Borç Para Nereden Bulabilirim

18 Şubat 2017

Borç para arıyorum nereden bulabilirim? Borç para lazım, ne yapmam gerekiyor?  Kredi çekemiyorum, borç para lazım!  Diyorsanız; kredispara.com tarafından hazırlanan bu yazıyı mutlaka okumalısınız!

Borç Para Nasıl Alınır?

Borç Para Neden Lazım Olur?

Borç para lazım olması insanların acil durumlarda karşı karşıya kaldıkları anlarda ortaya çıkar. Hastane masrafı, okul gideri, beklenmedik yüksek fatura tutarı, maaş aksaması gibi acil durumlarda; kenarda köşede birikimi olmayan kişilerin başına gelen bir durumda borç para lazım olmaktadır. Ancak günümüzde zorlaşan hayat şartları ve bunun yanında yapılan bilinçsizce harcamalar, kredi taksitlerinin ödenmemesi durumları had safhada olmakta ve insanlar nakit sıkıntısı çekmektedir.

Borç Para En Kolay Nasıl Bulunur?

Günümüzde borç para arayan insan sayısı oldukça fazladır. Ancak bu insanların büyük bir kısmı banka borcu, icra takibi gibi durumlarda nakit arayışı içinde bulunmaktadır. Borç para en kolay olarak; aslında yine banka kanalı ile bulunmaktadır. Eğer durum çok vahim değilse ve kredi notu kötü değilse bankadan kredi karşılığında borçlanmak en planlı borç para bulma şeklidir. Kredi kartından taksitli veya taksitsiz nakit avans çekmek de anında borç para bulma şeklidir. Bunun yanı sıra kredili mevduat hesabı açtırarak belirli miktarda bankadan borç para almak mümkündür.

Borç Para Bulma Yöntemleri Nelerdir?

Yukarıda belirttiğimiz gibi en kolay ve anında borç para bulma şekli bankalar aracılığı ile olmaktadır. Ancak bankadan bu yollarla borç para alamayan ya da almak istemeyen kişiler için borç para şu şekilde bulunabilir.

  • Borç para lazım olduğunda en yakınınızdaki kişilerden borç istemek gayet mantıklıdır. Bu şekilde faiz ödemeden borç para bulabilirsiniz. Eş dost akraba böyle günler için vardır. Eğer çevrenizde iyi bir yer edindiyseniz mutlaka size yardımcı olacak bir kişi çıkacaktır. Tabi borç para miktarı da son derece önemlidir. Yüksek meblağlı borç parayı elden borç alarak bulmanız kolay değildir.
  • Çalıştığınız yerden avans olarak borç para alabilirsiniz. Bu yöntem de gayet mantıklıdır. Aldığınız avansın miktarına göre gelecek aylarda taksitli olarak ödeme şansınız olur. Faizsiz bir şekilde ödeyerek mantıklı bir iş yapmış olursunuz. Borç para lazım olduğunda çalıştığınız yere veya patronunuza durumu anlamanızı öneririz.
  • Vakıf ve yardım kuruluşlarından faizsiz kredi alabilirsiniz. Bu yöntem çok yaygın değildir. Ancak ülkemizde özellikle büyük şehirlerde bazı vakıf ve dernekler bu şekilde yardımcı olabilmektedir.
  • İleriye dönük işler alarak yine avans şeklinde borç para bulmak mümkündür. Yani yapabileceğiniz bir alanda full time ya da part time işler için önden ücretini alarak işi daha sonra yapmak karşılığında borç para bulabilirsiniz. Borcunuzu daha sonradan çalışarak ödemiş olursunuz.
  • Günümüzde acil olarak borç para veren kişiler yer almaktadır. Bu kişiler faizle borç para vermektedir. Senet imzalayarak borç para bulmak mümkündür. Yasal olmamakla birlikte oldukça risklidir. Ayrıca faiz oranları da oldukça yüksektir. Web üzerinden bu kişilere ulaşmak mümkündür.

Acil para isteyenler için daha önce yazmış olduğumuz ilgili yazılarımıza göz atabilirler. Ayrıca yazımızı faydalı bulduysanız beğenmeyi ve paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

Acil Para Lazım Nasıl Bulurum?

Daha önce araştırmış olduğumuz Acil Nakit Para İsteyenlere Öneriler başlıklı yazımız Acil para, Acil para bulmak için ve Acil para lazım hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Halil dedi ki:

    Çok güzel bilgi kaynakları sunmuşsunuz teşekkürler.

Yorum Yaz


Yukarı Çık