En Uygun Kredi Kartı

1 Haziran 2016

En iyi kredi kartları hangileridir? Kredi kartı avantajları nelerdir? Kredi kartı başvuruları ve limitleri nelerdir? Bu yazımızda kredi kartı incelemesi yaptık. Günümüz de ihtiyaçların karşılanması doğrultusunda kullanılan kredi kartları yapılan alışverişler de, günlük yaşantımız da oldukça kolaylıklar sağlıyor. Nerede ise herkesin kullandığı kredi kartlarının olumlu yönlerinin fazlası ile olduğu bir gerçek. Tabi bütçe hesabını yanlış yaparak bütçesini aşan kişilerde de olumsuz yönleri yok değil.

En İyi Kredi Kartı Nasıl Olur?

Kredi kartları alışverişler de taksit seçenekleri sağlayarak vadeli alışverişler yapılmasında kolay netice verir. Öyle ki alınacak ürün tutarı yüksek olduğunda bankaların kredi kartlarında yaptıkları kampanyalar da taksit seçenekleri sunulur. Çoğu firma ile anlaşma doğrultusunda beş taksit, on taksit gibi seçenekler sunulur. Alınan ürünler tutar doğrultusunda faizsiz anlaşmaya göre taksite bölünerek müşteri memnuniyeti sağlanır. Kredi kartları her banka da kampanyalı ürünler olarak verilir. Bu kampanyalar bonuslar, hediyeler, taksit seçenekleri gibi cazip şartlarla sunulur. Uygun kredi kartı almak için bankaların kredi kartlarının anlaşmalı firmalarına bakılır, kaç ay taksit seçenekleri ile anlaşıldığı önemlidir. Bunun haricinde bankaların kredi kartları için sunduğu kampanyalar taksit seçenekleri faiz oranları da çok önemlidir. Kredi kartı kullanmak isteyen kişi bir bankadan kredi kartı aldığında bununla sınırlamak zorunda değildir. Kredi kartı birçok bankadan alınarak kullanılabilir. Kredi kartı kullanan kişilerin düzenli kullanması ve ödemelerinde aksaklık yaşamaması durumunda kredi notlarının da hızla olumlu yön de etkilendiği görülerek KKB puanlarında artış yaşandığı görülür. Kredi kartları ile yapılan alışverişler doğrultusunda bankalar genellikle tek çekimli yapılan alışverişlere sonrasında kısa mesaj ile taksit seçeneği de sunar. Bu durum kişinin kredi kartının ödeme günü geldiğinde kartı kolaylıkla ödemesini sağlamaya yardımcı olur.

Kredi kartı limitleri banka tarafından belirlenir. Kişinin kredi kartının kullandığı aşama da ödeme düzeni göz önün de bulundurularak kişinin isteği doğrultusunda kredi kartının limiti artırılabilir. Kredi kartı limit artırımı için bankaya başvurulabilir, Banka çağrı merkezi aranabilir veya bankamatikler kullanılabilir. Kişi limit artırım talebinde bulunur ve banka tarafından kişinin ödeme geçmişine bakılarak limit artırım talebi onaylanır. Kredi kartı limit doğrultusunda taksit seçenekleri ile alışverişler yapılması durumunda kredi kartının limitinden düşülür ve aylık ödeme günleri geldiğinde ödenen tutar ile kişinin kredi kartının limitinin kapanan kışı ödendikçe açılmaya devam eder. Kredi kartlarında yapılan alışverişlerde faizsiz taksit seçenekleri en uygun kredi kartı olmasını destekler. Bankaların firmalarla yaptığı anlaşmalar doğrultusunda yapılan taksitler o anlaşma doğrultusunda faiz uygulamadan bölünür. Uygun kredi kartına sahip olmak için bu gibi alışveriş ve nakit çekip faizlerine bakılarak kredi kartı kullanılmalıdır.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır? başlıklı yazımız Kredi kartı aidatı, Kredi kartı aidatı dilekçesi ve Kredi kartı aidatı geri alma hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık