Ev Hanımları için İş Fikirleri

14 Mayıs 2016

Çalışmayan bayanlar bazen evin ekonomisine katkıda bulunmak isterler. Özellikle de ailecek onları zorlayan bir taksit, çocuklarının çokça okul masrafı ya da almayı planladıkları bir eşya varsa bu istek ikiye katlanır. Böylelikle evden imkanları araştırılmaya başlanır. Bir ev hanımı olarak, bir anne olarak her şeyden önce bir kadın olarak el becerilerinizi kullanabilir evden para kazanmaya başlayabilir.

Evden Para Kazanmak İsteyen Bayanlar İçin İş Fikirleri

Ev hanımları için iş fikirlerini araştırdık. Hemde evde olup hem para kazanma üzerine ne işler yapılabilir diye baktık. Şimdi hep beraber bu iş fikirlerine bir göz atalım.

Ev yemekleri yaparak para kazanma

ev hanımları iş imkanları

İyi aşçılar için: Hepimiz biliriz anne yemeklerinin vazgeçilmezliğini. Aslında bu el lezzeti sadece annelerimize ait değil bütün annelerde mevcut olan bir sihirdir. Çünkü anne yeryüzünde bir canlıyı kendi canı pahasına koruyabilecek ve sevebilecek tek insandır. Yemeklerinin lezzeti de bundan kaynaklanmaktadır. Ev hanımları bu yeteneklerini kazanca dönüştürebilirler. Özellikle çalışan bayanlar için lezzetli ev yemekleri yaparak para kazanmak mümkün.

Çocuk Bakıcılığı Yapmak

cocuk bakıcılığı işi

Evde çocuk bakımı: Yine çalışan bayanlar çocuklarını kreşe vermek istemiyorlarsa ya da kreş yaşının altında çocukları varsa bu yöntemi tercih etmektedirler. Siz de çocuk bakıcılığı yaparak ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz.

Yeteneğinizi kullanarak para kazanmak

El işi ürünler: “El emeği göz nuru” sözü boşa söylenmiş bir söz değildir. El emeği ürünler hazır ürünlerden çok daha kıymetlidir ve bu nedenle ilgi kaynağıdır. Örgü örebiliyorsanız, dikiş dikebiliyorsanız ve hayal gücünüze güveniyorsanız yeni tasarımlar bile yapabilirsiniz. Son olarak internette yer alan çok çeşitli imkanlardan yararlanarak yaptığınız işleri duyurabilirsiniz. Özellikle Facebook uygulaması bu konuda oldukça faydalı. Kendinize açacağınız bir sayfa üzerinden siparişler alarak aile ekonominizi zirveye taşıyabilirsiniz. Yeter ki inanın.

Blog açarak para kazanmak

blog acarak para kazanmak

İnternette bir çok ücretsiz blog siteleri bulunmakta. Bunların servislerinden ücretsiz bir şekilde yararlanarak blog açabilirsiniz. Blogunuzda uzmanlık alanına sahip olduğunuz konularda yazılar yazabilir bunları herkesle paylaşabilirsiniz. Örneğin güzel yemekler yapıyorsanız yemek tariflerinizi blogunuzda paylaşıp bir çok takipçi edinebilirsiniz. Blogunuz büyüdükçe blogunuza firmalardan reklamlar alıp ek gelir elde edebilirsiniz.

Çevirmenlik hizmeti

ceviri iş fikri

Eğer iyi derece bir yabancı dil bilginiz var ise çevirmenlik hizmeti verebilirsiniz. Bir çok kitap firması, dergiler iyi derece bilenlere çeviri hizmeti almaktadır. Bu tarz işlerle uğraşan kişilerle ve kurumlarla görüşerek evde çeviri hizmeti vererek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Evlilik Koçu Hizmeti

evlilik koçu

Bir çok kişi evlilik hayatında sıkıntılar yaşamaktadır. Kimi evlilikler bu sorunları aşamadıklarından dolayı boşanma ile sonuçlanmakta. Deneyimlerinize dayanarak evli olanların sorunlarına çözüm üretmeye, onlara psikolojik olarak destek verme hizmetini evinizden yapabilirsiniz. Bir web sitesi kurarak bu kişilere ulaşabilirsiniz.

Çocuklar için kitap yazabilirsinizyazarlik iş fikri

Yazı yazma kabiliyetiniz var ise çocuklar için ilginç hikayeler, öyküler yazabilirsiniz. Bunları kitap veya basılı bir hale getirerek bunların satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Ev hanımları için iş fikirleri vermeye çalıştık. Ev hanımları için iş fikirlerini araştırmaya devam etmekteyiz. Sitemizi takip etmenizi tavsiye ederiz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Yapılabilecek Basit Yeni İş Fikirleri başlıklı yazımız 2016 yeni iş fikirleri, Yeni iş fikri mi arıyorsunuz ve Yeni olan iş fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık