Devlet Destekli Bayilik Almak İstiyorum Nasıl Alınır?

23 Mayıs 2017

Devlet destekli bayilik almak istiyorum, ne yapmam gerekiyor? Devlet destekli bayilik nasıl alırım? Devlet destekli bayilik alabilmek için şartlar nedir? kredispara.com tarafından hazırlanan bu yazıyı okuyun ve sorularınıza cevap bulun;  devlet destekli bayilik nasıl alınır bilgi sahibi olun!

Devlet Destekli Bayilik

Devlet destekli bayilik almak istiyorum!

Devlet destekli bayilik almak günümüzde mümkün hale gelmiş ve finansal güce sahip olmayan girişimciler için büyük bir fırsat doğmuştur. Bayilik alarak işletme açmak isteyenler için devlet desteği son derece önemlidir. Son yıllarda bu alanda talep yoğunluğu da olmaktadır. Sizler de devlet desteği ile bayilik alarak işletme sahibi olabilirsiniz. Yazımızın devamını okumanızı özellikle tavsiye ediyoruz.

Devlet destekli bayilik nasıl alırım?

Devlet destekli bayilik alabilmek için ne gerekiyor? Gerekli yere yani Kosgeb’e müracaat etmek gerekiyor. Devlet destekli bayilik alabilmek için Kosgeb başvuruları kabul etmekte ve değerlendirmeler yapmaktadır.

Devlet destekli Kosgeb kredisi alabilmek için bayilik verecek olan firmanın da onayı gerekmekte ya da işletme açılış giderleri için bayi adayına yardımcı olması gerekir. Ancak bu bayilik veren firmalar için gerekli bir koşul değildir.

İlginizi Çekebilir: Devlet Destekli İş Yeri Açma Şartları ve Başvurusu

Kosgeb tarafından verilen hibe veya destek kredilerini alabilmek için üretim temelli olarak faaliyet göstermek gereklidir. Sonuçta, Kosgeb önüne gelen herkese destek vermemektedir. Bunun için Kosgeb tarafından desteklenen sektörler ve faaliyet alanları dikkate alınmalıdır.

kosgeb teşvikleri

Kosgeb Teşvikleri Nelerdir?

Devlet destekli bayilik almak için şartlar nelerdir?

Devlet destekli Kosgeb kredileri alabilmek için şu hususlara dikkat etmek gerekmektedir.

  • Devlet destekli bayilik almak için Kosgeb tarafından verilecek hibe kredilere başvurular şahsi olarak yapılır.
  • Bayilik alınarak işletme sahibi olmak isteyen kişinin ticari geçmişi son derece önemlidir. Her hangi bir sorun olmaması gereklidir.
  • Girişimcilik kursu Kosgeb tarafından verilir. Bu eğitim programına katılım zorunludur.
  • Eğitim programında başarılı olanlara sertifika verilir.
  • Bu sertifika ile birlikte hazırlanacak olan iş projesi ilgili Kosgeb müdürlüğüne teslim edilir. İş projesini sunmak önemlidir. Aksi takdirde devlet desteği verilemez.
  • İlgili iş projesinin Kosgeb tarafından onayı gerekmektedir.

Devlet destekli bayilik alarak işletme sahibi olmak isteyen girişimciler için paylaşımlarımız devam edecektir. kredispara.com web sitemizi sürekli takip ederek güncel bilgilere her zaman sahip olabilirsiniz. Bayilik almak isteyenler için de daha önce yazmış olduğumuz ve tavsiye niteliğinde olan siteye de göz atmanızı öneririz.

bayilik veren firmalar

Bayilik ver franchise veren firmalar hangileridir? Bayilik şartları ve başvurusu e bayi’de.

Daha önce araştırmış olduğumuz Gratis Kozmetik Bayilik Şartları ve Başvurusu başlıklı yazımız Bayilik, Gratis Bayiliği ve Gratis Bayilik Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Ahmet Ruken dedi ki:

    merhaba. gıda konusunda devlet desteği ile market bayiliği almak istiyorum.

Yorum Yaz


Yukarı Çık