Esnaf Kefalet Kredi Başvurusu ve Şartları

5 Aralık 2016

Devlet destekli olan esnaf kredilerini sizler için araştırdık. Esnaf kefalet kooperatifinden kredi nasıl alınır? Esnaf kredi başvurusu nasıl yapılır? Kredi şartları nelerdir? Bu yazımızda esnaf kefaletten kredi çekmek isteyenler için bilgiler aktaralım. Devlet teşvikleri arasında olan ve biz haylı uygun faiz oranlı ile kredi kullanmak isteyen esnaflar esnaf kefaletten kredi çekebilirler. Hatta belli dönemler de faizsiz kredi seçenekleri bulunmaktadır.

Esnaf Kredi

Esnafların iş geliştirmesine yönelik uygun faizli kredi seçenekleri arasında sayabileceğimiz kredi çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Esnaf kefalet kooperatifi üyelerine uygun faizli olarak kredi çekmelerini sağlamaktadır. Peki bu kredi başvurusunu nasıl yapabilirim diyorsanız bunların detaylarına şimdi değinelim.

Esnaf Kefalet Kredisi Şartları

Esnaf kefalet kredisine başvurmak istiyorsanız her şeyden önce bir işyeriniz olması, vergi mükellefi olmanız gereklidir. Sonra aranılan diğer bir özellik esnaf odalarının birine kaydınız olması gereklidir. Esnaf odalarına harçları ve kayıt tutarı takribi bir rakam vermek gerekirse 600 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Diğer bir aranan özellik ise belediyeden almış olduğunuz iş yeri ruhsatınızın olması. Bu ana başlıklarda olan şartları tamamlıyorsanız sizde esnaf kefaletten kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Şimdi başvuru nasıl yapılır bu konuya göz atalım.

Esnaf Kefalet Kredisi Başvurusu

Gerekli olan şartları yerine getirenler şu yollarla esnaf kredisine başvurabilirler. Kimlik fotokopiniz ile Esnaf Kefalet Kooperatifi’ne dilekçe yazarak başvuru işleminizi başlatmış olacaksınız. Bir tek siz olmadığınız için başvurular sıraya alınmış olacaktır. Başvuru sıranız size gelince tarafınız aranacak ve gerekli belgeler sizden istenecektir. Eğer ki herhangi bir olumsuz durum ortada yok ise krediniz onaylanacaktır.

Esnaf kefaletten ne kadar kredi çekebilirim?

Esfan kefaletten kredi tutarının üst limiti 150.000 TL’dir. 150.000 TL krediye başvuru yapmak isteyenler ipotek göstermeleri artıdır. Esnaf Kefalet Kooperitifi göstermiş olduğunuz taşınır veya taşınmaz mala 1. sıradan ipotek koymaktadır. İpotekle esnaf kredisi almak isteyenler tapu kayıtlarını esnaf kefalet kooperatifine vermesi karşılığında gerekli şartlar doğrultusunda 150.000 TL krediyi 5 Yıl geri ödemeli olarak almaktadır. 2016 yılı için esnaf kefalet kredi oranı Yüzde 5’dir (0,50).

Yazımızı beğendiyseniz paylaşırsanız seviniriz. Sorularınızı ve görüşlerinizi yazımızın altında bulunan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Daha önce yazmış olduğumuz Esnaf Kefalet Kredi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık