En Uygun 120 Ay Konut Kredisi Veren Bankalar 2017

18 Mart 2017

Konut kredisi çekmek isteyenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizler de kredispara.com farkı ile detaylı olarak en uygun 120 ay konut kredisi veren bankalara ulaşabilirsiniz.En uygun 120 ay konut kredisi veren bankaları merak edenler için yazımız faydalı bilgiler içermektedir.

120 Ay Konut Kredisi

120 ay konut kredisi ülkemizde yaygın olarak hemen hemen tüm mevduat bankaları tarafından verilemektedir. Bankaların yoğun olarak verdiği 120 ay konut kredisi ülkemizde pek çok insan tarafından kullanılmakta ve bu şekilde ev sahibi olmak mümkün olmaktadır. Bankalar 120 ay konut kredisini 10 yıl gibi uzun bir vadede vermektedir. Geçtiğimiz günlerde devletin desteği ile birlikte 120 ay konut kredisi faiz oranları bankalarca aşağı çekilmiştir. Böylelikle 120 ay konut kredisi geri ödemesi yani faiz ödemesi de uygun hale getirilmiştir. Ancak bazı bankalar kredi faiz oranlarını değiştirmemiştir. Bazı bankalar ise sürekli olarak faiz oranlarını değiştirmektedir.

En Uygun 120 Ay Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Konut kredilerinde faiz ödemesini etkileyen 3 önemli unsur bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir.

  • Faiz oranı
  • Vade süresi
  • Kredi Miktarı

120 ay konut kredisi hesaplama yapılırken bu 3 önemli unsur baz alınmaktadır. Bankalar bu unsurlara göre kredi hesaplaması yapmaktadır. Ama tabii ki de bunlar arasında en büyük etken ise kredi faiz oranıdır. Kredi faiz oranı kredinin toplam geri ödeme miktarını doğrudan ve büyük ölçüde etkileyen unsurdur. En uygun 120 ay konut kredisini alabilmek için bu unsurların etkisini iyi bilmek gerekir. İşte tam da bu nokta en uygun 120 ay konut kredisini veren banka ya da bankaları bulabilmek için konut kredisi faiz oranlarına öncelikle dikkat etmek gerekmektedir.

Peki, En Uygun 120 Ay Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

En uygun 120 ay konut kredisi alabilmek için, yukarıda da belirttiğimiz üzere bankaların konut kredisi faiz oranlarına dikkat etmek gerekmektedir. Her ne kadar bankaların kredi faiz oranları sürekli olarak değişse de ay bazında fazla değişiklik olmamaktadır. Son zamanlar devletin desteği ve çalışmaları ile bazı bankalar 120 ay konut kredisi faiz oranlarını % 1 seviyesinin altına çekmişlerdir. kredispara.com tarafından yapılan araştırmalara göre 120 ay konut kredisi faiz oranı % 1 seviyesinin altında olan bankalar şu şekildedir.


Ziraat Bankası 120 ay konut kredisi faiz oranları % 0.88’den başlamaktadır.

Halkbank 120 ay konut kredisi faiz oranları % 0.89’dan başlamaktadır.

İş Bankası 120 ay konut kredisi faiz oranları % 0.90’dan başlamaktadır.

Yapı Kredi Bankası 120 ay konut kredisi faiz oranları % 0.90’dan başlamaktadır.

Vakıfbank 120 ay konut kredisi faiz oranları % 0.92’den başlamaktadır.

Finansbank 120 ay konut kredisi faiz oranları % 0.95’den başlamaktadır.

TEB 120 ay konut kredisi faiz oranları % 0.95’den başlamaktadır.

Akbank 120 ay konut kredisi faiz oranları % 0.99’dan başlamaktadır.


kredispara.com web sitemizi sürekli takip ederek bankaların 120 ay konut kredisi haberlerine ve bankacılık hizmetleri ile ilgili gelişmelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Uygun kredi arıyorsanız ilgili kategorimizde bir çok bilgiyi görebilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz En Uygun Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı yazımız En uygun kredi, En uygun kredi nasıl alınır ve Kredi çekerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık