En Uygun Kredi Hesaplaması Nasıl Olur?

17 Mayıs 2016

Kredi almak matematik formüllerini çözmeye benzemekte. Bu sebepten dolayı en uygun kredileri sizler için araştırmaktayız. Şimdi uygun kredi nasıl olmaktadır. En uygun kredi nasıl hesaplanır bunlara bakalım. En uygun kredileri hesaplamak için kredi hesaplama araçları kullanılabilir. En uygun krediler kredinin kullanılacağı duruma göre değişir. Örneğin konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, arsa kredisi gibi kredi türleri vardır. Krediyi kullanım alanı bunlardan hangisi için olacak ise ona göre kredi seçilmelidir.

Uygun Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Kullanılacak kredi seçildikten sonra bankalar arasındaki vade ve faiz seçenekleri incelenmelidir. Kredi kullanmak isteyen kişi bu incele neticesinde kendisi için uygun olan en düzgün kredi seçeneğini kullanabilir. Kişi kendisi için en uygun kredi seçeneğini bulduktan sonra bankaya başvuru yaparak bu tür kredileri kullanabilir. Fakat bankanın şartlarının da yerine getirilmesi önemlidir. Kredi kullanmak isteyen kişi ilk başvurusunda kimliği ile gider başvurusunu tamamlamak için banka tarafından aylık gelir belgesi ve SGK hizmet dökümü istenir. Kişi son üç aydır aynı iş yerinde çalıştığını belgeleyen SGK hizmet dökümü ile bankaya başvuru yapar ve bu başvuru sonucu kredi kullandırılır. Kredi kullanabilmeniz için de kredi notu ve bankalar da geçmiş zamanlar da kullanılan ürünlerin düzenliliği de çok önemlidir. Kişi önceki kullanmış olduğu kredi veya kredi kartlarında aksaklık yaşamış ise bu kredi notunu olumsuz etkiler ve kredi kullanması neredeyse imkansız hale gelir. Bankalardan alınacak bütün kredilerde kredi notu en önemli ilk faktördür. Geçmişte yasal takibe düşmüş ürünü olan kişi ürünü ödese bile kredi kullanabilmek için uzunca bir süre beklemelidir. Krediyi alacak kişinin bütün bu şartları göz önünde bulundurarak uygunluğu doğrultusunda kredi kullanması gerekir. Kredi kullanmaya uygunluk göstermeyen kişiler olumsuz alacakları cevabı bildikleri halde kredi başvurusu yapmamalıdırlar. Bu durum kişilerin kredi kullanma aşamasına gelmesini gittikçe uzak tarihlere iter.

Kredi Hesaplaması

En uygun kredi hesaplaması için de bu tür şartların tam olması durumunda bankaların kredi seçenekleri incelenerek ihtiyaca göre kredi hangisi ise o kredi seçilir ve bankalar arasındaki vade ve faiz seçenekleri göz önünde bulundurularak kredi başvurusu yapılır.

Yapılan kredi başvurusunun sonucunu olumlu olması neticesinde seçilen en uygun kredi kullanılarak geri ödemesinde çok dikkat edilmelidir. Geri ödeme de aksaklık yaşanır ise bir sonra kredi kullanımı olumsuz etkilenir.

Konumuza göz atanlar bu yazımızı da ziyaret ettiler. Konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

iş bankası kredi hesaplama

İş bankası kredi hesaplaması nasıl yapılır

İş Bankası Kredi Hesaplama


Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama ve Başvurusu


Daha fazla güncel bilgiler için sosyal medya hesaplarımızı beğenmeyi unutmayınız.

Daha önce araştırmış olduğumuz En Uygun Arsa Kredisi başlıklı yazımız Arsa kredisi, Arsa kredisi başvurusu ve Arsa kredisinde en uygun kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Kredici dedi ki:

    Sayenizde çok güzel bilgiler ediniyorum. sürekli kredi ihtiyacım oluyor. Sizin sayenizde kredi bilgilerine ulaşmak çok güzel teşekkürler.

    1. Kredispara dedi ki:

      Faydalı bilgiler sağlayabildiysek ne mutlu bize. Biz teşekkür ederiz.

Yorum Yaz


Yukarı Çık