Borç Kapatma Kredisi (Borç Transferi)

11 Haziran 2016

Kredi aldınız ve bunu ödemekte zorluk mu çekiyorsunuz. Borç kapatma yani borç transferi kredisi nasıl oluyor? Borç kapatma kredisi nasıl alabilirsiniz bu konuyu sizler için araştırdık. Borç kapatma kredisi veren bankalar hangileridir? Borç transferi kredisine nasıl başvuru yapılır bunlara değinip detaylı bir şekilde anlatalım.

Borç Kapatma Kredisi Ne İşe Yarar?

Bankalara olan borçlarınız, bu borçlar ihtiyaç kredisi, bireysel krediler, taşıt kredisi veya kredi kartı borçlarınız olabilir. Bu krediler ve borçlarınız farklı farklı bankalarda olabilir ve ödemeniz de sizi bir hayli olarak yoruyor olabilir. Bunları tek bir hesapta toplayıp yani tek bir bankaya borçlanıp diğer bankalarda olan borçlarınızı kapatmanız mümkündür. Borç kapatma kredisi konusunu detaylı olarak aktarmak gerekirse şöyle özetleyebiliriz. Örneğin her ay bankalara ödediğiniz toplam tutar 1.000 TL olsun. Bu borç 250 TL olmak üzere 4 bankaya ödemektesiniz. 4 farklı banka farklı farklı günlerde 250 TL ödemek yerine sadece bir bankaya 1.000 TL veya 1.100 TL ödemeyi düşünüyorsanız sizde borç kapatma kredisi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Diğer bir adıyla veya bankaların kullandığı isim ise borç transfer kredisi denilmektedir.

Borç Transfer (Borç Kapatma) Kredisi Veren Bankalar ve Başvurusu

Borç kapatma kredisinde dikkat etmeniz ve bilmeniz gerekli olan önemli bir husus vardır. Normal kredi faizlerinden daha yüksek faiz veya kredi türlerinin arasında olan en yüksek faiz tutarından borç transferi kredisi alabilirsiniz. Bu krediyi 36 aya kadar vadelendirip ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Borç kapatma kredisinde bankalara olan yoğun taleplerden dolayı bazı bankalar bunun için özel kampayalar ve ödeme koşulları oluşturarak borç kapatma kredisi başvurusunda bulunmanızı sağlamaktadırlar.

Borç kapatma kredisi başvurusunda kredi notunuzun yüksek olmasına dikkat ediniz. Bu kredi türünde özel şartlar aramaktadır. Hatta bazı bankalar kefil isteyebilmekte. Kefil gösterdiğiniz kişinin üzerine kayıtlı gayrimenkullar bulunmasını ve bir yerde çalıştığına dair belgelerde isteyebilmektedir.

Borç kapatma kredisi veren bankalara göz atacak olursak İş bankası, Garanti Bankası, ING Bank, Finansbank, Denizbank, TEB, Akbank bankalar en çok borç kapatma ve borç transferi kredisi vermekte. Bankaların bu kredi de yaptıkları özel kampanyaları da takip etmeniz ve bunlardan yararlanmanız sizin açınızdan daha avantajlı bir durum olacaktır. Bu bankalar kendi bünyesinde ihtiyaç kredisi kullanıyormuşsunuz gibi sizi göstermekte. Diğer borçlarınızı kapattığınıza dair de sizden belgeler isteyebilir.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık