Bitcoin Nereden Alınır?

10 Ağustos 2017

Bitcoin almak istiyorum, Bitcoin nereden alınır? Bitcoin alabilmek için ne yapmak gerekiyor? kredispara.com olarak sizlere bu yazımızda Bitcoin nasıl ve nereden alınır hakkında bilgiler veriyoruz.

Bitcoin

Daha önceki yazılarımızdan da hatırlayacağınız üzere dijital para birimi olan Bitcoin, bugün dünyamızda en yaygın olan sanal paradır. Bitcoin ile para almak, göndermek ve bunun yanı sıra ödeme yapmak, alış veriş yapmak son derece kolay hale gelmiştir. Son yıllarda Bitcoin ile işlem yapan kişi sayısı oldukça fazlalaşmıştır. Ve ayrıca Bitcoin ile yatırım yapma imkânlarının da olması oldukça fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin sisteminin temelinde madencilik yani Bitcoin üretimi olsa da Bitcoin aynı zamanda alınıp satılabilen bir şey olduğu için dışarıdan temin etmek de mümkündür. Hatta artık madencilik yapan sayısı azalmıştır. Madencilik yaparak neredeyse bedavaya Bitcoin üretmek çok zor bir iştir ve uzun sürmektedir. Ve bunlara ek olarak Bitcoin ile yatırım yapılabiliyor olması da Bitcoin piyasasından Bitcoin almayı ve satmayı çok daha cazip kılmaktadır.

Bitcoin alabilmek için yapmamız gereken ilk şey ise Bitcoin sanal hesap cüzdanına sahip olmaktır. Bunun için kurulmuş olan web siteleri mevcuttur. Bu sitelerden ya da cep telefonumuza indireceğimiz uygulama aracılığı ile bir Bitcoin sanal hesap cüzdanı oluşturabiliriz. Bunun için ücret ödememize gerek yoktur. Ayrıca istediğimiz kadar sanal hesap cüzdanı da oluşturabiliriz. Sanal hesap cüzdanı oluştururken özel bilgilerimizi verme zorunluluğumuz da yoktur. Çok kolaydır ve anlaşılır bir yapıdadır. Dakikalar içersinde Bitcoin sanal hesap cüzdanı oluşturmak mümkündür.

Bitcoin sanal hesap cüzdanı oluşturduktan sonra yapmamız gereken ise piyasayı iyi takip ederek Bitcoin hakkında değer bilgilerine sahip olmaktır. Bitcoin almaya karar verdiğimizde ise Bitcoin sanal hesabımızda para olması gerekmektedir. Bitcoin sanal hesap cüzdanımızda eğer paramız yok ise veya yeterli değil ise bu hesaba para yüklemesi yapmalıyız. Reel para cinsleri üzerinden bu hesaplara para yüklemek mümkündür. Bitcoin sanal hesap cüzdanlarına, kredi kartı ve banka hesap kartları ile anında para yüklemesi yapabiliriz.

Bitcoin Nereden ve Nasıl Alınır?

İlginizi çekebilecek bitcoin üzerine yazılmış diğer yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

bitcoin

Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl kullanılır? Ne işe yarar diyorsanız tüm detaylar bu konumuzda.

Bitcoin Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bitcoin nereden alınır bu alanda merak edilen bir diğer konudur. Bitcoin alabilmek için karşımıza Türkiye için iki farklı seçenek çıkmaktadır. Bunlar şu şekildedir.

  • İnternet sitelerinden Bitcoin almak
  • Bitcoin satıcılarından Bitcoin almak

İnternet sitelerinden Bitcoin almak dünya genelinde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Hem yasal olan hem de bu alanda profesyonel dünya genelinde hizmet veren web siteleri mevcuttur. Bu web siteleri aynı zamanda birer aracı firmadır. Bu firmalar Bitcoin piyasalarında işlem yapmayı mümkün kılmaktadır. Bitcoin piyasaları ile ilgili ayrıca analiz ve bilgilere de yer verilen bu web sitelerinde Bitcoin yatırımı yapmak da mümkündür.

Bitcoin satın almanın bir diğer yolu ise Bitcoin satıcıları ile bağlantıya geçmektir. Bu şekilde Bitcoin satın almak yasaldır ya da yasal değildir demek yanlış olur. Çünkü bununla ilgili her hangi bir yaptırım yoktur. Kaldı ki bazı ülkelerde resmi olarak Bitcoin kabul edilmemiştir. Bitcoin satan kişiler ile bağlantıya geçerek Bitcoin satın almak mümkündür ancak bu her zaman pek güvenli olmayabilir. Son derece dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ülkemizde resmi olarak kabul edilmese de Bitcoin dünya genelinde bazı ülkeler de resmi olarak kabul edilmiştir ve kendi piyasalarında işlem görmektedir. Dolar ve Euro’ya yatırım açısından alternatif olarak gösterilen Bitcoin için yurt dışında bazı noktalarda Atm’ler bile kurulmuştur. Bu Atm’lerde Bitcoin almak, Bitcoin bozdurmak mümkündür.

Bitcoin hakkında daha çok bilgi almak istiyor ve bu konumuzun devamı niteliğinde olan aşağıdaki yazımıza da göz atabilirsiniz.

bitcoin almak istiyorum

Bitcoin almak istiyorum diyorsanız tüm detayları bu konumuzda bulabilirsiniz.

Bitcoin Almak İstiyorum Nasıl Alınır?

Daha önce araştırmış olduğumuz Bitcoin Almak İstiyorum Nasıl Alınır? başlıklı yazımız Bitcoin, Bitcoin Almak ve Bitcoin Almak İstiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık