Ev Hanımları İçin Kredi Başvurusu

10 Kasım 2017

Ev hanımıyım kredi çekebilir miyim? Ev hanımlarına bankalar kredi verir mi? Ev hanımları kredi başvurusu yapabilir mi? kredispara.com bu yazısında ev hanımlarının kredi başvurusu üzerine güncel bilgiler vermektedir.

Banka Kredileri

Bankaların en önemli ürünlerinden olan bireysel krediler günümüzde rahatlıkla alınabilmektedir. Banka kredisini almak bundan 20 sene önce oldukça zor bir işti. Ve bankalar bu kadar çok kredi vermiyordu. Ancak günümüzde durum değişti, banka sayısı arttı ve verilen krediler çoğaldı. Bankalar için krediler ana gelir kaynağı oldu. Ulusal ve uluslar arası çeşitli fonlar vasıtası ile bankalar tahsil edemediği kredi alacaklarını garanti altına almış oldular. Bu da bankaların 20 sene önceki hallerini ve bakış açılarını değiştirdi. Ayrıca banka sayısının artması rekabet ortamını genişletti. Böylelikle bankalar bol keseden kredi vermeye başladılar.

Ev Hanımlarına Kredi Veriliyor Mu? Kredi Çekebilirler mi?

Günümüzde bankaların bu denli kolay ve aynı zamanda hızlı kredi vermesi akıllara ev hanımlarının kredi çekip çekemediğini getirmektedir. Bankalar her ne kadar temel olarak kişilerin çalışma durumları ve gelir durumlarına baksa da artık bunların da etkisi azalmaktadır. Çünkü günümüzde gelir durumu yüksek de olsa insanlar isteyerek ya da istemeyerek kredi borcunu aksatmakta hatta ödememektedir. Yani bir işte çalışıp çalışmamak artık bankalar için bir garanti unsuru teşkil etmemektedir.

Bankalar son dönemlerde gelir belgesiz krediler vermeye başlamıştır. Öğrenciler de kredi alabilmeye başlamıştır. Hal böyle olunca bankalar için yeni müşteri grubu bankalar olmuştur. Bankalardan ev hanımları kredi çekebilmektedir. Sektörün önde gelen bankaların çoğunluğu günümüzde ev hanımlarına kredi verebilmektedir.

Ev Hanımlarına Kredi Şartları Nelerdir?

Bankalar gelir belgesiz olarak ev hanımlarına da kredi veriyor ancak bu kredilerin limitleri haliyle düşük oluyor. Bu durumda ev hanımlarının bazısı için kredi çekmek bir anlam ifade etmiyor. Ev hanımlarının bankalardan kredi çekebilmesi için genel şartlar ise 18 yaş üstü, 65 yaş altı olmak, kredi notu düşük olmamak ve kredi sicili temiz olmaktır.

Ev hanımlarına verilen kredilerin limitleri düşük olmasına karşılık yüksek limitli kredilere de yukarıdaki şartları taşıyan ev hanımları bazı yöntemlerle sahip olabilirler. Peki, bunlar nelerdir, hep birlikte şöyle bir göz atalım.

İlgili konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz: Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi?

Kefil Göstererek Kredi Başvurusu

Bankaların bir kısmı ev hanımlarından kefil göstermesi karşılığında yüksek limitli kredi onayı vermektedir. Evli ise eşlerinin veya çalışan / emekli babaların, çalışan çocukların kefilliği ile ev hanımları bankalardan yüksek limitli ihtiyaç kredi çekebilirler.

Kira Geliri Göstererek Kredi Başvurusu

Ev hanımları eğer var ise ev, arsa, dükkan gibi gayrimenkul kira gelir belgelerini göstererek de bankalardan yüksek limitli ihtiyaç kredisi alabilirler.

İpotek Göstererek Kredi Başvurusu

Ev hanımları kendilerine ait ev, arsa, dükkan vs gibi gayrimenkullerini ipotek ederek bankalardan yüksek limitli kredileri rahatlıkla alabilirler.

Teminat Göstererek Kredi Başvurusu

Ev hanımları için bir başka yüksek limitli banka kredisi alma şekli ise teminat göstermektir. Bankada vadeli mevduat hesabınız var ise ve bu hesapta bir miktar birikiminiz var ise bunu teminat göstererek yalnızca o bankadan kredi almak da mümkündür.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kredi Tahsisi Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı yazımız Kredi Tahsis Süreci, Kredi Tahsisi ve Kredi Tahsisi Aşamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık