Enpara Birikim Hesabı Avantajları ve Başvurusu

26 Mayıs 2016

Birikim hesabı bankaların sundukları paranızın değerlendirmenizi sağlayan bir hesap türüdür. Çoğu bankanın birikim hesaplarında paranızı değerlendirebilirsiniz. Şimdi Finansbank Enpara Birikim Hesabı hakkında sizleri bilgilendirelim. Birikim hesabının ne işe yaradığını yukarıda kısaca değindik. Sizlerden aldığımız tarafımıza sorulan sorularda enpara birikim hesabını sizler için araştırdık. Enpara birikim hesabı nasıldır? Avantajları nelerdir bir bakalım.

Finansbank Enpara Birikim Hesabı

Birikim hesabı gecelik olarak hesabınızda bulunan paraya faiz kazandıran vadeli mevduat hesabıdır. Paranızın kazanmış olduğu gecelik faiz ertesi gün sabah hesap bakiyenize eklenir. Birikim hesabını açmak için belirtilen en az (minimum) bir hesap bulunmamaktadır. Gecelik verilen faiz oranı her gün güncellenmekte ve değişmektedir. 05.00 ila 23.00 saatleri arasında istediğiniz gün anaparanızın kazanmış olduğu faizden hiçbir kayıp olmadan hesabınıza para yatırabilir veya hesabınızdan para çekebilirsiniz.

Faiz oranları şu durumda değişkenlik göstermektedir. Vadeli mevduat hesabınızda 1 Milyon TL’nin üzerinde kalan veya bunun karşılığı olan yabancı para var ise hesabınızda bu miktarlar için farklı faiz oranı uygulanabilir. Vadesiz TL hesabından otomatik talimat vererek düzenli olarak para aktarımında bulunabilirsiniz. Birikim hesabınız sadece TL cinsinden açılmaktadır. Enpara birikim hesabınıza para yatırma ve çekme işlemi sadece Finansbank ATM’lerinden yapılmaktadır. Birikim hesabından harcama veya ödeme yapılamaz. Bu işlemleri yapmak için birikim hesabınızdan vadesiz mevduat hesabınıza para aktarıp yapmanız gereklidir. Enpara birikim hesabı işletim ücreti bulunmamaktadır.

Enpara birikim hesabı ile sorun yaşamanız halinde Çözüm Merkezlerinden destek alabilir ve tüketici mahkemesine veya tüketici hakem heyetine başvuruda bulunabilirsiniz. İstediğiniz zaman Enpara.com Çözüm Merkezi ile görüşerek enpara birikim hesabı sözleşmesini basılı olarak posta yoluyla talep edebilir, alabilirsiniz.

Birikim yapmak isteyenler için güzel bir hesap türü olarak görülmekte. Enpara’nın sunmuş olduğu hizmetleri sizler için araştırdık. Birikim hesabı başvurusu için enpara’nın resmi web sitene girerek başvuru da bulunabilirsiniz. Ayrıca ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz daha önce yazmış olduğumuz finansbank enpara başvurusu nasıl yapılır başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Enpara Kredi Almak

Birikim hesabının yanında bulunan acil kredi ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere sizlere enpara kredi olayından bahsedelim. Enpara kullananlar kredi çekebilirler. Şubesiz bankacılık olduğu için krediniz anında hesabınıza aktarılmaktadır. Tabi ki aradıkları belirli şartlar bulunmaktadır. Bunun içinde sizlere daha fazla aktarmış olduğumuz “Enpara Kredi Başvurusu ve Şartları” başlıklı yazımızda tüm detayları vermiş bulunmaktayız. Enpara’dan kredi almak isteyenler ilgili yazımıza bakarak başvurusu ve şartları hakkında detaylara ulaşabilirler. Yazımızı faydalı bulduysanız paylaşmayı ve beğenmeyi unutmayınız. Ayrıca yazımızın altında bulunan yorum kısmından bizlere görüş ve önerilerinizi yazabilirsiniz, diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Finansbank Enpara Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır? başlıklı yazımız Enpara, Enpara başvuru ve Enpara faiz hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık