En Uygun Araç Kredisi

20 Mayıs 2016

Araç kredileri kullanırken faiz oranları ve kredi masrafları kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Araç kredileri bankaların çalışmaları doğrultusunda gerek faiz oranları gerekse araç için kullandırılan kredi oranları değişiklik gösterir. Bu tür krediler de bu gibi hususlar kredi geri ödemelerinde önemli seçenekleri kişinin bütçesine göre ayarlar.

Araç Kredisinde En Uygun Kredi

Kredi alarak araç sahibi olmak için ilk olarak bankaların uygulamış olduğu vade ve faiz seçenekleri hesaplanarak kişinin kendisine en uygun faiz ve vade seçeneğini bilmesi önemlidir. Araç alırken kredi masrafları da çok önemlidir. Kişi alacağı aracın bir miktar tutarını kendisi ödemelidir. Aracın tutarının tamamına araç kredisi kullandırılmamalıdır. Araç kredisi kullanacak kişi peşin ödenecek tutarı kendisi vermek istemez ise bankalar buna da bir çözüm getiriyor ve kişinin ödeyeceği tutarı bireysel ihtiyaç kredi adı altında kişiye vererek kalan tutara araç kredisi uyguluyor. Bu tür durumlar da ise kişi iki farklı krediyi ödemek zorunda kalıyor ve aracı alırken kredi haricinde bir ödeme yapmıyor. Bu tür durum da kişinin iki farklı kredi ile aracın tutarının tamamına kredi kullanması için aylık gelirin yeterliliği ve kredi notu çok önemlidir. Uygun olması halinde banka tarafından bu tür krediler kullandırılabiliyor.

Araç kredisi veren bankalar

Araç kredisinde alınacak aracın yüzde yetmiş veya yüzde seksen tutarına araç kredisi kullandırılıyor. Bu durum da bankalarca değişiklik göstererek bazı bankalar da yüzde almışa kadar düşebiliyor. Bu yüzdelik oranın hesaplanmasında aracın sıfır kilometre araç ve ikinci el araç olması da oldukça önemli. Kredi yüzdesi sıfır araçlar da daha çok kullandırılırken ikinci el araçlarda bu tutar daha düşük kullandırılıyor. Aracın model yılı da bu tür krediler için önem taşıyor. Çok eski model araçlar da bu tür krediler kullandırılamıyor. Bazı bankalar beş yaşındaki araca kredi kullandırırken bazı bankalar ise on yaşına kadar olan araçlara kredi kullandırabiliyor. Aracın model yılına göre alınan kredi de değişiyor.

Araç kredileri çoğu bankalar da uygun kredi koşullarına sahipken bazı bankalar da ise önerilmiyor. Çünkü bazı bankalar araç kredilerine göre bireysel kredilerin daha uygun seçeneklerle sunulduğunu söylüyor. Araç kredisi kullanırken uygun araç alabilmek için iki türlü kredi hakkında da görüşme yapılarak en uygun kredi seçilmelidir. Bankaların faiz oranları, geri ödeme seçenekleri de dikkate alınarak kredi kullanılmalı ve araç sahibi olunmalıdır.

Yazmış olduğumuz En Uygun Taşıt Kredi Hesaplaması ve Başvurusu yazımız ilginizi çekebilir. Resmin üzerini tıklayarak ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz.

taşıt kredisi en uygun kredi

En uygun taşı kredisi için konumuzu ziyaret ediniz.

Yazımızı faydalı bulduysanız beğenmeyi paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz En Uygun Kredi Hesaplaması Nasıl Olur? başlıklı yazımız En uygun kredi hesaplaması, En uygun kredi nasıl alınır ve En uygun kredi nasıl olur hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Ahmet Dursun dedi ki:

    Sayenizde araç kredisi çekerken nelere dikkat etmem gerektiğine, araç kredisinde en uygunu hangisi bilgilendim. Teşekkürler.

    1. Kredispara dedi ki:

      Sizler için hangi krediler en uygun araştırmaya devam etmekteyiz.

Yorum Yaz


Yukarı Çık