En Kolay Kredi Başvurusu

21 Nisan 2016

Kredi almak için herhangi bir bankaya başvurduğunuzda, bankalar bu kredi taleplerini değerlendirmeye almaktadır. Özellikle yüksek meblağlara sahip kredileri onaylamak için bankalar, müşterilerini yakından tanımak isterler. Bu anlamda bankaların başvurdukları yöntem ise kredi notlarıdır. Kredi notu, tüm bankalarda yaptığınız ve yapmakta olduğunuz her türlü işlemi ve işlemler süresince borcunu zamanında ödeyip ödemediğiniz ya da kırmızı kaleme düşüp düşmediğiniz gibi durumları içermektedir. Bahsi çeken hususlarda ödemelerini düzenli yapan ve bankalar ile sıklıkla işlem yapan kişiler kolay kredi alabilmektedir.

Kolay Kredi Alma Yöntemleri

Kredi notu dışında bankaların kolay kredi vermesini sağlayan iki etken bulunmaktadır: İpotek ve kefil gösterme. Borcunuzu karşılayabilecek herhangi bir mal varlığınızı ipotek ettirirseniz, bankalardan kolay kredi alabilirsiniz. Bankalar müşterilerinin parayı ödeyip ödeyememe durumuna dikkat ederek kredi vermektedir. Bu nedenle borcunuzu karşılayarak bir mal varlığı bankalar için güvence oluşturmaktadır. Diğer bir husus ise kefil göstermedir. Bankalar borçlarını ödeyip ödemeyeceğine emin olamadığında müşterilerinin kefil göstermesini isterler. Bu duruma düşmek için yalnızca kredi notunuzun düşük olmasına gerek yoktur. Almak istediğiniz meblağ yüksek olduğunda ya da kolay kredi almak istediğinizde bu yola başvurabilirsiniz. Müşterilerinin ödemeleri karşılamadığı durumda, müşterisi adına ödeme yapacak birinin olması bankalara güvence vermektedir.

İpotek ve kefil göstermeden bankalardan kolay kredi alabilmenizin tek yolu kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Peki kredi notunu nasıl yükseltebiliriz? Daha önce bankalarla çalışmamış olan bireylerin kredi notu sıfırdır. Bu durumda bankalar kredi notu sıfır olan kişilere kredi vermek istemezler. Çünkü bankalar için kredi notu sıfır olan kişiler güven vermezler, müşterilerinin ödemelerini yapıp yapmayacağını bilemezler. Kredi notu sıfır olan kişiler öncelikle kredi kartı almalıdır. Düzenli kredi kartı ödemelerini yaptıktan sonra ihtiyaç kredisi alabilecek kadar kredi notu yükseldiğinde, ihtiyaç kredisi almalıdır. İhtiyaç kredisi ödemelerini düzenli olarak yapan müşterilerin kredi notu giderek artmaya başlar. Ödemelerinizi düzenli olarak yaptığınızda banka güvenini kazanırsınız, kredi notunuz belli bir orana geldiğinde, gittiğiniz herhangi bir bankadan kolay kredi alabilirsiniz. Bankalardan hangi miktarda kredi alabileceğinizi öğrenmek için kredi indeksinizi öğrenmelisiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kolay Kredi Nasıl Alınır? başlıklı yazımız İpotekli kredi almak, Kolay kredi ve Kolay yoldan nasıl kredi çekilir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık