Emeklilere Hızlı ve Özel Kredi İmkanları

13 Haziran 2016

Emekli olanlar için kredi vermek bankalar için büyük avantaj. Emekliye hızlı kredi veren bankalar hangileridir? Emekliler için özel kredi imkanları ve kampanyaları nelerdir? Bu konuyu sizler için ele aldık. Bu yazımızda emeklilerin nasıl kredi çekebileceğini, kredi başvurularına değineceğiz. Umarız yazımız sizin için faydalı olur.

Emekliler için kredi başvurusu

Emekli insanlar düzenli bir gelire sahip olan kişilerdir. Çoğu banka emeklilere kredi vermek için yarışmaktadır. Çünkü düzenli olarak maaş almaktadırlar. Bankalar çok fazla bir evrak istemeden emekliye kredi vermeye çalışırlar. Burada önemli olan hususlardan birisi emeklinin maaşının hangi bankadan alıyor olması. Emekli iseniz maaşınızın yattığı bankaya kredi başvurusunda bulunduğunuz taktirde maaş tutarınıza göre size kredi çıkacaktır. Eğer emekli maaşınızı bir aylık süreçler içinde alıyorsanız almış olduğunuz kredi aylık olarak tahsil edilecek, eğer 3 aylık dönemler içinde alıyorsanız 3 ay ödemeler şeklinde maaşınızdan kredi ödemesi gerçekleştirilecektir.

Emekliye kredi veren bankalar

Emekliler için en uygun kredi hangisidir? Hangi bankalar emekliler için kredi vermekte birazda bunlara değinelim. Öncelikle yukarı da dediğimiz gibi maaşınızı aldığınız bankaya kredi başvurusunda bulunmanız sizin için az da olsa avantaj sayılacak ve daha rahat kredi çekmenizi sağlayacaktır. Bunun bankaların emekliler için kredi kampanyalarını takip etmeniz de sizin avantajınıza olacaktır.

Hem faiz oranları diğer bankalar göre daha uygun olacak, hem de alınan dosya masrafları özel kampayalar dahilinde sizlere yansıtılmamaya çalışılacaktır. Bu bilgilerin haricinde emekliye kredi veren bankalar talep ve kredi başvurularına göre listeler isek Ziraat Bankası,  Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Şekerbank, Akbank, TEB, ING Bank gibi bankalara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu bankalardan ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Emekli olsanız dahi kredi notunuzun risk teşkil etmemesi ve kredi alabilmeniz için önemli olmaktadır.

Kredi notu riskli ve risksiz olduğunu öğrenmek için daha önce yazmış olduğumuz yazıya buradan göz atarak bilgi sağlayabilirsiniz. İkinci bir önemli olan husus ise almış olduğunuz maaşın %50’i kadar kredi çekebilirsiniz. Yani aylık kredi ödemeniz maaşınızın %50’i geçmemelidir. Kefilsiz ve evraksız kredi almak isteyenler de aşağıdaki yazımıza göz atabilirler.

Tavsiye Konumuz: Kefilsiz – Evraksız Kredi Başvurusu

Kefilsiz Evraksız Kredi Başvurusu

Kefilsiz veya evraksız kredi alınır mı? Başvurusu nasıl yapılır? Tüm detayları burada.

Yazımızı faydalı bulduysanız beğenmeyi ve paylaşmayı ihmal etmeyiniz. Daha fazla bilgi için sitemizi takip etmenizi öneririz. Her gün eklenen yeni ve güncel bilgiler ile karşınızda olmaya çalışıyoruz. Alt kısımda bulunan yorum kısmından bizlere görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık