Emeklilere Kredi Veren Bankalar

16 Haziran 2016

Bankalar ev, ihtiyaç ve araç kredisi çekmek isteyen için, geri ödeme gücünü dikkate alarak müşterilerine para finans ederler. Günümüzde gelişen teknoloji koşulları, kredi çekmeyi kolaylaştırdığı gibi birden çok alternatif de sunar. Birçok bankanın hızlı kredi başvuru panelleri bulunmaktadır. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen bireyler, bu paneller sayesinde işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedirler. Fakat bankanın size sunduğu hangi seçeneği tercih ederseniz edin, birinci yapmanız gereken TC kimlik numaranızın yanında bulunması. Çünkü kredi başvurusunun ilk aşaması sizin verdiğiniz TC kimlik numarası ile kredi notunuz sorgulanıyor. Bu not sizin daha önce bankalarla çalıştığınız özgeçmişinize göre puanlandırılır. Sonucunda kredi alıp alamayacağınız veya maksimum ne kadar kredi talebinde bulunabileceğiniz belirlenir. Herkes gibi emekli olan kişilerde aynı şekilde kredi işlemlerini yapabilirler. Emekliler için kredi imkanı nasıl sağlanır göz atalım.

Emekliler için kredi başvurusu

Yukarıda bahsettiğim birden fazla seçenek içinde, son günlerde bankaların üstüne düştüğü ve en hızlı sonucu veren alternatif SMS’dir. Şimdi bankalar TC kimlik numarasını mesaj ile gönderdiğiniz taktirde hızlı bir şekilde kredi başvurusu için geri dönüş sağlıyorlar. Ve gerekli koşulları müşteri temsilcisi aracılığıyla size iletmektedirler. Özellikle iyi bir işe sahip olanlar ve emekli olmuş sabit bir maaşı olan kişiler bu yöntemle kolaylıkla kredi alabiliyor.

Bankaların sunduğu diğer kredi başvuruları ATM’ler ve mobil cihaz uygulamalarıdır. Başvuru yaptıktan bir süre sonra cep telefonunuza, başvurunun sonucu kısa mesaj ile iletilecektir. Bu mesajın devamında banka şubesine hangi evrakları tamamlamanız gerektiği mesaj olarak iletilir. Ve o evraklarla şubeye gidip işlemlere başlarsınız.

Kredi başvurularında en çok tercih edilen yöntem internet üzerinden yapılan başvurulardır. Bu başvuruların kolaylığı, hangi bankanın en düşük faiz oranıyla kredi verdiği, dosya masrafları, ödeme planları vb. gibi pratik bilgilere kolaylıkla ulaşabiliyor olmanız. Buradan yapılacak kredi başvurusu da tıpkı SMS de belirttiğim gibi onaylanıp size müşteri temsilcisi tarafından geri dönüş sağlanır.

Son olarak bankalara fiili olarak giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Size yardımcı olmak için bankalarda bireysel kredi görevlisi bulunmakta. Bankaya gitmeden önce nüfus cüzdanını ve maaş bordosunu yanınızda bulundurmalısınız. Eğer o bankadan maaş alıyorsanız sadece kimliğiniz yeterli olacaktır. Aşağıdaki yazımız ilginizi çekebilir.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz aşağıdaki yazımıza da göz atabilirsiniz.

emekliler için kredi

Emeklilere özel hızlı kredi başvurusu detayları bu konumuzda.

Emeklilere Hızlı ve Özel Kredi İmkanları

Ne kadar kredi çekmek istediğinizi, bu krediyi nerede kullanacağınızı ve kaç ayda ödeyeceğiniz gibi sorulara karşı da hazırlıklı olmalısınız. Gerekli incelemelerden sonra kredi almaya uygunsanız, işleminiz alınmaya başlıyor. Kredi başvurunuz bankanın işleyişi doğrultusunda 3 dakika ile 2 gün içerisinde sonuçlanır.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık