Evde Teraryum Yaparak Ek Gelir Elde Etmek – Para Kazanmak

Teraryum işinden para kazanmak artık hayal değil! Evde Teraryum yaparak para kazanmak istiyorum diyorsanız bu yazımızı okuyunuz. kredispara.com sizlere ek gelir fırsatlarından olan Teraryum hakkında güzel bilgiler veriyor. Teraryum nedir, nasıl yapılır? ve daha fazlası ile açıklayıcı bilgiler burada yer almaktadır.

Evde Teraryum Yapımı

Teraryum Nedir? Teraryum Nasıl Yapılır?

Teraryum denilince aklınıza kimya ile ilgili bir şey gelmesin. Teraryumun kimya ile bir alakası yok. Biyoloji ile ilgilidir. Teraryum Latince “terrarium” kelimesinden gelmektedir. Cam bir sistemde toprak üzerinde bitki yetiştiriciliği yapmaktır. Cam bir kap içinde yaşayan bitkiler yine toprak ve su yardımı ile hayatlarını devam ettirirler. İşin temelinde ise suyu seven ancak sulu ortamda değil, nemli ortamda yetişen bitkiler vardır.

Teraryum ilk olarak 1800’lü yıllarda ortaya çıkmıştır. Aslında bilimsel bir çalışmada şans eseri olarak ortaya çıkmıştır. Geliştirilerek işin incelikleri ve hassasiyeti önem kazanmıştır. Teraryum sayesinde hava kirliliğinden etkilenmeden ve soğuktan / aşırı sıcaktan uzakta bitki yetiştirmek mümkündür. Teraryum günümüzde hobi olarak yapılıp ve ticari amaçla önem kazanmış olsa da aslında yıllardır ülkeler ve kıtalar arası bitki taşımacılığında kullanılmakta ve Teraryum Sistemi olarak bilinmektedir.

Teraryum Malzemeleri ve Teraryum Yapmak

  • Cam bir kap. (akvaryum, fanus, kavanoz veya dekoratif cam bir ürün)
  • Küçük çakıl taşları.
  • Aktif kömür
  • Torf toprak (saksı toprağı)
  • Teraryum bitkileri
  • Dekoratif küçük objeler, süsler. (isteğe göre)

Teraryum yapabilmek için fanus ya da camdan her hangi bir şey olabilir. Önemli olan her bir yüzeyinin cam olmasıdır. Fanus gibi üstü açık ise üstüne göre bir cam kestirilmeli ve kapatmak için kullanılmalıdır. Küçük çakıl taşları teraryum zeminine yerleştirilir. Bunun üzerine kömür eklenir. Daha sonra toprak ilave edilir ve biraz bastırarak sıkıştırılır. Küçük çukurlar açılarak bitkiler dikilir. Varsa dekoratif ürünler de hayal gücüne bağlı olarak yerleştirilir. Ve dakikalar içinde teraryum hazırlanmış olur.

Teraryum

Teraryum yapımı

Teraryum yapmak çok kolaydır. Ama bazı özel hususlar ve dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. İlk olarak şunu belirtelim ki teraryum için uygun çok fazla bitki vardır. Ancak her bitki uygun değildir. Teraryum sisteminde olmazsa olmaz ise camdır. Cam çok kalın olmamalıdır. Teraryum sisteminde bitkiler nem sayesinde hayatlarını devam ettirirler. Küçük çakıl taşları bitki köklerini korur ancak bunu fazla koymamak gerekir. Kömür ise toz haline yakın şekilde parçalanmalı ve toprak ile taşlar arasında konulmalıdır. Aşırıya kaçılmamalıdır. Kesinlikle torf tipi saksı toprağı kullanılmalıdır. Sulama püskürtme olarak yapılmalıdır. Teraryum kapağı belirli periyotlarda mesela günde bir kere açılmalıdır. Teraryumu güneş ışığından ve aşırı soğuktan korumak gerekir. Ve ayrıca aydınlık alanlarda tutulmalıdır.

Teraryum Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Teraryum Yaparak Siz de Para Kazanabilirsiniz!

Evde Teraryum yaparak siz de kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Günümüzde oldukça popüler olmakla birlikte Teraryum ürünlere ilgi artmaktadır. Teraryum ürünler dekoratif bir alan oluşturmak ve aynı zamanda bitki yetiştirmek isteyenler için ideal bir fırsattır. Bu bir hobi olarak da görülmekte ve bu hobiden para kazanmak mümkün olmaktadır.

Evde Teraryum yapmak yukarı da anlattığımız üzere hem zevkli hem de kolay bir iştir. Hayal gücünüzü kullanarak bir birinden farklı pek çok Teraryum yapabilirsiniz. Ek gelir olarak düşünüyorsanız çevrenizdeki insanlara satmanız veya sipariş üzerinde çalışmanız da mümkündür. Pek çok hediyelik eşya mağazası ile de anlaşmalı olarak çalışabilirsiniz. Onlardan toplu sipariş alarak evinizde Teraryum üretimi yapabilirsiniz. Hatta internet ortamından Teraryum satışı da yapmanız son derece mümkündür.

Daha önce yazmış olduğumuz ek gelir üzerine olan yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

evde boncuk işi

Evde boncuk işi yapmak istiyorum diyenler resmin üzerini tıklayıp ilgili yazımıza ulaşabilirler.

Daha fazla para kazanma fikirlerine ulaşmak istiyorsanız ek gelir kategorimizden ulaşabilirler.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kahvaltı Salonu Açmak - İş Fikirleri başlıklı yazımız Kahvaltı salonu açmak istiyorum, Kahvaltı salonu işletmek ve Kahvaltı salonu nasıl açılır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık