Çiftçi Kredisi Veren Bankalar

31 Ağustos 2017

Çiftçi kredisi nedir, nasıl alınır? Çiftçi kredisi nereden alınır, çiftçi kredisi veren bankalar hangileridir? Diyenler için bu yazımızda çiftçi kredisi ve çiftçi kredisi veren bankalar üzerine detaylı bilgiler vereceğiz.

Çiftçi Kredisi

Ülkemizde tarım ve çiftçilik faaliyetlerini desteklemek adına hem devlet teşviki hem de bankaların girişimleri bulunmaktadır. Bu bağlamda çiftçilerimizi desteklemek onlara üretimlerinde yardımcı olmak adına krediler verilmektedir. Bu krediler hem devlet tarafından desteklenmekte hem de bankaların uzun çalışmaları ile şekillenmektedir.

Ülkemizin önde gelen kamu kuruluşlarından olan Ziraat Bankası uzun yıllardır çiftçilerimize kredi vermektedir. Hatta Ziraat Bankası halk arasında çiftçi bankası olarak da adlandırılmaktadır. Çiftçilere özel krediler veren Ziraat Bankasının esnek yapısı da dikkat çekmektedir. Son yıllarda tarım alanından yaşanan sıkıntılara istinaden devlet bu alanda teşvik başlatmış ve bankalar ile masaya oturmuştur. Sadece Ziraat Bankasının değil diğer bankaların da çiftçilere kredi vermesi yönünde çalışmalar başlatılmıştır. 2016 yılında devletin teşviki ile özel bankalardan da çiftçilere özel krediler verilmeye başlanmıştır.

Çiftçi Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

kredispara.com olarak çiftçiye kredi veren bankaları araştırdık. Sizlere yazımızın bu bölümünde çiftçi kredisi veren bankaları aktarıyoruz.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi:

Çiftçileri destekleme amaçlı olarak farklı kredi türleri ile kredi vermeye aralıksız devam eden Ziraat Bankası, çiftçilerimize birbirinden esnek yapılarda yardımcı olmaktadır. Daima çiftçinin yanında olmayı ilke edinen Ziraat Bankası bu alanda da öncü konumdadır. Devlet destekli hibe kredilerin de dağıtıldığı Ziraat Bankası’ndan çiftçilerimiz uzun vadeler ve düşük faizler ile destekleme kredileri alabilmektedirler.

TEB Çiftçi Kredisi:

Son yılların atağa geçen bankalarından olan TEB de çiftçilere kredi veren bankalar arasında yerini almaktadır. TEB çiftçilerimize destek vererek onlara üretimlerinde yardımcı olmaktadır. Düşük faiz politikası ile kredi verdiğini açıklayan TEB ile çiftçiler üretimlerinde kredi desteği almaktadır. Uzun vade ve taksit erteleme avantajları ile TEB çiftçi kredileri ayrıca son dönemlerde çiftçiler tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Şekerbank Çiftçi Kredisi:

Çiftçilerimizi destekleyen bir başka banka ise Şekerbank’tır. Şekerbank da uzun yıllardır çiftçileri destekleme hizmetleri vermektedir. Bu destekleme kredilerini düşük faiz ile vermeye devam eden Şekerbank, 60 ay vadeli uzun dönem ödeme planı ile yardımcı olmaktadır. Taksit erteleme özelliği de bulunan Şekerbank çiftçi kredileri, 3 aylık / 6 aylık ödeme gibi avantajlara da ayrıca sahiptir.

Finansbank Çiftçi Kredisi:

Özel bankalar arasında çiftçiye olan destekleri ile bilinen Finansbank, destek kredilerini vermeye aralıksız devam ediyor. 5 yıl vadeli düşük faiz oranları ile Finansbank çiftçi kredisi türleri çiftçiler için son derece önemli bir yere sahip. Birçok avantajı ve kolay ödeme imkanı ile çiftçilerimiz Finansbank çiftçi kredilerini tercih etmektedir.

Akbank Çiftçi Kredisi:

Uygun ödeme seçenekleri ve düşük faizi ile Akbank da çiftçilere kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Çiftçilere özel kredi ürünlerini sunmakta oldukça tecrübeli olma yolunda ilerleyen Akbank, çiftçi kredilerini olabildiğince düşük faiz ve esnek ödeme planı ile vermeye gayret etmektedir.

Denizbank Çiftçi Kredisi:

Denizbank da çiftçi kredisi vermektedir. Çiftçiler için uzun yıllardır kredi veren Denizbank 2017 yılında da özel kredileri ile çiftçileri desteklemeye devam etmektedir. Düşük faizli ve taksit ertelemeli Denizbank çiftçi kredileri pek çok çiftçi tarafından tercih edilmektedir.

Garanti Bankası Çiftçi Kredisi:

Son yıllarda tarımsal kredilere ağırlık vermeye başlayan Garanti Bankası çiftçi krediler ile 2017 yılından adında söz ettirmeye başladı. 60 aya varan vade seçenekleri ve taksit erteleme imkanları ile Garanti Bankası çiftçi kredileri çiftçilerin ilgisini çekmektedir.

Yukarıdaki bankalar çiftçi kredisi vermektedir. Çiftçi kredisi üzerine daha önce ele aldığımız konulara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

çiftçi kredisi

Çiftçi kredisi nedir? Çiftçi kredisi nasıl alınır? Şartları ve gerekli belgeleri nelerdir?

Çiftçi Kredisi Nedir? Nasıl Alınır? Kimler Alabilir?


çiftçi kredisi şartları

Çiftçi kredisi şartları nelerdir tüm detayları bu konumuzda.

Çiftçi Kredisi Şartları Nelerdir?


Yazımızı faydalı bulduysanız beğenmeyi ve paylaşmayı ihmal etmeyiniz. Daha fazla bilgi için krediler kategorimizden finans hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere düşüncelerinizi, önerilerinizi iletip bizlerle paylaşabilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kredi Tahsisi Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı yazımız Kredi Tahsis Süreci, Kredi Tahsisi ve Kredi Tahsisi Aşamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık