeki 5 / 10 sene içersinde çok daha büyük potansiyel ile karşımıza çıkmaya adaydır.

Daha önce araştırmış olduğumuz Bitcoin Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız Bitcoin, Bitcoin Almak İstiyorum ve Bitcoin Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık