Devlet Destekli İş Yeri Nasıl Açılır? Gerekli Şartları ve Başvurusu

20 Mayıs 2017

kredispara.com web sitemizde bu yazımızda devlet destekli iş yeri nasıl açılır üzerine bilgiler veriyoruz. Devlet destekli iş yeri açmak için neler gereklidir, kimler devlet desteği alarak iş yeri açabilir, devlet destekli iş yeri açmak için başvuru süreci nasıldır? İşte bu sorularınıza yanıtlar bulacağınız yazımızı sizler için hazırladık.

Devlet Destekli İş Kurma

Devlet Destekli İş Yeri Açmak İstiyorum!

İş kurmak, iş yeri açmak, kendi işinin patronu olmak… Bu şekilde hayalleri olan ancak maddi yetersizlikler yüzünden zorlanan girişimciler için güzel bir haberimiz var. Kosgeb aracılığı ile artık devlet destekli olarak iş yeri açmak mümkündür. Devlet desteği sayesinde özellikle genç girişimciler için iş yeri açmak kolay hale gelmiştir.

Devlet Destekli İş Yeri Nasıl Açılır?

Devlet destekli iş yeri açabilmek için girişimcilerin Kosgeb’e müracaat etmesi gerekmektedir. Müracaatlar şahsi yapılmaktadır. Sermayesi az olan ya da hiç olmayan girişimcilere öncelik tanınmaktadır. Eğer bir iş yeri açmayı düşünüyorsanız ve sermayeniz yeterli değil ise Kosgeb’e müracaat ederek devlet desteği alabilirsiniz.

Devlet desteği, son yıllarda ön plana çıkartılmış bir seçenektir. Bu seçenekte devlet girişimcileri teşvik etmektedir. Teşviğin temelinde ise üretim vardır. Üretken bir toplum olma amaçlanmaktadır. Üretici olarak her konuda devlet yardımı almak mümkündür. Son yıllarda bayanların ve gençlerin iş yeri açma fikirlerine devlet destek vermektedir. Banka faizlerinin yüksek olması ve kısa vadede işletme kuranlara çok da yararlı olamadığı gözlemlenmekte bu da insanlar için hayallerini gerçekleştirme kendi işinin sahibi olma emellerini zora sokmaktadır. Devlet destekli iş yeri açmak ve devletin girişimcileri desteklemesi, onlara yardımcı olması ve bir nevi yol göstermesi gelişmişlik düzeyini de artırmaktadır.

 Gerekli Şartlar Nelerdir?

Devlet destekli iş yeri açabilmek için gerekli bir takım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar Kosgeb tarafından belirlenmektedir. Şartlara uygun olan girişimciler kolaylıkla devlet desteği alabilmektedir.

  • Devlet destekli Kosgeb yardımı alabilmek için başvuru sahibi olan girişimcinin ticari ve şahsi geçmişi temiz olmalıdır.
  • Kosgeb desteği için başvurular şahsi müracaat ile olmaktadır.
  • Kosgeb girişimcilere bir eğitim programı düzenler. Bu eğitim programında girişimcinin başarılı olması şarttır. Eğitim sonunda girişimcilik sertifikası verilir.
  • Eğitim programında öğrenilen detaylara göre girişimcinin yapacağı iş ile ilgili bir iş projesi hazırlaması ve bunu sunması gerekmektedir.
  • Kosgeb tarafından iş projesinin onaylanması durumunda destek verilmektedir. Eğer proje onaylanmaz ise destek verilmez.

Devlet Desteğinin İçeriği

Devlet desteğinin içeriği ise 50.000 TL tutarında hibe yardımı ve isteğe bağlı olarak 100.000 TL tutarında esnek ve faizsiz geri ödemeli kredidir. Daha önce yazmış olduğumuz ve ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz aşağıdaki yazılarımızda ilginizi çekebilir. Göz atmanızı tavsiye ederiz.

İş Kurmak İstiyorum! Devlet Kredisi Alabilir Miyim?

İşyeri Açma Kredisi Başvurusu ve Şartları

Yazımızı faydalı bulduysanız paylaşmayı ve beğenmeyi ihmal etmeyiniz. Yazımızın altında bulunan yorum kısmından bizlere görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık