Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

9 Kasım 2017

Ev hanımları kredi kartı alabilir mi? Bankalar ev hanımlarına kredi kartı veriyor mu? Hangi bankalar ev hanımlarına kredi kartı vermektedir? Diyorsanız, sizler de mutlaka bu yazımızı okumalısınız! Ev hanımları için kredi kartı veren bankalar bu yazımızda yer almaktadır.

Kredi Kartı

Kredi kartı kullanımı ülkemizde son 25 yıldır görülmektedir. Özellikle son 10 yıldır kredi kartı kullanım oranı yüksektir. İnsanların ceplerinde artık bir değil en az 3 – 4 tane kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartı bilinçli kullanıldığında son derece faydalıdır ancak ülkemize bilinçli olarak kredi kartı kullanan sayısı oldukça azdır. Özellikle kredi kartından nakit çekerek ay sonunu getirmeye çalışan insanlar için bilinmez bir gelecek var olmaktadır.

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir mi?

Geçmişten günümüze baktığımızda kredi kartı sahibi olmak oldukça kolay hale gelmiştir. Kredi kartı ilk çıktığı zamanlarda herkese kredi kartı verilmiyordu. İyi bir gelire sahip olanlar, memurlar ve ticarethane sahiplerinin bir kısmı bankadan kredi kartı alabiliyorlardı. Ancak zamanla bu değişti. Artık neredeyse herkes kredi kartı alabilir duruma geldi. Hatta artık insanların birden fazla kredi kartı bulunmaktadır. Bankalar artık her kesimden insana limitler dahilinde kredi kartı vermektedir. Hatta bankalar kredi kartı verme yarışı içine girmişlerdir. Kota ile çalışan banka çalışanları kullanmasan da al diyerek adımıza kredi kartı başvurusu bile yapmaktadır. Önceden maaş şartı koşan banka, gelir sahibi olmayanlara, öğrencilere bile kredi kartı vermeye başlamıştır. Hatta kredi kartları ek kartlar ile daha çok kullanıcılı olmuştur. Başta ev hanımları olmak üzere aile fertleri tek bir kredi kartına ek kart çıkartılarak kullanıcı olmuşlardır. Ve artık günümüzde ev hanımları da kendi adlarına düzenlenmiş kredi kartı alabilmektedir.

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Kartı Vermektedir?

Bankaların sayıca artması ve ülkemizde bayanların bir nebze ön plana çıkarılması adına ev hanımlarına özel kredi kartı verilmesi düşünülmüştür. Ev hanımlarına kredi kartı verilmeye başlandığında ilk olarak eşlerinin maaş belgesi istenmekte idi. Ancak günümüzde bunlar istenmemektedir. Ev hanımlarına direkt olarak kredi kartı verilebilmektedir.

Bankalar kredi kartı verme yarışı içinde olduğundan dolayı günümüzde ev hanımları da kolaylıkla kredi kartı alabilmektedir. Ülkemizde son dönemde bu alanda aktif olan bankalar ise şu şekildedir.

  • Vakıfbank
  • Denizbank
  • HSBC Bankası
  • ING Bankası
  • İş Bankası
  • Finansbank
  • Akbank
  • TEB

Bu bankalar son yıllarda ev hanımlarına kredi kartı vermeye başlamıştır. Bunlara ilaveten yakın zamanda diğer bankaların da ev hanımlarına kredi kartı vermesi beklenmektedir. Bankalar ev hanımlarına kredi kartı verirken ilk olarak kişinin kredi notuna ve kredi siciline bakmaktadır. Hali hazırda ev hanımları daha önce her hangi bir kredi kartı veya kredi borcu aksatmamış ise veya daha önce hiç kart kullanmamış, kredi çekmemiş ise sicilleri temiz olmaktadır. Bankalar ev hanımlarına verdikleri kredi kartlarının limitlerini ise düşük tutmaktadır. Genellikle 1.000 TL ve altı olarak ev hanımları kredi kartı limiti vardır.

Ev hanımlarının ilgisini çekebilecek tavsiye konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz: Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Yazımızı faydalı bulduysanız beğenmeyi ve paylaşmayı ihmal etmeyiniz. Ayrıca konumuzun altında bulunan yorum kısmından da bizlere ve diğer ziyaretçilerimize görüşlerinizi, önerilerinizi ve sorularınızı iletebilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Akbank Neo Kart Başvurusu ve Şartları başlıklı yazımız Akbank, Akbank Neo Kart ve Akbank Neo Kart Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık