Enpara Kredi Başvurusu ve Şartları

21 Şubat 2017

Enpara kredi başvurusu yapmak mı istiyorsunuz? Enpara kredi başvurusu nasıl yapılır diye merak mı ediyorsunuz? Enpara kredi almak için gerekli şartlar nelerdir diye mi düşünüyorsunuz? Çok fazla kafanızı yormayın; kredispara.com ekibi sizlere bu konuda detaylı bilgileri vermektedir. Tek yapmanız gereken ise bu yazımızı okumak!

Enpara Kredi

Enpara Kredi Nedir? Bu kredini özellikleri nelerdir?

Enpara kredi, Enpara dijital bankacılık tarafından verilen ve bireysel ihtiyaç statüsünde olan bir kredidir. Enpara kredi, Enpara müşterilerine özel olarak verilmekte ve uygun faiz oranı ile kredi kullanımı mümkün olmaktadır. Enpara kredi ürününe anında, vakit kaybetmeden ve tek tıkla başvuru yapıp, krediyi kullanmak son derece mümkündür. Daha çok detaylı bilgi almak istiyorsanız bu yazımıza göz atınız: Finansbank Enpara Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?.

Enpara kredi özelliklerini merak ediyorum! Enpara kredi özellikleri nelerdir, merak edenler için hemen açıklayalım.

 • Enpara kredi, sadece Enpara müşterilerine verilen bireysel ihtiyaç kredisidir.
 • Kredi vadesi 48 aya kadar olmaktadır.
 • Kredi limiti ise 1000 TL ile 30.000 TL arasıdır.
 • Enpara kredide dosya masrafı ve kredi komisyonu talep edilmemektedir.
 • Enpara kredi başvurusu web üzerinden anında yapılabilmektedir. Yerinizden kalkmadan, şubeye gitmeden anında krediyi kullanma imkânınız bulunmaktadır.
 • Kredi faiz oranları piyasaya göre oldukça düşüktür.
 • Enpara kredi için kefil istenmemektedir.
 • 1 kerelik kredi yapılandırma hizmeti sunulmaktadır.
 • Enpara kredi başvurusu için belge talep edilmemektedir.
 • Müşterilere kredi ara ödeme veya toplu ödeyerek kredi kapama imkanı da sunularak faiz indirimi şansı verilmektedir.
 • Müşteriler için 14 gün içinde cayma hakkı sunulmaktadır.

Enpara Kredi Şartları

enpara kredi şartları başvurusu

enpara kredi başvurusu ve şartları hakkında

Peki, Enpara Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Enpara kredi imkânından yararlanabilmek için öncelikli şart Enpara müşterisi olmaktır. Şimdi önce Enpara müşterisi nasıl olunur bunu bir açıklayalım.

Enpara Müşterisi Nasıl Olunur?

Enpara müşterisi olabilmek için web üzerinden başvuru yapılmaktadır. Başvuru çok kolay olmaktadır. www.enpara.com web sitesine girerek, müşteri olmak için başvuru formu doldurulur. Bu forma girilecek bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Enpara müşteri hizmetleri sizi arayarak randevu talebinde bulunur. Bu randevuya göre Enpara banka yetkilisi belirteceğiniz adrese gelir. Randevu için sizin de hazırlıklı olmanız; nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgâh belgesi, gelir belgesi gibi belgelerinizi hazırda tutmanız gerekmektedir. Banka yetkilisi geldiğinde müşteri olmak için sözleşme imzalanır ve belgeler teslim edilir. Artık Enpara sizden hiçbir işlem için tekrar belge istemeyecektir. Kredi başvurusu başta olmak üzere Enpara bankacılık ürünlerine istediğiniz zaman web üzerinden başvuru yapabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Enpara kredi imkânından yararlanabilmek için diğer şartlar ise şu şekildedir:

 • Enpara krediden yararlanabilmek için başvuru sahibinin kredi notu çok düşük olmamalıdır.
 • Enpara kredi verirken başvuru sahibinin kara liste sorgulamasını yapmakta, kara listede yer alanlara kredi vermemektedir.
 • Enpara kredi ürüne başvurular kişisel işlem menüsünde bireyin kendi adına olacak şekilde yapılır.
 • Enpara kredi taksitleri vadesinde ödenmeli, borç aksamamalıdır. İki ay boyunca ödenmeyen taksitler sonunda gelecek 30 gün içinde tüm kredi borcunun ödenmesi gerekmektedir. Bu gerçeklemez ise icra takibi başlatılmaktadır.

Enpara Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Enpara kredi başvurusu için Enpara web sistem üzerinden başvuru yapılmaktadır. Mevcut Enpara müşteri kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme giriş yapıldıktan sonra Enpara kredi başvurusu anında yapılabilmektedir. İşlem çok kısa sürmekle beraber, kredi onay cevabı süresi de oldukça kısadır. Kredi onayı geldiği takdirde krediyi anında kullanmak da mümkündür. Enpara hakkında daha önce yazmış olduğumuz  “Enpara Birikim Hesabı Avantajları ve Başvurusu” başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Daha önce araştırmış olduğumuz TEB Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu ve Şartları başlıklı yazımız Gelir Belgesiz Kredi, TEB Bankası ve TEB Gelir Belgesiz Kobi Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Yasin akmanad dedi ki:

  Enpara . com faiz oranları düşük değil aksine yüksek. Ayrıca 2017 sonuna doğru sigorta mecburiyeti de geldi. Yani diğer bankalara gidin daha iyi

Yorum Yaz


Yukarı Çık