En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

18 Nisan 2016

Kredi çekmek ayrı bir derttir. Kredi çıkacak mı çıkmayacak mı diye düşünürken en uygun kredi nasıl çekerim nasıl olur diye bakmıyoruz. En uygun kredi nasıl olmalı diyenlere burada bilgiler aktaralım.

Kolay kredi çekebiliyorsanız en uygunu sizler için nasıl olmalı diye bir bakalım. Kolay kredi nasıl alınır diye merak edenler için bunu daha önceki yazımızda ele almıştık merak edenler oradan bilgi sahibi olabilirler.

En uygun kredi için nelere dikkat edilmeli?

Kredi çekmek başlı başına bir dert oluyor zaten. Ya istediğiniz tutar çıkmıyor ya da faiz oranları umduğunuz gibi olmuyor. Tabi çarşıdaki hesap eve uymuyor. Öncelikle uygun kredi için bankaların kredi kampanyalarını takip edin. Az bir faiz de puan farkı gibi görünse de yıllık bazda bu miktar önemsenecek bir miktar oluyor.

En uygun kredi de söyleyebileceğimiz bir diğer hususta bankaların yapmış olduğu kesintiler. Bunlar genellikle dosya masrafları diye geçmektedir. Bankacılık sektörüne göre yeni mevzuatta dosya masrafı kredi tutarının binde 5’ini geçmeyecek niteliktedir. Bu konuya kredi çekerken dikkat ediniz.

Ayrıca kredi komisyon olayları bulunmaktadır bazı bankalarda. Örneğin konut kredisinin %1 veya %2’si komisyon almaktadır. Bu kaleme de dikkat edeniz. Uygun faizden bulduğunuz kredi miktarı bu kalemler de eklenince hiç de uygun olmayabilir sizin için.

Bankalar genellikle faiz oranlarını açıklarlar ve sizde bunları bilirsiniz. Önemli olan burada faiz oranlarına takılmamak. En uygun kredi için sizin ödeyeceğiniz ve elinize geçecek toplam kredi miktarını karşılaştırın. En uygun krediye bu şekilde karar verebilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz İpotekli Kredi Nasıl Alırım? başlıklı yazımız İpotekli kredi, İpotekli kredi almak istiyorum ve İpotekli kredi de dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık