Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

25 Haziran 2017

Emeklilere faizsiz kredi bankalar hangileri bilmek istiyorum. Emeklilere faizsiz kredi imkanı hangi bankalarda var? Bankalar emeklilere faizsiz kredi veriyor mu? Emekliler için hazırladığımız bu yazımızda kredispara.com farkı ile emeklilere faizsiz kredi konusunu değerlendiriyoruz.

Emekliye Faiz Kredi

Emeklilere Faizsiz Kredi Veriliyor mu?

Emeklilere faizsiz kredi verilmesi konusu 2016 yılında ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkma nedenleri başında Türkiye’deki emekli insan sayısıdır. Türkiye’deki emekli insan sayısı yaklaşık olarak 12 milyon civarıdır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yürütmekte olduğu çalışmalar neticesinde kişilerin emekli maaşlarının bankalar aracılığı ile verilmesi karara bağlanmıştır. Kamu bankalarının dışında sayıca fazla olan özel sektör bankaları bu 12 milyon emekliden pay almak için uğraş vermektedir. Rakam ciddi boyutlarda olduğu için emekli maaşını kendi bankasına taşıyan yeni müşteriler kazanmak istenmektedir. Bunun için bankalar kampanya düzenlemekte ve emeklilere promosyon vermektedir.

Bankaların vermekte olduğu bu promosyonlar genellikle emekli maaşını taşıyana bir kereliğine belli bir miktar nakit para veya çeyrek altın uygulamalarıdır. Sektörün önde gelen bankaları bu promosyonları genellikle vermektedir. Amaç kendi müşteri portföylerini genişletmektir. Hal böyle olunca, bankalar kendi arasında yeni bir rekabet ortamına girmiştir. Ve sonuç olarak bazı bankalar emekli maaşını kendi bankasında taşıyanlara faizsiz kredi imkânı sunmaya başlamıştır.

Hangi Bankalar Emeklilere Faizsiz Kredi Veriyor?

Emeklilere faizsiz kredi verme konusunda çalışmalarını devam ettirmekte olan özel sektör bankaları şu an için kredi limitlerini düşük tutmakta ve kredi vadesini de kısa yapmaktadır. Bu şu an için ön çalışma olarak düşünülebilir. Çünkü sistemin tam olarak oturması biraz zaman almakta ve haliyle bankalar da tereddüt etmektedir. Hem kredinin faizsiz oluşu hem de emekli maaşlarının genellikle düşük oluşu bankalara bu yönde tereddüt yaşatmaktadır.

kredispara.com olarak yaptığımız araştırmalara göre şu bankaların emeklilere faizsiz kredi kampanyaları devam etmektedir.

Denizbank Emekliye Faizsiz Kredi:

Sektörün önde gelen kuruluşlarından Denizbank, emekli maaşını taşıyanlara faizsiz kredi imkânı sunmaktadır. Denizbank faizsiz kredi 12 vadeli olarak kredi limiti 1.000 TL’dir. Denizbank emekli faizsiz kredide dosya masrafı, komisyon ve işlem ücreti de alınmamaktadır.

Şekerbank Emekliye Faizsiz Kredi:

Şekerbank da emekliye faizsiz kredi hizmeti sunmaktadır. Emekli maaşını Şekerbank’a taşıyanlara özel olarak sunulan bu kredide 24 ay vade imkânı bulunmaktadır. Şekerbank faizsiz emekli kredisinde limit ise 2.400 TL’dir.

Fibabanka Emekliye Faizsiz Kredi:

Emekliye faizsiz kredi veren bir başka ise yine özel sektörden Fibabanka’dır. Fibabanka da emekli maaşını taşıyanlara 3.000 TL limitli kredi vermektedir. Bu kredide kredi geri ödeme vadesi ise 12 ile 18 ay arasıdır. Fibabanka faizsiz kredi hizmetinde işlem ücreti ve sigorta ücreti alınmaktadır.

Bu bankaların dışında diğer bankalar da konu ile ilgili çalışmalarına devam etmektedir. Emekliye faizsiz kredi hizmetinin dışında diğer promosyonlar ise nakit para veya çeyrek altın uygulamalarıdır. Bankacılık sektörünün önde gelen isimlerinden Akbank, Garanti Bankası, ING Bankası, İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası gibi bankalar emekli maaşını taşıyanlara çeşitli promosyonlar vermeye devam etmektedir.

Diğer yazımız olan “emeklilere kredi veren bankalar” yazımız ilginizi çekebilir. Göz atmanızı tavsiye ederiz.

emekliler için kredi başvurusu

Emeklilere kredi veren bankalar hangileridir? Resmin üzerini tıklayarak ilgili konumuza ulaşabilirsiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın emeklilere faizsiz kredi çalışmaları devam etmekte olup bu yıl içinde daha iyi kampanyaların düzenleneceği beklenmektedir. Konumuzun sonunda şunu da hatırlatalım ki emeklilerin faizsiz kredi imkanlarından yararlanabilmeleri için kredi sicillerinin temiz olması ve kredi notlarının ortalama seviyelerde olması gerekmektedir.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık