En Uygun Kredi Başvurusu

10 Mayıs 2016

Kredi analizi çok karmaşık bir durumdur. Burada uygun kredi nasıl olur? En uygun kredi nasıl bulunur diyorsanız bunları bir kaç yöntemle daha basite indirgemeye çalışalım. Uygun kredi nasıl alınır? gibi soruları sizler için araştırdık. Beraber uygun krediye bir bakalım.

Uygun kredi nasıl olur?

Öncelikle uygun kredi tabi ki faiz oranıyla olur. Fakat her gün değişen ve güncellenen faiz oranları olduğunda burada faiz oranlarından ziyade en uygun kredi için başka nelere dikkat etmek gerekli onlara değinelim. Faiz oranlarının 2 banka içinde aynı olduğunu varsayarak başka ne gibi giderler olacak kredi alırken onlara bakalım.

En uygun kredi

Bankalar kredi verirken komisyon kesintisi yaparlar. Bu komisyonlar genellikle dosya masrafı adı altında alınırlar. Dosya masrafları bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. Kimi banka hiç dosya masrafı almazken bir diğer banka dosya masrafını sizden tahsil eder. İşte burada dikkat etmeniz gereken tutar bankanın sizden aldığı dosya masrafıdır. En uygun kredi almak için faiz karşılaştırması yapmanız da çok bir işe yaramayabilir. En uygunu şu şekilde olmaktadır. Sizin elinize geçecek net kredi tutarını not alın. Ödeyeceğiniz aylık miktarı vade sürenizle çarpıp toplam geri ödenecek kredi tutarından, elinize geçen toplam parayı çıkardığınız da toplam tutar sizin maliyetiniz olmaktadır. Bu yöntemi kullanarak en uygun krediye ulaşabilirsiniz.

Uygun kredi çekerken diğer dikkat etmeniz konu da şu. Eğer hiç hesabınızın olmadığı bir bankadan kredi çekiyorsanız adınıza bir faizsiz mevduat hesabının açılacaktır. Çoğu banka mevduat hesaplarından yıllık hesap işletim ücreti almaktadır. Bu sebepten dolayı kredi çekeceğiniz bankaya hesap işletim ücreti kesintisi olacak mı diye sormayı unutmayız. Çünkü bu masrafta sizin cebinizden çıkacak ve kredi maliyetinizi yükseltecektir.

Umarız uygun kredi hakkında sizleri bilgilendirmeyi başarmışızdır. Yorum yaparak bilginizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sizle için kredileri araştırıp aktarmaya çalışmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık