Borç Kapatma Teknikleri ve Yolları

25 Temmuz 2016

Hayatımızı idame etmek için para kazanıyor veya maaşlı olarak bir yerlerde çalışıyoruz. Bazı zamanlarda almış olduğumuz maaş veya kazanmış olduğumuz para yaptığımız harcamalara yetmemekte ve borç içine girebiliriz. Bu sebepten dolayı borçlarımız git gide artıp altından kalkılmaz bir hal alabilir. Peki borçlarımızı kapatma teknikleri nelerdir? Nasıl borçlarımızda kurtulabiliriz. Borçlarımızdan kurtulmak için neler yapmalıyız hep beraber bir göz atalım.

Borçlarımı nasıl kapatabilirim?

Öncelikle borç kapatma yollarını ve tekniklerinden en bilineni bütçenizi doğru ve etkin hazırlamak ve uygulamaya koymaktır. Doğru bütçe nasıl hazırlanır. Elinize geçen tüm para miktarını bir liste yaparak gelirinizi bilmelisiniz. Örneğin elinize her ay geçen miktar 1500 TL olsun. Sonraki aşamada sabit olan giderlerinizi yazmalısınız. Kira, faturalarınız, ön görmediğiniz harcamalar veya giderler için kalemleri yazarak tüm giderlerinizin toplamına ulaşabilirsiniz.

Gider Kalemlerinizi Gözden Geçirin

Giderlerinizin toplam tutarı gelirinizden çok ise işte size sürekli her ay borçlanacağınız miktarı göstermektedir. Katlamalı bir şekilde borçlanmaya devam edersiniz. Burada yapmanız gereken gider kalemlerinizi düşürmek olacaktır. Eğer ki gider kalemlerinizi düşüremiyorsanız gelirinizi artırma, ek gelir elde edebileceğiniz yöntemlere başvurmalısınız. Sitemizde de ek gelir üzerine bir çok yazıları sizlerle paylaşmaktayız. Ek gelir elde etmek isteyenler kategorimize göz atabilirler.

Borç Kapatma Kredisi Kullanabilirsiniz

İkinci durumda olanlara değinelim. Yani gelirlerinizin giderlerinizden fazla olduğu durum. Böyle bir durumda borçlanmak yerine para birikimi yapmanız gereklidir. Fakat bazen bu durum böyle olmamakta ve sürekli borç içinde buluyor olabilirsiniz kendinizi. Bu durumda da dikkat etmeniz gereken husus ise farkında olmadığınız harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Örneğin çok fazla gerek duymadığınız fakat sürekli olarak almak istediğiniz harcamalarınıza dikkat ediniz. Genellikle göze görünmeyen ufak tefek harcamalarınızdan dolayı borç yapmaktasınız. Bu durumda olanlar için borç kapatma kredisi isimli yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu yazımızda kredi alarak borçlarınızdan kurtulmanız mümkündür.

Bu yazımızı okuyan ziyaretçilerimiz aşağıdaki yazımıza da göz attılar.

borç kapatma kredisi

Borç kapatma kredisi nedir? Nasıl alınır? Başvurusu nasıl yapılır? Diğer ismiyle borç transferi olan yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Borç kapatma tekniklerini üzerine sizlere tavsiyelerimiz bu yöndedir. Borçlarınızdan kurtulup yatırım yapmayı da ihmal etmeyiniz. Yukarı da dediğimiz gibi doğru bütçe planlaması yapmanız durumunda başarıya ulaşmanız ve borçlarınızı kapatmaya başladığınızı göreceksiniz. Yazımızın altında bulunan yorum kısmından bizlere görüş, öneri ve isteklerinizi yazabilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık