Deutsche Bank (DB) Varant Nedir?

15 Ağustos 2018

Deutsche Bank (DB) Varant nedir, ne işe yarar? Deutsche Bank (DB) Varant ile işlem nasıl yapılır? Deutsche Bank (DB) Varant ile ilgili bilmek istedikleriniz, merak ettikleriniz burada sizlerle buluşuyor.

Deutsche Bank (DB) Varant

Almanya’nın önde gelen kuruluşlarından olan Deutsche Bank, Varant piyasalarında da faaliyet göstermektedir. Dünya genelinde yaygın bir şekilde Varant yatırımlarına öncülük eden Deutsche Bank, yatırımcılara güven vermektedir. Deutsche Bank ürünleri Borsa İstanbul Kurumsal Ürünler Pazarında hafta içi saat 10.00 – 13.00 ve 14.00 – 18.00 saatleri arasında işlem görmektedir.

Deutsche Bank, Türkiye’de Hangi Varant Ürünleri Sunmaktadır?

Deutsche Bank ürünlerinde işlem yapmak isteyen yatırımcılar, Borsa İstanbul pay piyasasında kendilerine servis veren aracı kurumlar üzerinden ürünleri alıp satabilirler. Türkiye’de her geçen gün yeni bir Varant ile piyasada yer alan Deutsche Bank, X-markets varantları ile hizmet sunmaktadır. Deutsche Bank varantları BIST30, DAX, S&P500, NASDAQ, Dow Jones, Eurostoxx 50, FTSE 100, Nikkei 225 endekslerine ve AKBNK, EKGYO, EREGL, GARAN, HALKB, ISCTR, KCHOL, SAHOL, THYAO, TTKOM, TUPRS, VAKBN ve YKBNK şeklindedir. Bu varantlara kaldıraçlı işlem yapılabilmektedir.

Deutsche Bank Yurt Dışında Hangi Ülkelerde Varant Ürünleri Sunmaktadır?

Deutsche Bank, uluslararası ölçekte, işlem hacmine göre dünya çapında önde gelen Varant ihraççılarından bir tanesidir. Deutsche Bank’ın ihraç ettiği 30,000’in üzerinde Varant ürünü dünyada çeşitli borsalarda işlem görmektedir. Deutsche Bank başta Almanya olmak üzere, İsviçre, İtalya Avusturya, İspanya, Hong Kong, Singapur, Güney Afrika gibi ülkelerde aktif Varant ihraççısı konumundadır.

Deutsche Bank (DB) Varant İle İşlem Nasıl Yapılır?

Deutsche Bank (DB) Varant işlem yapmak isteyen yatırımcıların önlerinde iki farklı seçenek vardır. Bunlardan birincisi Borsa İstanbul piyasalarında bulunan diğer aracı kuruluşlar üzerinden Deutsche Bank (DB) Varantlarına işlem yapmaktır. Ancak bu yol ile çok fazla alternatiften yararlanmak mümkün değildir.

Varant işlem yapmak için bir diğer yol ise X-markets aracılığı ile doğrudan Deutsche Bank ile bağlantılı bir şekilde Varant yatırımı yapmaktır. Yaklaşık 250’nin üzerinde Varant ile işlem yapma imkânı sunan Deutsche Bank il yatırımcılar pek çok alternatife sahip olacağı gibi aynı zamanda sürekli olarak destek de alabilmektedirler. Yine bunlara ilaveten sektör ve piyasa verileri, çeşitli analizler ve aktif raporlar ile yatırımcılar daima desteklenmektedir.

Deutsche Bank (DB) Varant Kayıt

Deutsche Bank (DB) Varant için ülkemizde de faaliyette bulunan X-markets, www.xmarkets.db.com web sitesi üzerinden hizmet vermektedir. Burada bulunan kayıt olma formu doldurularak sistem kaydı oluşturulabilmektedir. Web site her gün yeni verileri otomatik olarak yüklemektedir. Bu şekilde yatırımcılar canlı takip sistemini de kullanabilirler. X-markets ayrıca belirli dönemlerde Varant yatırımları ile ilgili de seminerler düzenlemektedir. Yatırımcılar bu seminerlere katılarak Deutsche Bank (DB) Varant yatırımlarını daha etkin olarak yönetme şansına da sahiptir.

Daha önce araştırmış olduğumuz TEB Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu ve Şartları başlıklı yazımız Gelir Belgesiz Kredi, TEB Bankası ve TEB Gelir Belgesiz Kobi Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık