Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi?

6 Mart 2017

Ev hanımıyım kredi çekebilir miyim? Bankalar ev hanımlarına kredi verir mi? Ev hanımı olup da kredi çekmek isteyenler için detaylı bilgiler bulacağınız bu yazımızda sizlere yardımcı olacağız. Ev hanımları kredi çekebilir mi çekemez mi bu yazımızda sizlere açıklıyoruz.

Ev Hanımları İçin Kredi

Bankaların Kredi Verme Kriterleri: Bankalar kredi verirken bazı kriterleri dikkate alırlar. Geçmişten günümüze kadar bankaların kredi verme kriterleri aynı şekilde olmamakla birlikte bazı kriterler değişmemiş ancak yenilenmiş veya esneklik sağlanmıştır. Bu günden güne banka sayısının artması ve devletin ilgili kurumlarının teşviki ile oluşmaktadır. Bankalar zaman zaman kredi kampanyaları düzenleyerek bazı esneklikler göstermektedirler. Hatta kimi zaman kredi vermek için tek koşul 18 yaş ve üstü olması yeterli olabilmektedir.

Bankaların kredi verme kriterleri başında kredi notu ve kara liste sorgulaması gelmektedir. Son birkaç yıldır aktif olarak kullanılan ve neredeyse anlık olarak güncellenen kredi notu bankaların kredi verme kriteri olarak karşımıza en başta çıkmaktadır. Kredi notuna göre risk grubu belirlenen kredi başvuru sahibi bu şekilde değerlendirilmektedir. Öyle ki kredi notu düşük olan ve dolayısıyla oldukça riskli grupta bulunan kişilere bankalar kredi vermek istemezler. Bankaların kredi verirken dikkat ettiği bir başka husus ise kişinin kara listede olup olmadığıdır. Daha önceki dönemlerde banka borcunu ödemeyen ve icra takibi başlatılarak kara listeye giren kişilere de banka tarafından kredi verilmesi oldukça zordur.

Bankalar kredi verirken ayrıca kişinin belgelenebilir gelirini de göz önünde bulundururlar ve buna göre kredi verirler. Bu bir kural olmamakla birlikte bankalar düzenli gelire sahip olanlara kredi vermeyi hedeflerler. Bankalar dönem dönem de gelir belgesiz kredi vermektedir.

Ev Hanımıyım, Kredi Alabilir miyim?

Bankaların yukarıda saydığımız kredi verme şartlarına bakarsak ve bunu düz mantıkla değerlendirirsek, ev hanımları çalışmıyor olduklarından dolayı gelir belgesi yok diyerek kredi alamazlar demek tamamen yanlış olur. Çünkü burada kati bir kural yoktur. Bankaların kredi kampanyaları sürekli olarak yenilenmekte ve her dönem yeni bir kolaylık sunulmaktadır.

Ev hanımlarına geçtiğimiz dönemlerde kredi veren birçok banka vardır. Bu sürekli olmasa bile belirli kampanya dönemlerinde karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca şunu da belirtelim; ev hanımları kredi başvurusunda bulunmak için bir bankanın kredi kampanyasını beklemek zorunda değiller. Banka ile görüşme yapmalarında fayda vardır. Öyle ki banka şube yöneticileri kendi inisiyatifinde olarak da belirli tutarda kredi onayı vermektedir.

Ev Hanımları Krediyi Nasıl Alır?

kredispara.com olarak, kredi çekmek isteyen ev hanımlarına bazı tavsiyelerimiz şu şekildedir.

  • Ev hanımları kefil göstererek bankadan kredi çekebilirler.
  • İpotek karşılığı olarak da ev hanımlarının banka kredisi kullanma şansı vardır.
  • Kendi adına kredi kartı kullanan ve borcunu düzenli olarak ödeyen ev hanımlarının kredi notu yüksektir. Halı hazırda kredi kartını kullandığı bankaya kredi başvurusu yapmalarını öneririz.
  • Kredi kartı olmasa bile bir bankadan mevduat hesabı açtırarak, bu hesaba biraz para yatırılmalı ve alışverişler bu hesaba bağlı banka kartı ile yapılmalıdır. Ev hanımları bu şekilde bankanın aktif müşterisi olarak kredi başvurusunda bulunabilir.
  • Ev hanımlarına diğer bir önerimiz ise bankadan kasa kiralamalarıdır. Bankadan kasa kiralanmalı ve varsa altın, bilezik, kolye, küpe gibi değerli eşyalar bu kasada muhafaza edilmelidir. Bu şekilde de bankanın aktif müşterisi olarak ve bu eşyaları ipotek göstererek kredi alabilmek mümkündür.
ev hanımlarına kredi

Ev hanımları için kredi imkanları. Daha önce yazmış olduğumuz yazımız ilginizi çekebilir. Resmin üzerini tıklayarak ilgili yazımıza görmek için resmin üzerini tıklayınız.

Bu saydıklarımız öneri niteliğinde olup kesin kredi verilir demek yanlış olur. Ancak ülkemizde bu şekilde örnekler olduğu bilinmektedir. Ev hanımlarına bu yöntemleri kullanmalarını ve banka şubesi ile birebir görüşmelerini tavsiye ediyoruz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık