Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar Listesi

19 Ekim 2016

Emeklilik hakkı kazandınız fakat prim borçlarınız bulunmakta. Bu sebepten dolayı emekli olamıyorsunuz. Prim borçlarınızı kredi çekip yatırdığınız da emeklilik olabilir misiniz? Şu anda en mantıklı olan da prim borçlarınızı ödeyip emekli aylığınızın bir an önce bağlanmasıdır. Bunun farkında olan bankalar da emekli olmak isteyenler için kredi kampanyaları yapmaktadır. Emeklilik için kredi veren bankalar hangileridir. Bu bankaları sizler için araştırdık.

Emeklilik İçin Kredi Veren Bankalar

Bağ-Kurlular başta olmak üzere, esnaf ile çiftçinin, bankadan kredi çekip prim borcunu kapatmak istiyor. Emeklilik kredisi de tam bu nokta da imdadımıza koşmaktadır. Devlet bankası olan Ziraat Bankası bu durumun farkına vararak Sosyal Güvenlik Kurumu ile beraber emeklisi dolmuş fakat prim borçları yüzünden emekli olamayanlar için ortaklaşa çalışmaktadırlar. Ziraat Bankası bu şekilde bekleyen kişilere özel emeklilik kredisi adı altında uygun faiz oranlarıyla emekli olmak için kredi veren bankalardandır. Ziraat Bankası’nın yanı sıra diğer bankalarda emekliler için kredi imkanları bulunmaktadır. Emekli kredisi veren bankaları şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. İş Bankası
  2. Halk Bankası
  3. Garanti Bankası
  4. Aktif Bank
  5. Vakıfbank

Kredi Çekerek Emekli Nasıl Olunur?

Kredi çekerek emekli olmak mümkün. Bu durumu şöyle açıklamak daha yararlı olur. Öncelikle toplam prim borcunuz çıkarılacak ve emekli olduğunuz da elinize geçecek emekli aylığı belirlenecek. Elinize geçen emekli aylığınızdan her ay kesinti yapılıp prim borçlarınız için çekmiş olduğunuz kredi tutarı her ay tahsil edilecek. Örneklendirip açıklamak gerekirse şu şekilde açıklamak mümkündür. Örneğin emekli olmak için prim borcunuz toplamda 15.000 TL olduğunu düşünelim. Banka size 15.000 TL kredi çıkarıp prim borçlarınızı yatıracaktık. Alacağınız emekli aylığı ise 1.500 TL olduğunu düşünelim. Kredinizi 36 ay vadeli taksitler halinde sizden tahsil edecektir. Bunun da ortalama bir aylığı 500 TL – 600 TL olacaktır. Her ay emekli aylığınızdan kredi tutarı tahsil edildikten sonra elinize 36 ay boyunca 1000 TL ile 900 TL arasında bir miktar geçecektir. 36 ay sonunda ise krediniz bitecek ve böylece tüm emekli aylığınızı almış olacaksınız.

Böyle durumda hem siz emekli olmuş olacaksınız hem de SGK elde edemediği prim borçlarını sizden tahsil etmiş olacaktır. Her iki taraf içinde çok güzel bir proje olmuş oluyor. Emeklilik kredisinde her zaman devlet bankaları daha avantajlı konumdadır.

Vakıfbank Emeklilik Kredisi

Devlet bankası olmasından dolayı Vakıfbank Emeklilik Kredisi emekliler için daha avantajlı  kredi imkanları olmaktadır.

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi

Devlet bankalarından biri olan Ziraat Bankası’da emekliler için kredi imkanları sunmaktadır. Daha kolay ve avantajlı olan emekli kredileri Ziraat Bankası sağlamaktadır.

emeklilere kredi

emeklilere kredi

Yazımıza katkı da bulunmak veya soru sormak için aşağıda bulunan yorum kısmını kullanıp bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Fadila dedi ki:

    Koşulsuz olmak için acil bir krediye ihtiyacım var

Yorum Yaz


Yukarı Çık