En İyi Kredi Kartı Hangisidir? (İNCELEME)

27 Ekim 2017

En iyi kredi kartı hangisidir diye merak mı ediyorsunuz? Kredi kartları ile ilgili bir araştırma yaptık ve bu yazımızı hazırladık. kredispara.com ayrıcalığı ile sizler de bu bilgilere rahatlıkla sahip olacaksınız.

Kredi Kartı Kullanımı

Kredi kartı hayatımızı kolaylaştıran bir ödeme aracı olduğu gibi doğru kullanamadığımız zaman ise maddi bir felaket demektir. Ülkemizde maalesef birçok olumsuz örneği vardır. Kredi kartları kullanımı son yıllarda büyük bir patlama yaşamıştır. Günümüzde ülkemizde 50 milyonun üzerinde kredi kartı kullanıcısı vardır. Ve bu sayının % 75’inin cebinde birden fazla kredi kartı bulunmaktadır. Hem alışveriş hem de nakit avans olarak kullanılan kredi kartları bankalar tarafından da her sene çeşitleri çıkarılmaktadır.

Bankaların Kredi Kartı Hizmetleri

Kredi kartlarını bankalar açısından değerlendirdiğimizde kredi kartı artık bankaların ana gelir ürünü olmuştur. Bundan 20 sene önce kredi kartından çok fazla para kazanmayan ve herkese kredi kartı vermeyen bankalar artık bol keseden rahatlıkla kredi kartı dağıtmaktadır. Banka sayısının artması, teknoloji ile birlikte internet alışverişlerinin yaygınlaşması gibi nedenler kredi kartında ilerleme göstermiştir. Öyle ki bir bankanın birbirinden farklı birçok kredi kartı ürünü vardır.

En İyi Kredi Kartı İncelemesi

Ülkemizde pek çok bankanın yüzlerce çeşit kredi kartı bulunmakta ve kullanılmaktadır. Hangi kredi kartının en iyisi olduğu göreceli bir kavramdır. Kredi kartları verdiği hizmetler ve özelliklerine göre değerlendirilebilir. Bu da mutlaka kişiden kişiye değişmektedir. Hal böyle olunca kesin olarak şu kredi kartı en iyisidir demek yanlış olur.

En iyi kredi kartı için önde gelen koşullar ise şu şekildedir.

 • Yıllık kart ücreti var mı, yok mu? Var ise ne kadardır?
 • Alışverişte taksit seçenekleri nedir? En fazla ne kadar taksit yaptırabiliriz?
 • Kullanım yoğunluğu nedir? Anlaşmalı üye işyerlerinin sayıca durumu nedir?
 • Kredi kartı nakit çekimine uygun mu? Nakit çekimde taksit yapabilir miyim? Faiz oranları nedir?
 • Kredi kartının özellikleri nedir? Kullandıkça puan kazanabilir miyim? Kazandığım puanları nasıl ve nerede harcarım?
 • Kredi kartının kampanyaları nedir? Banka kredi kartı ile ilgili kampanyalarını hangi sıklıkta düzenlemektedir?

Gibi ana kriterler sizlerin kredi kartına bakış açısını değiştirebilir. Bu yüzden en iyi kredi kartı kavramı çok göreceli olarak karşımıza çıkar. Ancak biz sizlere ülkemizde yaygın olarak kullanılan kredi kartları ile bilgileri buradan paylaşacağız.

Ülkemizde son yıllarda en çok kullanılan kredi kartları ise şu şekildedir:

 • İş Bankası Maximum Kredi Kartı
 • Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı
 • Yapı Kredi Bankası World Kredi Kartı
 • Akbank Axess Kredi Kartı
 • TEB Cepteteb Kredi Kartı

Kredi Kartları Değerlendirmesi

Kredi kartlarını günümüz şartları ile değerlendirelim. Bu konuda hemen şunu hatırlatalım kredi kartı düzenleme yasası ile birlikte kredi kartlarının bazı alanlarında faiz oranları sabitlenmiş ve her kredi kartı için aynı uygulamalar söz konusu olmuştur. Buna göre 2017 yılı için kredi kartlarına aylık % 2,02 akdi faiz oranı ve % 2,52 gecikme faiz oranı uygulanır.

İş Bankası Maximum Kredi Kartı: Sektörün en önemli bankalarından olan İş Bankası, uzun yıllardır Maximum kredi kartı ile hizmet vermektedir. Kendi içinde de çeşitleri olan Maximum kart kullanıcılarına birbirinden güzel avantajlar sunmaktadır. Son yıllarda Müzekart özelliği de bulunan karta banka düzenlediği kampanyaları ile destek vermektedir.

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı: Garanti Bankası, Bonus Kredi Kartı ile birçok kullanıcıya hizmet vermektedir. Harcadıkça Bonus veren kredi kartı ile Bonuslar alış verişlerde kullanılabilmektedir. Bankanın anlaşmalı olduğu üye iş yerleri ve dönemsel olarak belirlediği sektörlerde alışverişlerde çeşitli indirim sağlanmaktadır.

Yapı Kredi Bankası World Kredi Kartı: Ülkemizde pek çok kullanıcıya sahip olan World Kredi kartı, pek çok avantajı ile beğeni toplamaktadır. Yapı Kredi Bankası öncülüğünde ve diğer bazı bankaların da World özellikli kredi kartı ürünü bu karta olan ilgiye arttırmaktadır. World Puan uygulaması ile harcadıkça kazandıran kart özelliği ile World kredi kartı aynı zamanda üye işyerlerinde çok güzel indirimler ve taksit olanakları sağlamaktadır.

Akbank Axess Kredi Kartı: Ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir diğer kredi kartı ise Axess’dir. Akbank öncülüğünde piyasada yer alan Axess Kredi Kartı, ilgi ile kullanılan bir kredi kartı olarak karşımıza çıkmaktadır. Taksit seçeneklerine ek olarak üye işyerlerinde ilave taksit imkânı bu kartın en belirgin özelliklerindendir.

TEB Cepteteb Kredi Kartı: TEB bankasının son dönemde yaptığı yenilik ve yatırımlar arasında kredi kartı ürünü baş sıralarda gelmektedir. Son iki yılda büyük bir ilgi gören Cepteteb kredi kartı Bonus özelliklidir. Ayrıca Cepteteb kredi kartı müşterilerin kullanım alanına göre ve sektörlere göre ilave indirim, Bonus kazanma olanakları da vardır.

Daha önce araştırmış olduğumuz Akbank Neo Kart Başvurusu ve Şartları başlıklı yazımız Akbank, Akbank Neo Kart ve Akbank Neo Kart Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık