Evde Boncuk İşi Yapmak İstiyorum Fakat Nasıl?

Evde boncuk işi yapmak istiyorsanız bu yazımı mutlaka okumalısınız! Evde boncuk nasıl yapılır diye merak ediyorsanız size güzel bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Evde boncuk işi yaparak para kazanabilirsiniz. Evde boncuk işi üzerine hazırladığımız bu yazımızı okumadan kara vermeyin.

Evde Boncuk İşi Yapmak

Evde Boncuk İşi Yapmanın Esasları

Evde boncuk işi yapmak, ek iş olarak görülmektedir. Evde boncuk işi yaparak insanlar para kazanmaktadır. Evde boncuk işi daha çok ev hanımlarınca yapılan bir iştir. Ama bu işi el becerisi olan ve ek gelir elde etmek isteyen herkes yapabilir.

Evde boncuk işi genellikle triko ürünlerin tamamlayıcısı işlerdir. Triko, abiye gibi ürünlerin çoğunluğunda boncuk kullanılmaktadır. Bu boncuklar fabrikasyon sistemi ile değil el sanatı ile ürünlere işlenmektedir. Bunun yanı sıra tespih işleme, takı tasarım gibi işler de boncuk işleme kavramı içersinde yer alabilir. Bu işler genellikle evlerde yapılır. Evlerde yapılmasının en büyük nedeni ise personel giderlerini aşağıya çekmektir. Evde boncuk işi yapmak için öncelikle istekli olmak gerekir. İsteyen ve el yatkınlığı olan herkes bu işi rahatlıkla yapabilir. Evde boncuk işlerini ev hanımları kendi aralarında bir çalışma grubu oluşturarak da yapmaktadır. Bu yaygın olarak görülmektedir.

Evde boncuk işleri sipariş üzerine alınır ve sipariş teslimi ile para kazanılmaktadır. Siparişlerin vaktinde tamamlanması ve teslimatı bu işte son derece önemlidir.

Evde boncuk işi devamlı olduğunda hatrı sayılı meblağlar kazanmaya açıktır. Devamlı ve yüklü siparişlerde ayda 1000 TL üzeri para kazanmak da mümkündür. Bu tamamen işin devamlılığına ve bu işleri yapanların gayretine bağlıdır.

Evde boncuk işi yapanların özverili olmaları gerekir. Bu iş özen gösterilmesi gereken bir iştir. Evde boncuk işinde standart önemlidir. Baştan sağma işler yapılmamalıdır.

Evde Boncuk İşi Nasıl Yapılır?

Evde Boncuk İşi Yapmak İçin Ne Gerekir?

Evde boncuk işi yapmanın en gerekli olan kısmı el becerisi, hızlı olmak, kaliteli işleme yapmaktır. Tüm malzemelere firma tarafından sağlanır. Evde boncuk işi yapanların maddi olarak bir giderleri yoktur. Siparişlerin zamanında teslimi son derece önemlidir. Sorumluluk gerektiren bir iştir.

Evde Boncuk İşi Yapmak İstiyorum. 

Evlere boncuk işi veren firmalar bölgesel olarak faaliyet gösteren atölyeler ya da küçük ölçekli şirketlerdir. Bulunduğunuz bölgedeki bu firmalarla bizzat görüşmenizi tavsiye ederiz. Bu işler genellikle mahallelerdeki 5 – 10 kişilik çalışma grupları tarafından yapılmaktadır. Komşular kendi aralarında grup oluşturarak boncuk işleme yapmaktadır. Aracı kişiler vardır. Bu aracı kişiler de size boncuk işi siparişi vermektedir. Yazımızın altındaki yorum kısmına iletişim bilgileriniz yazarak da ilgili şirket ya da kişilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kahvaltı Salonu Açmak - İş Fikirleri başlıklı yazımız Kahvaltı salonu açmak istiyorum, Kahvaltı salonu işletmek ve Kahvaltı salonu nasıl açılır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık